» »

!7" monitorji

!7" monitorji

DavidJ ::

kateri bi bil najboljsi glede na ceno/kvaliteto ...

lep pozdrav

Maxtor ::

LG Flatron, ki ga dobiš v intersparu za okrog 60k. Mislim, da je ta monitor res najboljše razmerje med ceno/kvaliteto. če pa želiš kakšen profesionalen monitor za mekoliko več denarja, pa razmisli o samsungu.

LP

DavidJ ::

nah to je vse.. se kaksn komentar? =)

Gh0st ::

ej model ne seri z LG-ji¨!!!!!!!!!!!!!!!
jest sem prisel do zivljenskega spoznanja...
"nicvec ne kupi od LG-ja!!!!!!!!!"
jest mam LG Flatron 17" (model 99 z USB-jem) in se mi je ze drugic pojavila ista napaka!!!
bilo je neki narobe z RGB modulom...

no in pazi ti foro...pridem jest na sedez servisa moje firme in tam vidim kupe skatel LG monitorjev na katerih so bile etikete:
- slika mocno miglja
- skurjen USB razdelilnik
- ne zmore prikazat 1024x... locljjivosti
in podobne...ce to ni znak da je vse skup en jajc pol pa nevem...

jest ti priporocam IIyame ali pa MAG.
obe sta dobri firmi za dokaj majhn dnar :-)

Enzo77 ::

Samsung 700NF.
With a license to gib :)

Daishi ::

LG je imel letos eno serijo totalno fuc.

Trenutno so OK ( vsaj reklamacij nimamo :D) !

Mag je, recimo, meu celo generacijo obupnih monitorjev.

Naceloma se monitor nad 50.000 SIT kupi tko, da gres v resno stacuno ( z svojim racunalnikom pod pazduho ) si ogledas monitor, ga sprobas, se prepricas, da je Ok, ga placas ( 5 - 10 jurjev vec kot drugje) in odides domov z triletno garancijo.

Vsak model ( pa tud in predvsem dragi modeli ala Sony ) imajo veliko varjabilnost znotraj posameznega modela. En monitor je lahko super, edn povprecen, edn pa direkt za reklamacijo.

Kar se tice problemov je za omenit se to, da je pac 0.5% monitorjev ( uradna informacija Sony ) z napako, ki se pojavi znotraj garancijskega obdobja ( najvec napak v prvih dneh je zaradi transporta ).
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Spajky ::

Kaj je imel ze kdo idejo nabavit /preko CHL v Trstu/ najcenejsi glede na kvaliteto? AOC 17Glr (normal cev) ali pa 17Klr (Flat-trinitron), za katerega so v zadnji stevilki hrvaske revije BUG rekli, da je zelo soliden za te dnarje? Me prov zanima, ce je kdo ze videl v zivo, kako sliko imajo / za eventualno priporocilo komu poceni!/:\

dejc2 ::

Kvaliteten je PHILIPS, jst mam 107b in sem zelo zadovoljen z njim.


Šumi je zakon !!!!!!!!!!!!!!!

Dami ::

Ja, sej ta philipsov model je dubu tud najbolšo oceno na testu v reviji Monitor.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

JohnyB ::

Kaj nej rečem NOKIA beseda bi morala povedati vse:))
Mam pa Nokio 720C pa je zakon !
Apple iMac

Cr00k ::

mene pa je npr. Lg kr dobr presenetu... mam 15" Studioworksa z deklarirano najvecjo resulocijo 1024X768@75hz... men pa 1152X864@75 ulece brez megle....!:)... tko da sm kr zadovoln z Lgejem:)

Dalmatinc ::

Nabavi Classica 17" - pocen pa Cool

omejc ::

Nabavi SONY monitor, ne bo ti žal, res stane čez 100 jurjev vendar kvaliteta slike to povsem opraviči!!!
8-O8-O

Jst ::

jst mam ADI MICROSCAN GT56 (trinitroN)
1600*1200 max @ 85 Hz
10*7 125 Hz

kristalno ravna in cista slika. drugac pa Iiyama.

vse pa je odvisno zakaj uporabljas comp. za igranje ne rabs trinitrona.

DavidJ ::

monitor bom kupil v megahitu in ko sem vprasa prodajalca, kaj svetuje mi je predlagal Hyundai. (ne vem kateri model.. cena malo cez 50.000)

mu lahko verjamem?

Jst ::

vec denarja bos dal dlje bos bil z njim zadovoljen

RookY ::

Philips 107p(najboljši na testu)
Ugodna cena
Juhu juhu spet bom bruhu

hot-stuff ::

Kaj pa če bi izbiral med LG 775 ft al pa hansol 701P, kateri je boljsi oziroma boljse kvalitete?

lp

Marjan ::

kaksni monitorji so pa najboljsi za branje, torej branje!? Pa "surfanje" po netu. itd.

