» »

star abak in linux

star abak in linux

rzhektor ::

Ker imam viška časa, sem se odloču, da se bom spustu v svet linuxu in s tem tud zaposlil star računalnik, na katerem se nabira prah. Zanima me, katera verzija linuxa bi še normalno delovala na celeron 433 z 128 mb rama. Ker o linuxu nimam pojma, se obračam na vas.

lp

christooss ::

Damnsmalllinux nisem se probal ampak baje da dela :)

Ubuntu linux mini ram howto Men deluje zdej ze ksne pol leta al pa mal mn. To probej najprej.

Drugac pa na taki masini dela vsaka distribucija ki nima KDE ali GNOMA
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Azrael ::

S-T Linux, dela tudi na še starejših stročkih.
Nekoč je bil Slo-tech.

overlord_tm ::

@Azrael: pa si sigurn? jaz sem probal ta stvor na C600, 128ram, pa ATi rage furry pro in je stvar delala s hitrostjo polža ... :\

Brane2 ::

Jaz bi dal gor Gentoo, le kako bolj "light" okensko okolje bi uporabil, recimo najnovejši Xfce4...

Pomagalo bi tudi, če bi malo navil tole mrkvico. Če bi ji denimo dvignil FSB s 66 na 100 MHz, bi se ji po moje precej poznalo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

No pri meni C366@550, 256MB RAM, BX133Raid je S-T Linux delal čisto v redu, bremzal ga je CD, ker prav opazno hitrejši ni bil na P4. Na disk, ga nisem nameščal, ker imam HW, ki ne mara Linux OS (scaner, ATi grafa).

Mogoče je res štos uporabne brzine v 100MHz FSB, verjetno pa ima tudi chipset prste zraven...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

overlord_tm ::

pri men cd verjetn ni bremzu ker je bil 48x. FSB je bil pa 66 ker se ga ne da zvišat ... ena socjalna plata ... ubistvu je cel komp bl socjalen :| , pri anniju sploh ne znajo kište sestavt >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296230 (23887) Skrat
»

Kaj namestit na p100mhz mašino

Oddelek: Operacijski sistemi
271604 (958) Azrael
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352480 (1596) civic_
»

Moj napajalik je raketa (=zakaj je napajalnik crknu)

Oddelek: Strojna oprema
131501 (1144) Azrael
»

Problem z SDRAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6906 (866) Azrael

Več podobnih tem