» »

Kateri 17'' monitor?

Kateri 17'' monitor?

Cosmo ::

Zanima me, kateri 17 palcni monitor se mi splaca kupit do 80k sit. Razmisljal sem o iiyami vision master pro 411, samsung syncmaster 700NF ali pa LG 795. Ima kdo kake izkusnje s katerimkoli od teh oz priporocate kaj drugega?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
  • spremenil: Cosmo ()

whatson ::

hmm..
jaz mam LGja 795.. ampak se mi zdi da je mal čez 75 jurjov...

sicer pa ti ta monitor več kot priopročam.. .dobre specifikacije:
monitor ma dobro sliko pri 1600x1200 resoluciji z 75 Hz refreshinga...
pri 1152x864 resoluciji dela s 100Hz...
slika je lepa, ravna,.. skratka.. dober monitor:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Cosmo ::

Kaj Flatron od LGja je isto ko Diamondtron od Mitsubishija al pa Trinitron od Sonyja?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Sumo ::

Jaz imam iiyamo 411 pro in nisem ravno najbolj zadovoljen. Kontrast barv je sicer super, ampak ostrina slike na robovih je zlo slaba, pa tud kovergenca ni po celem ekranu enakomerna tko da je nemogoce nastavt idealno sliko. Po moje bi bil LG se najboljsi...

NiggerBob ::

...enkrat smo že debatirali o monitorjih,.
Naj ponovim, tudi LG 795 ima probleme z ostrino slike na vogalih (neostra), kar pa ni moteče in pri delu ne opaziš.
Na splošno popolnoma OK monitor, flat, dober kontrast, solidna elektronika. Če gledaš na ceno, vsekakor vreden svojega denarja.
LG 775 je nekaj cenejši, ampak je slabša elektronika.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Jebiveter ::

Iz svojih izkusenj ti priporocam Samsung SyncMaster 700NF!!!! Res je full dober, dobre specifikacije in odlicna slika! ;ogoce ima malo prevelike reze (0.25) ampak ni tko slabo ce gledas od 0.5 metra! Ce pa imas glavo 10 cm od ekrana pa je ze grave! Edino malo ga je*e, ker imam kisto cist zravn monitorja in pol vsake toliko premika sliko, dugace pa sploh nima tega problema! lahko samo priporocam!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

levvvis ::

Ej LG Flatron FT775 seka! ga gledam vsak dan in sem zadovoljen. monitor z ravnim ekranom za 75k... res kul!
Jst sem ga najcenej našel tlelele.
Preveri pa cene še drugje.

dexter ::

Hello!
Zdej je v monitorju 6/2001 test,mal si poglej kako in kaj
je dobro.
Jest mam NEC FE700,flat,trinitron, takrat dal 72k sit in sem zadovoljen.

LP

msmiha ::

Ti kar dobro razmišlaš nabavi Iiyamo
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

misko ::

jest mam iiyamo vision master pro 410 (resda precej dražja -- nekaj čez 100k sit) in sem zelo zadovoljen
sicer pa so v junijskem monitorju (lihkr izšel) pohvalili 19 palčnega hansola za 90 k sit

1309976 ::

Zdravo!
V Metroju imajo ravno zdaj razprodajo 19' Monitorjev za 4000 ats, slika tudi ni slaba in osveževanje je kar 78 pri največji ločljivosti 1600X 1200..
lp

Boky ::

samsung syncmaster 750p.

wind ::

LG 795 je prava izbira. :)

dejc2 ::

Dodaj raj še neki pa kup Philipsa 107b, men dela ful dobr.
Ne vzet LG, ker ma dost roba in sploh ne moreš raztegent cele slike.
:D


ŠUMI JE ZAKON !!!!!!!!!!!

polhek ::

Jest mam Hyundaja pa sem zlo zadovoljen poleg tega je pa še cena zelo ugodna okol 66 jurjev

