» »

zvočna omarca raveland X 2008

zvočna omarca raveland X 2008

D_LEONIT ::

zanima me če se splača kupt zvočno omarco x 2008 k je dost močna pa men se zdi še pocen:) .pa če se da dobit še kšno bl kvalitetno zvočno omarco za tako ceno pa moč?

jest10 ::

Odvisno za kaj to rabiš?
Za kake žurke z tropom pijanih ljudi je čisto ok.
Kvaliteta je pa taka kot cena. Dobro za razbijanje, za kej več pa žal ne.

D_LEONIT ::

jst mislm to met zase doma :)



pa še slikca od tega zvočnika
link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

zlabo ::

Ah ne vem no, jaz bi raje prišparal mal več dnarja kt pa da bi kupu zvočnike v conradu....
Če ti kvaliteta ne pomen nič, potem jih vzemi:P
Pa še vprašanje je koliko boš sploh lahko poslušal pri objubljenih 100W sinusa:\ kvaliteta zvoka mverjetno ne bo na višku:(

Še vedno velja: če nisi bogata budala, ki mu ni škoda dnarja, pol ne kupuj pri conradu:P

LP, zlabo

D_LEONIT ::

kje bi pa lohk še dubu 250w 8 ohmso zvočnike v omarci pa da so 2-sistemski al pa 3
:(

OnTheMic ::

kje bi pa lohk še dubu 250w 8 ohmso zvočnike v omarci pa da so 2-sistemski al pa 3

Odgovor: za ta denar prav nikjer, vsekakor pa ne resničnih 100Wsin oziroma 250Wmax. Podatki na Conradovih zvočnikih so velika potegavščina, tako glede moči kot glede cene.
Mimogrede, v Conradu v tujini (Avstrija, Nemčija...) je ta zvočna omarica 40 EUR, torej 9500 SIT. Če si kje drugje pri boljših proizvajalcih ogledaš cene samih zvočnikov (driverjev) za vgradnjo v omarice, ugotoviš, da za 9500 SIT sploh ne dobiš zvočnika z realno močjo 100Wsin (razen seveda kakšen Conrad crap zvočnik), kaj šele celotno 3-sistemsko omarico:\
Če pa ti samo napis 250Wmax toliko pomeni...8-O
Vsekakor ne pričakovat, da bo tale zvočnik zdržal "napore" kakšnega spodobnega 100W ojačevalca...

LP:D

D_LEONIT ::

a mi lahk pol kšn pove kašno 3 sistemsko al 2 zvočno omarco se mi pol splača kupt okol 250w pa 8 ohmske tut za več dnara.

jest10 ::

Kakšen ojačevalec pa sploh imaš?

D_LEONIT ::

oj

Imam 2x250W ojačevalc za 8ohm.

lp.

jest10 ::

Je to pravih 250W RMS?
Če je to res(v kar malo dvomim)potem pozabi na poceni zvočnike, ker jih boš z malo nepazljivosti kuriu kot šibice.

D_LEONIT ::

Oj

Pa sej ni 250w rms8-O ampak music power

lp

jest10 ::

Na music power pozabi že enkrat! Kako mora biti folk tako bedast in se hvaliti s takimi wati, ki ne pomenijo nič razen nategovanje ljudi??

Povej koliko imaš RMS moči.

D_LEONIT ::

hy

Ojačevalnik ima 2x155rms:)

zlabo ::

OK, zdej kok si pa pripravljen max. razkirat $$$ za zvočnike??

D_LEONIT ::

hy

OK, zdej kok si pa pripravljen max. razkirat $$$ za zvočnike??

...okol 30 tisoč tolarjev za zvočnik:)

yimi ::

Doma imam Pioneer Cs9070 2× 220 glasbene moči na 8 ohmih...Niso neki zelo kvalitetni zvočniki, so pa zadovljvivi. Stanjejo pa neki čez 60000.

Drgač pa....Raveland....HAHA....moj frend ga je mel....trobla mu je šla po 2 mescih, drgač so pa to zvočniki...tak jo že en reku za kup pijanih ludi, ki rabjo da jih neki prestavla, pa magar en z motroko žaga al pa z ravelandim nabija :))

D_LEONIT ::

Doma imam Pioneer Cs9070 2× 220 glasbene moči na 8 ohmih...Niso neki zelo kvalitetni zvočniki, so pa zadovljvivi. Stanjejo pa neki čez 60000.


