» »

1, 2 ali celo 3 stereo izhodi na zvocni kartici

1, 2 ali celo 3 stereo izhodi na zvocni kartici

neo977 ::

Hm... Malo sem razmisljal in prisel do naslednje ideje:
- vecina osnovnih plosc ima 5.1 zvocne kartice, ki jih je mogoce nastaviti na 2, 4 ali 6 kanalni zvok.
- ali je mozno preko dolocenega plugina/audio filtra itd... uporabljati 4 ali 6 kanalni zvok kot sestavljenko 2 ali 3 stereo izhodov?

Primer: Zagnana 2 ali 3 programi za predvajanje videa ali glasbe (bsplayer, winamp).
- prvi igra stereo zvok normalno (levi in desni kanal)
- drugi igra stereo zvok namesto zadnjih kanalov (levi in desni satelit)
- tretji igra stereo zvok namesto centra in wooferja

Na ta nacin bi recimo na enem monitorju normalno predvajal film ali pa glasbo, na drugem (ali pa TVout) pa recimo drugi film.

teoreticno, ce bi obstajal kak tak filter bi lahko preusmeril stereo izhod iz programa na satelite (ne vem ce je mozno na center/woofer zaradi tistega .1 za woofer).

Ima kdo kako idejo?

CaqKa ::

s centrom in wuferjem si ziher neboš mogel nič.


sicer pa vem da lahko nekaj podobnega ampak v zelo okrnjeni verziji narediš na creativu z creativ mixerom.
namreč lahko rečeš da se naj wav predvaja na sprednjih dveh zvočnihik, midi pa samo na zadnjih.
isto lahko rečeš tudi za levo desno.
samo tak ni fore ker ti bo večina windows programov itak pošiljala na wav izhod.

jRk0 ::

rajsi si kupus vec zvocnih kartic ;)
pri dveh lahko mas 5.1 sistem za filme in muzko, pa se slusalke al pa se en locen 5.1 sistem za igre in podobno ;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Quikee ::

Ja no to se na easy da nareit z kaksnim matrix mixerjem(vsebuje ga AC3 Filter.. in nekateri predvajalniki ga ze imajo vgrajenega).. vsaj za gledanje filmov in poslusanje glasbe. Sem se malo igral pa mi je uspelo na mojem 5.1 sistemu na zadnjih zvocnikih predvajat recimo pesem... na sprednjih in centru pa zvok iz filma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

neo977 ::

quikee: Bom probal, tnx.

caqka: Za center/woofer sem bil jaz tudi skepticen, ja. Nimam creative kartice, ampak kar onboard SoundMAX. Niti ne rabim 5.1, ker imam Dolby Surround ojacevalec, pri katerem je vhod stereo. TV in slusalke so ravno tak stereo.

jRk0: Ne rabim 5.1 kot ze zgoraj napisano... Iger ne igram ravno dosti, mi je pa stereo cisto dovolj za kaki farcry, ni mi za zapravljat za neke zvocne kartice, ampak bi z obstojecimi stvarmi probal kaj narediti ...

tnx vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384928 (1344) KTr1sk
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353440 (2970) connel
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016476 (10415) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511310 (5118) Sarimner
»

Tezave s Creative Live 5.1 in zvočniki Creative Inspire 5.1 5300

Oddelek: Zvok in slika
121888 (1507) igorjan

Več podobnih tem