» »

Problem z nestabilnostjo pri navijanju A64 - ne najdem vzroka!

Problem z nestabilnostjo pri navijanju A64 - ne najdem vzroka!

kewo ::

Imam Athlon 64 3000+ Winchester, MSI Neo2 Platinum, Crosair Twinx PC4000. Procesor imam navit na 2250mhz (250mhz FSB, kar je default frekvenca mojih ramov), napetost pa sem povišal na 1,5V (čeprav ni treba, ampak vseeno). Pri testiranju v Prime95 (test In-Place large FFTs) mi program zelo hitro javi napako. V igri pa je recimo tako: najprej se začne slika malo ustavljati za kakšnih par stotink sekunde (ravno toliko, da se opazi), potem cez nekaj casa celo zmrzne za kaksni dve sekundi, nato pa se cez kaksnih 10 sekund pojavi se BSOD. Nazadnje je pisalo IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL in pa spodaj se 0x0000000A (0x395C2F10 0x00000002 0x00000000 0x805066B8). Testiral sem tudi z Memtestom in mi je enkrat pokazalo errorje po kakšnih desetih minutah testiranja, potem sem testiral še enkrat kakšno uro kasneje in errorjev ni bilo tudi po petnajstih minutah. Sedaj pa nastopite vi: plata mislim, da ni kriva, procesor tudi ne, ali je kriv ram, ki se ne razume dobro s plato? Kaj bi bilo lahko narobe?

PEK- ::

HT si dal na manj? 3x al kok

Pa timingi od ramov so taki kot predpisani..
cas
ras to cas..

itd?

TommyLee ::

Mislim, da bi mogu malo voltažo povečat! ( Tako ramu in cpu-ju)
www.dornik.si

kewo ::

HT sem dal na 4x, tako, da je sedaj točno 1000Mhz. To ne more biti problem. Timingi so default 3-4-4-8 pri 250mhz in tako sem tudi pustil. Voltažo sem povečal ramom na 2.85V, čeprav je default manjša. Da bi procesor rabil pri 2250Mhz vec kot 1.5V, pa tudi ne verjamem. To je nemogoče. Še kakšne ideje?

_Dejan_ ::

Dej prvo znižej množilnik da bo cpu delal na nazivni frekvenci ali malo pod njo pa uporabljaj cele množilnike(7,8,9) ČE to ne pomaga dej HTT množilnik na 3x če še to ne pomaga dej CPC na OFF(2T).
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kewo ::

Nočem, da CPU dela na nazivni frekvenci. Ravno zato sem kupil tako plato in winchesterja, da bom lahko navijal:( Kar nekaj ljudi na tem forumu ima isto plato in isti proc kot jaz in gonijo svoje sisteme na 2600 in več;(( Je pa res, da imajo drugačne rame. Dejan, misliš, da so lahko ti vzrok za te težave?

_spirit_ ::

Pa poskusi vse skupaj laufat nesinhrono, razmerje CPU:RAM spremeni, pa poskusi. Če boš prišel višje, pomeni da te ram zavira.

kewo ::

Bom testiraj in poročal.

_Dejan_ ::

Vem da nočeš procesorja laufat na nazivni frekvenci. Vendar naredi tisto kar sem napisal in če bo delal pol se cpu ne navija dobr.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kewo ::

Imam pa tale stepping:

ADA3000DIK4BI
CBBID 0451EPMW
1175529A50615

DominusSLO ::

Pacer
Napisal si, da si ram testiral 15 min in to celo po tem, ko ti je enkrat prej pokazal napako...
To je dosti premalo po moje..

kewo ::

Potem sem ga testiral še eno uro na 206Mhz (5:4 sem imel nastavljeno) in ni bilo napak.

_Dejan_ ::

glej naredi tako:
Znižaj HTT na 3x in testiraj z prime95(cca6h mora delat da je 99% stabilno:D )
Če dela je plata zafrkavala probaj zvišat tudi Vdd za cca.0,1-0,2V

Če še zmeri zafrkava je možno da CPU ali RAM:
znižej CPU množilnik na 7x to je 7x250=1750Mhz in mej deafult voltažo CPUja. in testirej z prime95. Če še vedno javlja napake zvišej CPU voltažo. Če pa jih ne pol je CPU slab navijalec.

Če tudi to ni pomagal so verjetno RAMI:
Probej dat CPC na OFF(2T) mej jih na 1:1(200Mhz) če še vedno javlja napake dej voltažo na 2,9V. Če tudi zdej ni stabilno pol pa so rami v ku***. Koliko rama maš? 512Mb moduli se ne počutijo dobro če je CPC ON.

Če tudi to ni pomagal probej zamenjat napajalnik in če tudi to ne pomaga prnes računalnik k men:D Pa grafično mej odvito ko testiraš.

Poročaj o rezultatih

P.S. A hlajenje maš uredu? Dober stik med hladilnikom in procesorjem?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

kewo ::

Hlajenje je vredu. Nikoli nimam več kot 40 stopinj. Rama imam 1GB (2x512MB) - v BIOSu imam opcijo 1T/2T nastavljeno na Auto, ampak mi avtomatsko da 1T. Koliko izgubim na hitrosti, če bi dal na 2T? Kateri Torture test je najboljsi v Prime95 za moje težave?

