» »

Sestavitev računalnika

Sestavitev računalnika

shadow1 ::

Pozdrav.
Kupil sem Abitovo ploščo, Durona 900 in Crome Orb ter IBMmov disk ter 128 Rama in Geforce 2 MX.
Ploščo sem priklopil na ATX napajalnik, ki sem ga imel že od prejšnje plošče(Abit BX6). Priklopil sem tudi vse drugo.

Problem se pojavi pri zagonu računalnika.
Ob prvem vklopu mi stvar deluje 40 sekund, nato pa monitor izgubi signal. Ventilatorji še naprej delajo. Ob ponovnem zagonu se monitor ne prižge.
Računalnik ponovno deluje čez 5 min za spet 40 sek.
Prosil bi vas za nasvete glede tega.Ali je mogoče krivo kaj z hlajenjem procesorja ali kaj podobnega. Ali pa mogoče napajanje.

Hvala za nasvete.

blank3_ ::

Men se zdi da je hlajenje... ker pravis da ti dela ene 40s (se komad segreje...) pol pa rab ene 5 min (coolll... :) da spet dela... prever Orba. Se enkrat ga dej gor, alpa ga probi obrnt...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

ChiefThunder ::

ne se igrat s sestavljanjem, če niste zihr o svojih sposobnostih... drgač pa je lahko več razlogov. še enkrat prever če je vse fajn skup sestavljeno...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

shadow1 ::

Kaj pa je za preverit. Disk je kul, grafična tudi, ram ok, procesor je prav vstavljen, ventilator prav pritrjen, spodaj pa sta vtaknjena samo S/B SW in RESET SW.

Ales ::

A je 5 minut res 5 al to samo pomeni, da se takoj ne prižge, čez nekaj časa pa?

Lahko bi bilo, da imaš kaj v stiku in se ti plata samodejno izklopi. Stvarce majo namreč varovalko. Čez nekaj trenutkov pa lahko znova prižgeš...

To, da monitor po 40s izgubi signal še nič ne pomeni, najbrž je šel samo v stand-by, pravega signala pa nikoli sploh imel ni.

Maš kak vijak stisnjen pod plato...? Se pogosto zgodi.

Predlagam, da odklopiš vse z napajalnika, izvlečeš vse kable s plate, potem pa nazaj na napajalnik priklopiš plato, vtakneš not CPU, RAM, grafiko in vanjo monitor. Ne rabiš reset stikala, tipkovnice, miške, diska, nobenih kablov na plati. Nič drugega na napajalniku, samo plata.

Priklopi samo PC speaker, a 100% kamor spada, če ne raje ne. Slika se bo pokazala slej ko prej... :\

lp,
Aleš

jakinj ::

Abitovim ploščam je potrebno pred prvo uporabo resetirat bios(vsaj KT7A). Probi.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

OrlyTM ::

Prever tud, kam si priklopil ventilator procesorja. Če ga nisi na konektor FAN1, zna to bit tvoj problem, kajti Abitove plate majo default nastavitev, da se ti izklopi, če se ti ventilator na procesorju vrti z manj kot 2k obrati na minuto.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535390 (4326) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317333 (13456) G_mAn
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513411 (2837) DT232
»

PC se ne zažene sploh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141799 (1632) shany
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381242 (947) zile

Več podobnih tem