» »

Linux SUSE 9.2 PRO - Kaj rabim za enostavno povezavo z Win98?

Linux SUSE 9.2 PRO - Kaj rabim za enostavno povezavo z Win98?

denis66 ::

Mam en problem (ker se se lovim u Linux-u) in sicer kaj rabim za povezavo Linux masine z PC, ki ima nalozne Windows 98. Oba mata mrene kartice, pa kabel,...Rad bi, da bi lahko z Linux masine printu na WIN98 tiskalnik in izmenjavu datoteke. Sem ze neki probu s Sambo, pa nisem cist sigurn, ce rabim za to enostavno mrezo tud Sambo? PA tudi eno napako mi je javlo: "Ni mozno najti nobenih delovnih skupin v krajevnem omrezju".
Ali rabim tudi kaken program na Windows98 masini ali je zadost, ce ji dam fiksni IP, pa subnet pa MS network?

P.S.: Obe masini dostopata na internet brez problema preko Routerja - zato kabli in kartice delujejo brezhibno!

Kaksen nasvet bi prosu - HVALA

Denis

suse80 ::

Enostavne povezave ni...

Bo treba kar s sambo začeti.

Predpogoj:

v datoteki smb.conf

boš moral uredit vse parametre kot so: User Id, Group, Host name...

Preberi Samba FAQ pa ti bo vse jasno. In vendar povezava Linux - Windows ni trivialna zadeva...
Že zaradi avtentifikacij, ki so v Windows problematične. Njabolje, da imaš Geslo in uporabniško ime za Windows 98 enako kot geslo in uporabniško ime za sambo... Preizkušeno pred leti... No morda je zdaj drugače, ne vem, ker že dolgo nimam Windows...
V glavnem, skoz in skoz so se mi dogajale težave, da Windows pc ni hotel sodelovati. VčASIH JE, VČASIH NI...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

denis66 ::

Hvala za odgovor! Se pac bom malu trudu:( , ni kaj.....

LP
Denis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konfiguriranje Sambe

Oddelek: Omrežja in internet
121519 (1286) Mr_Globus
»

Nov članek: Samba

Oddelek: Novice / Nova vsebina
384342 (3159) hruske

Samba, Linux, Windows XP

Oddelek: Omrežja in internet
201922 (1694) hruske
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
361965 (1530) tec
»

SAMBA problemi

Oddelek: Programska oprema
111447 (1346) simon

Več podobnih tem