Dejan, če imas MSN naslov, mi ga prosim napisi tukaj ali prek zasebnih sporočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kewo ()

Jaffa ::

Kje pa piše, da se bo vsak procesor navijal enako ? 8-O

Okol 15% zgubiš z 2T na prepustnosti (po Sandri).
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

kewo ::

Nisem rekel, da se vsak procesor navija enako, ampak jebemu, 2200 pa mora zdrzati;(( V nasprotnem primeru grem nazaj v JAE in se jim zlažem, da mi testi javljajo napake na default frekvencah. Upam, da mi ga bi zamenjali.

Jaffa ::

V bistvu ne rabi zdržat tolko. Rabi zdržat 1800MHz. 8-) Bojo probali in ga boš dobil nazaj... IMHO.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

cole-22 ::

Pa grafično mej odvito ko testiraš.


Zakaj pa to?Hmmm jst pa zmeraj testiram z navito grafo...A to full upliva na stabilnost pri PRIME95?

cbelica ::

Pacer, to, kar ti pocnes, je 'brezglavo' navijanje... nima ne repa ne glave...:\ kr neki nastavis, pol pa joces, ko ti ne dela...
Je treba najprej ugotovit, do kje ti grejo posamezne komponente.
Zacnes z CPU-jem: uporabis divider za ram (cim nizji, zato da ob morebitnih napakah/errorjih lahko ram izkljucis kot vzrok), htt znizas recimo na 3x, in pol zacnes... pocasi, po 5-10 MHz naenkrat... pustis 15 min. v P95; ce ni errjev, gres dalje... in tako dokler ti ne najde prvega err-ja. Spustis za recimo 5 MHz in pustis test, da tece... kr par ur bo treba:\ in ce vmes spet najde err, spustis se za dodatnih 5 MHz... postopek se ponavlja.
Seveda, ce dvignes Vcore, bo max. FSB/HTT visji.
Smiselno enako poisces max. freq. za RAM - izberes si zeljene timinge, multi CPU-ja znizas na recimo 5X , HTT na 3x, in pol pocasi visas... (isti smorn kot pri CPU-ju).
In ko najdes max. 'stabilno' freq. CPU-ja in RAM-a, to nekak zdruzis (vcasih so kompromisi potrebni - npr. ram ti gre do 275MHz, cpu pa ne zmore 9x 275 - torej bo treba malo znizat freq. RAM-a, ali pa znizat multiplier CPU-ja)
Btw., zame 'stabilno' pomeni, ce v Prime95 (Blend test) ne javi napake v 24 urah... it's up to you
*. edit - sam sem iskal kr 2 meseca svoj optimalni overclock...;)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

kewo ::

Fantje, evo prvo poročilo.

Testiral s Primom95 na sledeči način: FSB sem pustil na 250Mhz, tako, da so rami delovali na default frekvenci (250mhz in default timingi 3-4-4-8, ter voltaza 2.85V, čeprav je default se nižja), CPUju sem znižal multiplier na 7x, tako, da je deloval pri 1750Mhz (še nižje kot default)in mu znižal voltažo na privzeto nastavitev. Prav tako sem odvil grafo na privzete nastavitve za vsak slučaj. Testiral sem s testom BLEND. Po desetih minutah mi izpise tole:



So za vse te nestabilnosti krivi rami?

cbelica ::

Najbrs je res problem v ramih...
Samo ni nujno, da ne dela v redu, samo prave nastavitve so potrebne (ce ti to plata omogoce - moja DFI mi omogoca...:) )
Tudi meni moja palcka APACER PC4000 ni delala na default, ko sem mel vse nastavitve za RAM na auto, niti pri 2.9v... ko sem se pa malo poigral z nastavitvami, pa dela stabilno na 275MHz (2.5-4-4-7) pri 2.7V

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

kewo ::

cbelica, samo moji timingi so že itak tako visoki, da se ne morem kaj dosti igrati z nastavitvami. Kaj ti predlagaš?

Madona, rabil bi Apacer PC4000;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kewo ()

cbelica ::

Saj pravim, moja plata omogoca veliko dodatnih nastavitev...
Drugace pa mislim (nisem preprican, naj me kdo popravi) se pri ostalih platah to da z A64 Tweaker-jem stimat:\
Tule je link (za mojo plato, samo je dobro razlozeno, kaj je kaj)...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

kewo ::

Mi lahko kdo prosim razloži, kako flasham BIOS v dosu? MSI namreč nima programa, ki bi BIOS flashal iz winsev:( Ima samo Live Update, na katerem pa lahko dobim samo official BIOS, jaz pa imam na disku še novejšega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331880 (1175) gfighter
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411276 (7819) asus
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479127 (5742) OZZY
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604919 (3625) Tilen
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535161 (3975) Cranchi

Več podobnih tem