» »

OC durona 800 ali ko ti procesor rece ne

OC durona 800 ali ko ti procesor rece ne

nemesis ::

Zivjo!

V bistvu bi prosil za pomoc, ker s svojim neznatnim znanjem o OC ne znam vec najti poti naprej:

Zdeva je sledeca:
doma imam abitova KT7A, na njej AMD duron 800 MHz (ki je odklenjen in sem mu pobarval L1 mosticke).

Ce sem prav razumel clanke na slo-techu, lahko procesor navijem s pomocjo FSB-ja ali s pomnoozevalnikom (za kar moram imeti odklenjen proc. --> kar ga jaz imam!) Koncna frekvenca procesorja je FSB x pomnozevalnik.


Ce jaz v biosu nastavim pomnozevalnik na 8.5 (ail visji) se s frekvenco ne zgodi nic (ko restartam mi v pri zagonu izpise 800MHz (100x8) in ne 100x8.5) Rezulti so vidni le ce spremenim FSB - takrat mi izpise 808MHz (101x8).

Naj povem se to, da sem L1 mosticke prebarval ze dvakrat s tehnicnim svincnikom.

hvala za odgovore,
nemesis

ChiefThunder ::

pomoje je premalo pobarvano, dej še enkrat, pa fajn... drugače pa navij preko fsb, je boljše...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jamiroq ::

Lahko, da je kriv bios... Meni dela podobno na Abit KT7E & Duronu 900;
ne pusti, da dvignem multiplier na recimo 9.5 (v bistvu dela samo na 1000, 1050 in 1100 mhz pri 100mhz fsb).

Če pa fsb dvigujem (gre do 147 mhz), se najvišji možni multiplier vedno bolj niža, tako da ga lahko ocjam na največ 1100 mhz (ali nekaj manj).

Sicer pa se sploh ne pozna, če navijem proc (no ja, razen temperature>:D); 3D Mark 2001 ostane vedno tam okoli 1750, v igrah pa se tudi ne pozna...

nemesis ::

Saj sem povedal, da sem ze dvakrat prebarval (edino ce se mora grafit od svincnika dotikati vseh L1 mostickov naenkrat in jih tako povezati med seboj :D

glede navijanja prek FSB-ja --> zakaj je boljse ?! --> pregreva se celoten racunalnik... Pa se za manj se lahko navije!

glede razlike pa vem, da se ne bo poznalo med 800 in 850 in med 800 in 900... med 800 in 1100 pa se bo verjetno ze malce poznalo >:D

poskusil sem tudi ze vse variante 8.5, 9, 10, 10.5, 11... pa nikjer ni zaželenega uspeha

LP

jamiroq ::

Ne vem... jaz sem L1 mostičke kar vsepovprek pofarbal :D, pa ne dela problemov...

Glede navijanja preko FSBja: če navijaš preko FSBja se dosti bolj pozna, pa tudi bolj natančno lahko navijaš... (recimo v korakih po 1MhZ)

krucymucy ::

Pa ni treba s svincnikom barvat8-O
Zlom se pa kup kako stvar - jest mam tist ˝srebro˝ iz conrada, sem postrihu pa je mir za skoz!!!
Glede farbanja - kako mas pofabane kar vsepovprek???
A kar vse skupi:D
Jest tud enga poznam ki je vse postrihu pol pa paniko zganjal ker ni delal!!!!!!!!!:D

jamiroq ::

Ma sej dela, nisem nič jamral :D. (ok, razen tega, da če dosti experimentiram mi trasha primary disk; sam to se mi zdi, da so windowsi krivi - nekaj v zvezi s tem, da prehitro izklopijo računalnik...)

Itak je čisto vseeno (vsaj zame), ker ne vidim smisla v navijanju procesorja, če se pač to ne pozna. (dosti boljše je, če navijem Geforca na 190MhZ Ram, 148MhZ core; v 3DMarku se mi dvigne score iz ~1750 na ~2230)

tec ::

Lahko pa mnozilnik spremenis rocno na procu. Prerezes ene mosticke pa mas potem mir.link, ki ga je prijazno posredoval ChiefThunder v enem prejsnjem postu.

SaTaNIsT ::

Kar se tiče Durona pa svinčnika, je nekterim to že v prvem uspelo, nekateri so se moral pa zelo potrudit. Jst sem barval pa barval, ampak nisem mogel spreminjat množilnika. Potem sm mostičke zalotal in zadeva dela! Zgleda da je od svinčnika velik odvisno, čeprav nekteri pravijo, da gre z vsakim svinčnikom-men ni šlo.
Pa ne morš vsepovprek barvat, vsak mostiček mora bit za sebe pobarvan!!

Kar se tiče tega, da se navijanje nč ne pozna-kej takega prvič slišim. Še vedn se je poznal. Navijanje prek FSB je boljs zato, ker pohitriš celoten sistem, prek množilnika pa pohitriš samo procesor!
Torej-večkrat poskusi pa še s čim drugim, recimo prevodno barvo al pa kej, pa mora nekak it!

malinavc ::

jst sm svojga D800 v prvo pobarvu pravilno in dela in 2 D750 isto pa še enga Tbirda900, pa je vse delal v prvo.Jah, mnde znam barvat :D:D
...odvisno s katere perspektive gledamo...

jamiroq ::

Satanist

tukaj so screenshoti, če ne verjameš, da se mi OC nič ne pozna (slike so iz 3D Marka 2001, 1024x786 32bpp; čeprav 3D Mark testira sposobnosti grafične, bi se moral vsaj malo poznat navit procesor)

1. Duron na 900 mhz

2. Duron na 1050 mhz

3. Duron na 1100 mhz

Na vseh zgornjih testih je bila grafična (Geforce 256) navita na 148mhz Core in 190mhz Ram.

Za primerjavo je tukaj še slika, če ni nič navito.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401763 (1274) HyperKiller
»

Duron 600 na MSI-6330 OC

Oddelek: Navijanje
91072 (923) Terrier
»

Duron 1000 (morgan)

Oddelek: Navijanje
141100 (764) cst
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654152 (3417) SkyNet
»

AMD...

Oddelek: Navijanje
121071 (887) Zucko

Več podobnih tem