» »

Kaj namestit na p100mhz mašino

Kaj namestit na p100mhz mašino

Roadkill ::

Imam p100 mhz, 24mb ram mašino, katero imam namen za porabit za server(ček).

Zadeva more laufat http server (sql, php), ftp in mailserver. Vse zadeve bodo obratovale minimalno (en page, ena baza, mal ftpjanja ipd), morajo pa obratovat.

Kaj naj na to naložim? Ker linux distro ima čim manjše zahteve?
Sej na konc bom šel verjetno Slacka inštalirat gor, ker mi je pač všeč. Bi bil kak problem s slackom?

p.s.: Proda kdo 64mb long dim rama? ;)
Ü

SaXsIm ::

slackware... Najmanj težav boš imel. Lahko pa poskusiš tudi z Debianom. Samo MySql ti bo delal zelo počasi, kljub samo eni bazi (izkušnje).
SaXsIm

Kami ::

V koš ga vrži ali pa ga podari otrokom v revnih državah, bo vsaj nečemu koristlo :)

Nevem kak lahko ljudje uporabljajo take muzejske stvari, sem sam na 233 mhz 64 mb rama laufal apache, mysql pa vsftpd na freebsdju pa je zadeva delovala obupno počasi, pa sem lepo vse odklopo pa vrgo v keson, kr nima smisla met takega servera, ko traja dva dni da ti nekaj skompajla pa še vse kaj maš gori pol dela počasi.

Drugače pa 24mb rama in mysql server dvomim, da ti bo kaj uspelo, ker mysql server je zlo požrešen glede rama.

Drugače kot so že rekli, Slackware obvezno z kakšnim starim kernelom.

fahrenGONE ::

fahrenGONE ::

Namesto bulky Apache lahko uporabis lighttpd. Lahko tudi primitiven (in star) thttpd ali pa TUX, ki je tudi light in super hiter. Bos moral malo poiskat, ker ne vem na pamet za ostale, jih je pa se nekaj, ampak ne vem ce so boljsi od lighttpd.

Roadkill ::

No očitno se bo neki najdl. Sej zadeva ni nek projekt... bolj poskus, če se 100mhz mašino sploh da za kej ponucat.

Hvala za predloge za enkrat. Zadevo bom štartal v kratkem, tako da pričakujte dodatna vprašanja takrat.
Ü

Malkec ::

Sam imam na 166mhz debiane in v idle požere 62MB rama 8-O

Nevem no, nekaj malega boš moral inštalirat.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

fahrenGONE ::

Ce imas 166 in 64+ ram ti lahko tudi Windows ME lepo delajo.ME so prvi MS sistem ki je bil optimiziran za Pentium, ne za 486, kot ostali pred njim. Edino problem je, ker so ME stari, brez podpore, ker so Windows in ker tezko naredis (ce sploh) server z njimi. So bolj za kaksne stare PCje kjer se rabi Word ipd...

jest10 ::

Roadkill: če ne za kaj drugega jo lahko ponucaš za mp3 predvajalc za fešte:D

fahrenGONE ::

Ja, da bodo gor polivali pivo in kozlali. :)

christooss ::

Hja bolš kokr pa na nov komp :)

BTW: p100 se da navit. Na vsaj 180 Mhz. To je pa kr občutna pohitritev. Že mogoče res za empetrije tud furat
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

180 ? Na plati k podpira max 66 FSB ? Če se da povej, kako - mam dost stare robe.:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

christooss ::

Hm zdj je 3*30 (nevem predvidevam) samo preklopš frekveco pa je. Lahko pa tud množilnike prestavš. Vem da sm mel tud 4 množilnik
hm 3 krat 60 (se mi zdi k je to že kšn let odkar te mašine nimam več). Vem da se mi je enkrat celu zbudu v 210 Mhz. Ampak samo enkrat. K sreči maš tukej mostičke samo preklopiš pa je :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Pyr0Beast ::

Jst kokr sem vidu, so mel vsi pentiumi 100-166 1.5+ x66MHz
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

christooss ::

Hja sej možno. Res se ne spomnm točn kakko je blo. bil bi pa zlo vesel če bi najdu tisto matično.

