» »

operacijski sistem UNIX- ne linux!!!

operacijski sistem UNIX- ne linux!!!

civic_ ::

no zanima me kje bi se dalo dobiti starodavni UNIX ki so ga hekerji razvili pred 20 leti ali novejšo verzijo (slišal sem da je neka nova v grafiki) sam sem poskušal a nisem našel
zanima me ker bi rad preizksil

SasoS ::

Unix tako kot linux pride v večih različicah, za večino od njih boš pa precej plačal. Ako si testne narave sprobaj Sunov Solaris 10 ki je nedavno prišel celo v odprto kodo. Ne vem pa kaj bi rad s tem dosegel...

CCfly ::

Mislim da se da izbrskati izvorno kodo za SysV Unix, samo pazi da ne boš potem plačeval za licenco kakšnemu SCO-ju :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

civic_ ::

ne ne mislim profesjonalno le preizkusil bi ker me zanima kako zgleda (je zgledal)

če veste link ni si pa treba preveč gnat k srcu:)

roscha ::

Ne vem kaj bi pravzaprav rad?

Linux se nekako drži POSIX standarda. In to je več ali manj vse kar te pri kateremkoli *NUXu zanima. Ostalo so finese.

Probaj BSD in Solaris. VMS na Intel platformi tako ali tako ne dela, bi rad še VAX kišto zraven? Ali pa če ti jaz svojo Alpho posodim?

Mislim! Še bogega Linuxa ne znate inštalirat, pa bi se z nekimu "true" UNIXi zajebaval.. Dream on.

Pithlit ::

A obstaja varianta da Alpho šenkaš? >:D
Life is as complicated as we make it...

CCfly ::

Kaj mu bo pa potem sobo grelo pozimi ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Poldi112 ::

Intel. Itak se alfa ne greje toliko kot razni prescotti.
VMS pa ni ravno unix.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

roscha ::

@ Pithlit: Ni šans! Tudi prodam jo ne.

Se Debian čisto lepo počuti gor. Kot druga mašina je prav fajn stvar.

@CCfly:

Greje? Recimo ene toliko kot AMD 600MHz. Tako ali tako not tiktaka proc na 533Mhz.
Kišta je pa 164SX (PC style PCI & ISA sloti).
Moram en dan še USB konektor nalotat na plato. Pripravljeno je vse, le konektor manjka :|


@Poldi:

No, ja.. Saj Solaris in BSD tudi ne ;)

civic_ ::

našel:
http://www.linuxiso.org/distro.php?dist...


Description: FreeBSD is an advanced operating system for Intel ia32 compatible, DEC Alpha, and PC-98 architectures. It is derived from BSD UNIX, the version of UNIX developed at the University of California, Berkeley. The 4.x series is the Production Release, while the 5.x release is the potentially less stable Technology Release.

Note: FreeBSD is not Linux. It is based on BSD UNIX. Please don't send us angry emails telling us this.

BigWhale ::

Eh isti smorn bi bil, ce bi instaliral Linux ;>

Poldi112 ::

Uf, Solaris in BSD sta unix. Ce znas linux se hitro pocutis kot doma. OpenVMS je pa cist ena druga zival.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

roscha ::

Uf, Solaris in BSD sta unix. Ce znas linux se hitro pocutis kot doma.


Se počutiš kod doma, ja... ...pajade. Si probal? Zadeva je ravno toliko drugačna od Linuxa, da ti je vse znano, pa vseeno en drek jasno. Že filozofija samih kernelov ni ista, oznake device-ov tudi ne etc. Shell ni bash (no vsaj na Solarisu) in že taka neumnost kot TAB extension ne dela. Ifconfig brez dodatnih switchev na Solarisu ne naredi nič, usposobit nameserverje je tud karnekej itd. Načeloma naj bi bil dovolj vpis v /etc/resolv.conf kot v Linuxu, pa kot kaže ni. Se mi ni ljubilo jebat.
Preizkusil BSD in Solaris za "okus" ter opustil. Rajši naštudiram kaj novega v Linuxu kjer sem kolikor toliko doma, kot da probam 10 različnih platform, delati pa v končni fazi ne znam niti z eno. Neproduktivno.

Poldi112 ::

Sem probal. Solaris sem res samo povohal, ampak shell si pa res ni problem zamenjat. Na freebsd mi pa laufa en server in en firewall.
Seveda niso enaki. Ampak v primerjavi z VMS so si zelo zelo podobni. Ker na VMS unix ukazi ne delajo. Se pocutis kot 10 let nazaj, ko si prvic videl dos prompt in nekako nisi vedel, kje zaceti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetek projekta OpenZFS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10316113 (11302) BaToCarx
»

Oracle ubil OpenSolaris

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4717351 (15216) noraguta
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718251 (5788) opeter
»

KDE 4.2.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
547514 (5357) vbohinc
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382626 (1909) nicjasno

Več podobnih tem