Spajky ::

A je ze kdo vidu ta monitor v zivo /stane brez davka v TS pod 50 jurjev!, po moje ne bi mogel biti slab, ker nove neuveljavljene firme znajo imet dobre stvari za male pare:
http://www.centrohl.it/w3s/sGv2p_khEz4P...
8-)

Muflon1 ::

Ma končno je nekdo že pred menoj reku da nabav Philipsa 107B to je najboljši 17'' monitor. Vprašaš zakaj?
kup ga pa boš vidu:D
odlična slika odličen design pa še kratko cev ma!
Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

ChiefThunder ::

Se pridružujem večini in rečem, da si kup LG 795. Sam posedujem iiyamo 411, sam se LG bolj splača in ima nekaj več nastavitvenih možnosti kot iiyama.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Koci ::

Sony A220

Cosmo ::

Hvala za pomoc.

Izbral sem Samsung Syncmaster 700NF. Slika je zelo kontrastna in ostra tako da morem rect da sem zelo zadovoljen.

lp

P.S. Sem se ze skoraj navadil na tisti 2 trinitron crti :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

leskovsekg ::

Vsake oči imajo svojga malarja, vzemi si čas in se sprehodi do parih prodajalcev, naj ti pokažejo različne modele v živo...

yjj ::

Če hočeš višji razred kupi IIyaminega ploskega diamondtronca, če pa stopiš korak nižje kupi Hansol

Trdi ::

Po mojem, da ti sploh nihce ni svetoval Smasunga :D. No, ja, sam sem ti tudi mislil svetovati LGja, ampak važno je, da si ti zadovoljen. Glede postov zgoraj o 1600×1200 locljivosti...:\
Trdota d.o.o.

Cosmo ::

So, so mi svetovali samsunga.....preberi poste
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Trdi ::

Ja, res je, dva posta. No, nisem mislil dobesedno, ce me razumes...:)
Trdota d.o.o.

yjj ::

Prekleta ovca zakaj me ne poslušaš. Potem pa pedrske izjave: Slika je čist ostra,.... Seveda je če si prej romal na starem monitorju, pizda. Lahko bi vsaj poslušal tiste ki kaj znamo. Drugič ti ne bom več odgovarjal

Boky ::

yjj a je pol samsung toliko slabsi od IIyam-e ? A nimata oba mistubishijev diamondtron ?

Cosmo ::

1. Ne, nisem ovca, sicer pa vsak po sebi sodi

2. Prej sem bil na Hansolu 700P '98, sem pa menjal in videl ze precej monitorov - in mi je slika na tem Samsungu z Diamondtronom bolj vsec kot na Iiyami 411, ki je tudi v tem cenovnem razredu (410 je pa ze predraga)

3. Kolko znas je vprasanje, ... veliko vprasanje (zvezdice ne odrazajo realnega znanja)

4. Svoje frustracije ne prenašaj na ta forum. Ce ti kaj ne pase, pac ne odgovarjaj.

5. Ti je ze kdo reko da si budalo? >:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

BB - da, oba imata Diamondtron in v primeru Samsunga je slika se nekoliko boljsa, pa tudi frekvencno je mocnejsi od IIyame. Me pa sploh ne preseneca da tega yjj ni vedel (ceprav se na veliko hvali kako on zna - L0L):D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Trdi ::

Ne, sej ne, da bi bil samsung slab, dalec od tega, mal si teste poglejte boste vidl, da je ful dober za svojo ceno. Konec koncev tud jest zdaj kupujem samsunga 900nf, ker je res carski...
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker monitor 17''?

Oddelek: Kaj kupiti
161263 (1074) ABX
»

!7" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
261318 (1023) ringalori
»

Moj monitor

Oddelek: Kaj kupiti
231671 (1347) ChiefThunder
»

Kateri monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
201189 (961) ChiefThunder
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835311 (2783) element

Več podobnih tem