» »

en čudn mpg fajl

en čudn mpg fajl

Čudn ::

Preko satelitske in Skystar kartice si s programom ProgDVB snemam fusbal tekme. Video je shranjen v mpg formatu, ampk nevem natancno s katerim kodekom, ker nikjer nič ne piše (45 min video je velk cca 2 GB).

Ponavadi mi potem brez problema (s programom EO Video) uspe zripat tekmo u divx, tokrat pa je kot kaze mpg fajl nekoliko defektn. Ce ga odprem u Win media playerju mi kaze dolzino le 18 min, ceprav je dejanska dolžina cca 50 min, in ce video gledam vse poteka "realnocasovno" (dolzina videa je 50 min), v media playerju pa cas sesteva pocnasneje (tolk da pac u 50 min nasteje tistih 18). Ce hocm posnetk zripat u drug format mi zripa samo prvih 18 minut, prav tako mi nekateri programi posnetka sploh nocejo odpreti.

Ce pozna kdo kaksno resitev je le-ta dobrodosla.

Ali pa ce kdo ve s katerim programom bi lahko video se enkrat posnel? Tako da bi predvajal mpg datoteko u mediaplayerju in jo snemal z drugim programom.

Hvala
živela svoboda, bolš Cvičk k't voda

BigFoot ::

Jaz bi ti predlagal da probaj mpg file zripat z Virtual Dub-om. Ne vem ce bo delalo, samo probat ni greh.:)

Čudn ::

k probam odpret fajl u virtual dub javi napako:



MPEG import filter: pack synchronization error
živela svoboda, bolš Cvičk k't voda

SasoS ::

VirtualDub ne podpira mpeg2. Lahko probaš z virtualdubmod. Če ne pa probaj video demuxat s kakšnim proggyjem za dvb (obstaja kar nekaj...probaj recimo projectx, najdeš na doom9).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konvert video (VHS) posnetka v DVD-Video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
92191 (1854) Robert
»

ripanje iz TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
51347 (1179) SasoS
»

montiranje podnapisov

Oddelek: Programska oprema
182400 (2195) Fr33man
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353521 (3053) jan01
»

Iz mpeg v nekaj manjšega

Oddelek: Zvok in slika
61239 (1138) mrkva1

Več podobnih tem