Daishi ::

LCD ! :D

Ma ce te soudi brigajo :

Trinitron FT ( Sony ) Majhni piksli
Diamondtron FT ( Mitsubishi )
Panaflat ( Panasonic . . . ne vem, ce so se dobavljivi) ( * res raven ekran )
Flatron ( Goldstar ) ( * res raven ekran )
Flat CRT, Standart CRT ( Philips )
Flat CRT, Standard CRT ( Samsung )
Flat CRT, Standard CRT ( Hitachi ) Veliki pixli

Lista je bolj od oka ( upam, da me ne boste po zobeh vlekli zaradi nje, na hitro spisana in nenatacna )
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Spajky ::

Hornet; v zadnjem hrvaskem Bug-u so izbrali za BestBuy Hyundai ImageFlat F790D (NI trinitronc), ce ti to kej pomaga..., bi bil okoli 60 jurjev...8-)

Maxtor ::

:\Hornet: Ne kupuj hyundaia, če ti je mar za tvoje oči, še posebej ne monitorja za okoli 60k sit. Raje žrtvuj za monitor še malo zraven in kupi profesionalen monitor, saj ga ne boš uporabljal samo en mesec, mar ne. Monitor je investicija, v katero se splača dosti naložit, saj se ti čez 10 ali pa več let obrestuje, ko vidiš, da še nekaj vidiš, sicer pa bi verjetno bolj bogo videl. Malo si preberi na spletu o monitorjih, pa boš vedel, o čem govorim.

LP

DavidJ ::

spajky - prav ta model mi je priporocal, pride pa me 51.500 SIT (z vsemi popusti vred)

jst bi rade volje malo vec investiral v monitor... ce bi imel, oz slabse kot sedaj ne more bit ko imam 14" ne vem katerega proizvajalca in celo 60 hercni je.. star je pet let pa se sliko trese

:)

Maxtor ::

Saj te popolnoma razumem. Denar je vedno problem. Tudi jaz sem imel pred kakim pol leta 14 colski 60HZ monitor. Vsekakor je dosti boljši novi hyundai, kot pa ta tvoja 14 - ka. Daj vsaj 15 kSIT zraven, pa si kupi Samsung SyncMaster 750p, ker to je res profesionalen monitor, še posebej za ta denar. Tudi jaz sem kar nekaj časa varčeval, da sem si ga lahko privoščil, sem pa sedaj z njim zelo zadovoljen.

LP

Spajky ::

Hornet; naj ti ga tam priklopi, daj ga na 1024x768/16bit/85hz, postelaj nastavitve, raztegni sliko na full in odpri na sredini polovicno okno s tankim textom v Wordpadu ter napravi 4 enostavne ikone s textom spodaj in jih daj v vse 4 vogale; pocakaj pol ure - pejd na kofe, pol pridi nazaj, pa mal odpiraj in zapiraj okno s textom; ne diha prevec, ni meglena slika, geometrija solidna? Vzemi ga!
PS: zdej vem zakaj Zagrebcani hodijo na Dolenjsko po robo; je še 20% cenejsa kot pri njih :-)...8-)

Marjan ::

katerga izmed teh treh 17" bi mi najbolj priporocal:

Samsung 700NF
LG Flatron 795
Iiyama VM PRO 411 DiamondTron


vse lahko dobim za tocno 83.000 sit!!!

A so vsi flat?

Uporabljal bi jih predvsem za branje, surfanje po netu, word,...
pa tud kaka igrca in ACAD

ringalori ::

V podjetju imamo trenutno 12 IIyam in tud ostale naštete...(nekaj je Adi, par Samsungov, Philips...), po terenu, pa smo vgradil sigurn že proko 30 IIYAM in skoraj 50 drugih monitorjev...vsi velikosti 17". No hočm pa povedat...da smo imeli z PHILIPSI in ADIji ogormno problemov... medtem ko z IIYAMAmi in Samsungi na srečo še nobenga. Je pa to rezultat ptirih let. Je pa dejstvo da se po kvaliteti slike Samsungi ne morjo primerjat z IIYAMO, vsaj cenovni razredi ne. Pa še nekaj...IIYAMA je v glavnem Vision Master PRO 410. Zakon vam rečm...ima pa Mitshubishijevo katodno cev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

17 palicni monitor

Oddelek: Strojna oprema
131281 (1075) MadMax
»

Kateri 17'' monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
291428 (1011) Trdi
»

Kateri monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
201238 (1010) ChiefThunder
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
352012 (1626) sadarj10
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835536 (3008) element

Več podobnih tem