No itak pol če množilnik prestavš nevem na 2.5 je to že 166 krat tri je pa 180 mal čez. VEm pa da je samo ena matična podpirala množilnike nad 2,5.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Mam eno tako doma :), sam ka negre noben primerek procov čez 133, razen en MMX ki že itaq lavfa na 166
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

christooss ::

Sej kokr mam v spominu mi je samo en proc uspel spravt na stabilno vrednost 180. Bla je pa deklarirana 100ka
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

fahrenGONE ::

iz 100 na 180 je malo verjetno... iz 166 na 180 ali 200+ pa ja

Pyr0Beast ::

Pa ni vedno tako AXP 1700+ in 1800+ so se bolš navijal kot 2400+ in podobno. Šli so tam 2500M, medtem ko večina 2400 ni šla čez 2300M
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fahrenGONE ::

Vem da so CPUji iste serije na razlicnih MHz in se razlicno navijejo, ampak 100 na 180 se mi zdi full cudno.

christooss ::

Hja glede na to da so 166 in 100 grajeni na isti arhitekture toni nič čudno.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Pyr0Beast ::

Vem da so CPUji iste serije na razlicnih MHz in se razlicno navijejo, ampak 100 na 180 se mi zdi full cudno.
TribesMan@Cel 733MHz@1800MHz :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Ubogi CPU. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

Da se še malo vključim v malo off topic debato o OC prvih Pentiumov.

Ti proci imajo odklenjen množilnik, ker najprej ni bilo chipsetov, ki bi podpirali za tiste čase visok FSB 50, 60 in 66MHz. Tako si lahko P100MHz nastavil množilnik na 2 * 50 MHz ali 1.5 * 66MHz, baje je bilo možno tudi 3 * 33MHz, vendar take plate nisem srečal.

Skoraj vsi Intelovi procesorji tistega časa so stabilno delali na vsaj eni stopnji višji frekvenci od deklarirane, kar je pripeljalo do mnogih prevar, ko so razni mali in veliki lumpi spreminjali napise na procesorjih in so jih prodajali kot zmogljivejše. Ker Intelu to ni bilo všeč so bili že praktično vsi P MMX (in vsi naslednji) naprodaj z zaklenjenim množilcem.

Glede spreminjanja množilcev, možnosti so odvisne od chipseta. Vsaj Intel VX, TX, VIA VPX, AMD 640 chipseti omogočajo množilce od 1 do vsaj 3.5.

Glede previsokih frekvenc PCI vodila (FSB 75 in 83 MHz), kot vem ima samo VIA VPX alias AMD 640 pravilen delilec za 75MHz FSB, da je frekvenca PCI vodila standardnih 33MHz. Pri ostalih pa se tak OC hitro znajde na spolzkih tleh, vsaj kar se varnosti podatkov na diskih tiče.

Tako, če imaš odklenjen proc in dobro ploščo se splača eksperimentirat, hlajenje takrat še ni bil problem, verjetno bi vsi ti procesorji bili lahko pasivno hlajeni z današnjimi box hladilniki.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Torej praviš da so se dale zgodnejše p1 stegn na višji multiplier. Hehee >:D
Sm se v nedeljo mal s mosfetki igral, in sem ugotovil, da se še vedno kr vajn segrejejo kljub 3x večjemu hladilniku. Moja p1 166MMx je pasivno hlajena, dasiravno so bile nekatere 486 že aktivno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Poznam to, ampak samo za info prišel sem do skoraj pasivno hlajenega Compaq mlinčka s P2 266MHz, na procu je ogromen hladilnik, širine Slot1, višine 94mm, z 40mm visokimi rebri). Ventilator je samo v napajalniku.

Stvor dela čisto stabilno, edino temperatura hladilnika procesorja je po 2 urah reševanja podatkov z umirajočega diska dosegla 70°C - 45°C nad okolico (merjeno z termometrom na digitalnem multimetru). Ker je mi podatke uspelo rešiti, je mlinček sedaj moj.

Ker mi tako gretje ni preveč všeč, sem na CPU hladilnik montiral 92mm vent, priklopljen na 7V in to čudo tehnike postane sedaj največ mlačno po izklopu PC, ko se ventilator ustavi. Po drugi strani je ta procesor veselo kuhal že 6 let brez okvare. Te stare zadeve so zelo trpežne.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da sem neki tadzga rihtu.
Je pa to friđ, ki bi znal še kakšnega A64 ohladit na 40°C. Svetujem ti da zamenjaš pasto, stara se je possušila in je zdaj piece of cr4p.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Sem menjal termalno pasto, vent je gor, konec koncev je bolje, da je nekje montiran, kot, da se mi valja po predalih, ker ga bi se mu prej ali slej zgodilo kaj grdega.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux router

Oddelek: Operacijski sistemi
101413 (873) residual
»

Linux jedro

Oddelek: Operacijski sistemi
62320 (241) srus
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
202299 (1889) G-man
»

Težave po neuspešnem navijanju.

Oddelek: Navijanje
91160 (1115) Shark-357
»

Procesor 133Mhz in Windowsi 95/98

Oddelek: Operacijski sistemi
201659 (1460) christooss

Več podobnih tem