..kje se pa da dobit te zvočnike v sloveniji??:))

yimi ::

tx-z ::

dj še povej ker ojačevalec točno maš, k če maš kakšnga dobre kvalitete bi mogoče raj pršparu še mal pa si bolše zvočnike kupu....
tx-z

D_LEONIT ::

hy

Od hi-fi sony k ima 2x55w rms ( 2x95w music power ) sm izhod od tega hi-fi prklopu na vhod brutusa 2x100w rms ( 2x170w music power ) in tako na izhodu brutusa pride 2x155rms (2x265w music power ):) . Vsaj zdi se mi da se tako sešteva moči:\ k so mi eni tko rekl da se tko sešteva moči.

lp

jest10 ::

:D :D :D
To si me nasmejau:D

Tisti, ki so ti to natvezili nimajo pojma o pojmu ali ta pa samo jeb..ejo v glavo.

Ti uporabljaj samo tisti 100W ojačevalec in nič drugega razumeš??!
S tvojo bedasto(oprosti) vezavo ne pridobiš niti pikice na moči. Samo povečaš šum in popačenje.

D_LEONIT ::

hy

S tvojo bedasto(oprosti) vezavo ne pridobiš niti pikice na moči. Samo povečaš šum in popačenje.


.....ta ojačevalnik sm že probu tko kokr sm prejt opisu in buta kr precej bl kokr prejt in nobenga šuma ni tko da... :\

zlabo ::

haha, ja to so te pa pošteno nategnil:O

Ti uporabljaj samo en ojačevalec, sam se odloči katerga. Ko se boš odloču, napiš sem gor pa ti bomo pol sigurn lahko svetoval katere zvočnike za tak denar;)
Ker 100W RMS zvočnike dobiš že kakšne vredu za ta denar (ne lih vrhunske, pač primerne tvojemu ojačevalcu:P ).
Ker ta ojačevalec (brutus) tud ni lih nevemkaj, pač za žurke, za v sobo ga jaz nebi mel:8)

LP zlabo

tx-z ::

just a thought ;) čeprav sony....kup si magar ene sonyeve zvočnike za 40k pa je, kr iz ojačevalca nauš dubu kej preveč kvalitete....tko da tut zvočnikov ni treba kej posebi dobrih kupvat ;)

mogoče raj prodaj ta ojačevalc, pa pršpari ene 150k za kakšn bolši sistem.....sam moj predlog 8-)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

D_LEONIT ::

hy

....neki ste me narobe razumel jst mam hi-fi stolp sony MHC-RX70.Tega bom pa uporabu za vhod pr ojačevalcu tko da mam združen ojačevalc iz stolpa pa še brutusa.To pomen da ne morem uporabt sam enga ojačevalca!!!

jest10 ::

Lahko. Uporabiš(saj verjetno itak že imaš samo tega ne veš) line-out izhod iz stolpa in tega pelješ na ojačevalec.
Tako ojačevalec od stolpa obideš in itak ni pomemben.

Dr_M ::

Doma imam Pioneer Cs9070 2× 220 glasbene moči na 8 ohmih...

no pa sm mislu, da sm edini cudak, k ma te zvocnike :)
so pa kr uredu ja, sploh za tako ceno :) celo moj kolega "audiofil" se je s tem strinju :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D_LEONIT ::

hy

Uporabiš(saj verjetno itak že imaš samo tega ne veš) line-out izhod iz stolpa in tega pelješ na ojačevalec.
Tako ojačevalec od stolpa obideš in itak ni pomemben.

....nimam line-out izhoda k sm že preveru
mam sam audio vhod,pa izhod za zvočnike....za line-out pa žau ne:(
tko da bom najbrš mogu kr uporabt izhod za zvočnike od stolpa.

jest10 ::

Pol pa uporabi izhod za slušalke. Res je malo slabše kot line-out(lahko te zafrkava, ker imaš 2 nastavitve glasnosti) samo vseeno bolje kot preko izhoda za zvočnike

zlabo ::

Odpri stopl in malo naštudiraj zadevo. Moj ma npr. TIV za ojačevalec posebi, TIV za predojačevalec posebi, TIV za tuner posebi, itd.. V tem primeru lahko spelješ NF signal iz vhoda ojačevalca...
Drugače pa za na tega Brutusa jaz nebi neke nevemkako dobre zvočnike kupoval:\ Pač ojačevalec ni lih naj naj, tko da si okoli 60jurjev na par kar dobro postavil ceno;) Sem mislil da imaš neki bolj kvaliteten feršterker...:P

Drugač pa mal poglej na Bolhi za rabljenimi zvočniki, zdej sem neki gledal, pa se mi ne da več:P

LP, zlabo

D_LEONIT ::

oj

a mi lahk pove kje bi se dal dobit točno te zvočnike
Pioneer Cs9070 2× 220 :)) al pa kšne s podobno močjo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
222934 (2074) Primoz16
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214858 (4442) jest10
»

kaj se zgodi...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222418 (1920) DimmniBurek
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312614 (2282) _Dejan_
»

glasbeni stolp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
714431 (3852) Xgeneration

Več podobnih tem