» »

kako blokirat glasnost radia.

kako blokirat glasnost radia.

pitagora ::

pozdrav
zanima me kako omejit najvecjo glasnost radia..
ma moti me da nekod nabije musko naglas ce je pa zanic muska..:D
seveda bi bilo skrivno stikalo ko bi vedel zanj samo jaz in bi odklopil omejitev...
ajde
lp pitagora

telepilot ::

V serijo z zvočniki veži žični potenciometer.

zlabo ::

Uf tale varjanta bi znala biti malo dim-spušajoča, predvidevam da ima zadeva vsaj 10W. Potencimetre za take moči bolj težko dobiš. Za kakšen radio gre?

Jaz bi to mal drugače probu. Če gre to za kakšen stolp, bi se jaz tega lotu drugače. Moj stolp ima lepo ločen ojačevalec od predojačevalca, tako da bi vezal potencimeter med ojačevalec in predojačevalec.

Če pa ima ta tvoj radio za kontrolo glasnosti navaden potencimeter (in ne kak dajalnik impulzov) bi lahko zaporedno z potenciometrom za glasnost vezal še enga tega "skrivnega".

LP, zlabo

telepilot ::

Žične potije za te namene doboš pri Bosch-u (Blaupunkt). Nameščeni so v škatlici z možnostjo pritrditve, iz škatlice pa so speljani potrebni kabli za priklop na zvočnike in radio.

zlabo ::

Hja, cena za kakšen močnejši potenciometer pa verjetno ni ravni nizka ane?
A maš mogoče okvirni cenik ali web page, ker bi tudi mene zanimalo za neko drugo aplikacijo.

LP, zlabo

telepilot ::

Cenika nimam, imam pa nekje ta izdelek, le najti ga moram. Mislim, da je še v originalni embalaži in potem je na njem tudi napisana koda. Poti ni posebno drag, saj spada v pribor za vgradnjo AR sprejemnika. Za kakšen namen bi ga uporabil?

zlabo ::

Rabil bi ga kot omsko breme za testiranje ojačevalnikov.

LP, zlabo

telepilot ::

Za te namene bi pa pravgotovo bil preslab. Vezava v serijo z zvočniki je nekaj drugega kot paralelno breme. Poizkusi s kakšnim reostatom. Tudi samoizdelava nebi bila prezahtevna.

zlabo ::

Sem mislil da imajo tudi kakšne močnejše izvedbe, tja do 200W.
Hvala vseeno;)

LP, zlabo

telepilot ::

Na kakšen način pa sicer meriš moč ojačevalcev?

pitagora ::

no blokiranje glasnosti se izvede z vezavo v serijo zaporedno z zvocniki, ali kako?
ker me ze posteno moti tale glasba
lp pitagora

zlabo ::

@telepilot: merim kar z zvočniki. Na vhod ojačevalca pripeljem sinusni signal 1kHz. Povečujem glasnost in z oscilskopom opazujem signal na izhodu. V trenutku preden pride do rezanja vrhov sinusoid pomerim tok in napetost in iz tega izračunam moč...

@pitagora: ja zaporedno z zvočniki, samo da boš imel dovolj močen potencimeter. Čeprav v bistvu jaz nebi uporabil potenciometra, ampak kar en močnostni upor ki bi ga preklapljal s stikalom. Kolikšna pa je moč ojačevalca?

LP, zlabo

telepilot ::

Zlabo!
Našel sem nekaj o merjenju glasnosti. Nisem prebral, ker me daje čas.
http://www.myhometheater.homestead.com/...

zlabo ::

Hmm ja, to je za SPL, sicer še nikoli nisem meril same glasnosti, tudi nimam opreme (dB meter) tako da nevem kako natančen je kalkulator.
Vsekakor pa za informativno uporabo je uporaben;)

LP, zlabo

pitagora ::

@zlabo
moč ojačevalca je 30W.
potem pa zacne hrcati ko das na glas.. pa me zelo moti. pa po moznosti se muska od atomik harmonik>:D
hvala
ajde
caw
lp pitagora

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pitagora ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013510 (1647) gorilla
»

Vezava potenciometra za vent

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333281 (2713) DimmniBurek
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312619 (2287) _Dejan_
»

Kako narediti napajalnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192684 (2409) _ID_
»

zvočna omarca raveland X 2008

Oddelek: Zvok in slika
302849 (2498) D_LEONIT

Več podobnih tem