» »

Ma kdo izkušnje z povračilom blaga pri BigBangu

Ma kdo izkušnje z povračilom blaga pri BigBangu

Eagle ::

Torej predvečerajšnim sem kupil dv kamero v big bangu samo se mi ne dopade in bi jo rad zamenjau za drugi model.. ker pa tega modela pri big bangu nimajo in ga ne morejo dobit, bi rad meu povračilo denarja.. zaj pa sn jih tam na infomacijah vprašal pa so mi rekli da vračajo samo neke bone da lahko pri njih kupiš. Jaz pa seveda tega nočem ampak bi rad mel denar da lahko drugje kupim to kamero ki je tu nimajo.. Torej kak je kaj z tem varstvom potrošnika pa vračanjom denarja.. so mi oni dolžni dat nazaj denar v 8ih dnevih po zakonu? vesel bom vsake informacije.. hvala

boštjan ::

a v bofu je nimajo?ker lahko BB od bofa robo dobi.Načeloma ti niso dolžni dat denarja nazaj,sploh pa ne zato,ker ti ni všeč,drugo bi blo,če bi jo prek neta kupo.sem pa imel podoben primer(sem bil v vlogi prodajalca) in stranka je zahtevala šefa,torej zahtevaj ga še ti.Naj te opomnim,da moraš embalažo in kamero in vse dodatke vrniti v brezhibnem stanju,če ti bodo pripravljeni denar vrniti.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

SepoX ::

Po zakonu ti ne rabijo dat denarja, ker ti ni všeč. Mora biti kakšna napaka. Sicer pa citat iz zakona o varstvu potrošnikov:
37. člen

Potrošnik ima v prodajalni, kjer je bilo blago kupljeno, ob morebitni napaki na blagu pravico zahtevati, da podjetje blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali vrne plačani znesek ali odpravi napako na blagu ali vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako.

Če je napaka očitna, mora potrošnik zahtevo iz prejšnjega odstavka sporočiti podjetju v osmih dneh po prevzemu blaga, pri drugih napakah pa v enem letu po prevzemu blaga.

Šimpanz ::

Tako je če na blagu ni napake ne moreš zahtevati vračila denarja. Vse je odvisno od njihove dobre volje.

Eagle ::

mater te bo pa treba nekaj vničit >:D Ra bi dobo nazaj dnar ker ena isto kamero dobim za 150k, pri bigbangu pa jo majo za 200k:O tak da bi blo treba nekaj naštimat

boštjan ::

prosim,da se vdržiš takšnih postov,ker mečeš slabo luč na tiste,ki sem ji je artikel pokvaril,pa majo probleme z vračilom,zaradi takšnih kot si ti zdaj navedel,da boš nalašč poškodoval artikel.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Eagle ::

bog je reko znajdi se:) drugač pa je biu to joke, ker kamere se res nebom loteval uničevat.. sem pa recimo ko mi niso hotli menjat zvočne odlotau par stvari ker so me razpizdli na servisu, saj kartica ni vreji delala oni pa so mi bluzli kak je z kartico vse vredu, tak da sn pač posego po alternativi in pol dobo lepo novo ki je vredi delala >:D OK nazaj na topic.. je pa fora, ker v big bangu kjer je kamera raztavjena piše na listu za opis da ima analogni vhod čeprau ga nima! tak da je to zavajanje kupca, v tem primeru mene, ker sem kamero ravno kupo z tem namenom da bo še imela analogni in! tak da bi pomoje mogli vrnit denar čeprav nočejo ;((

Golden eye ::

reč da bi se rad z šefom pogovoru in ne on ne bo komliciru!

mtosev ::

Če nebojo hteli vrnit denar jim reči da boš šo po tržnega inšpektorja in da boš šo na urad za varstvo kupcev, če nevrnejo denar idi po inšpektorja ali na urad za varstvo kupcev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kuglvinkl ::

Če nebojo hteli vrnit denar jim reči da boš šo po tržnega inšpektorja in da boš šo na urad za varstvo kupcev, če nevrnejo denar idi po inšpektorja ali na urad za varstvo kupcev.

Ignorirajte to bedarijo. In skropucalo od posta.
Your focus determines your reallity

mtosev ::

kuglvinkl
kaj je s tem postom narobe?????
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kuglvinkl ::

1. je oblikovno skropucalo in 2. vsebinsko napačen.
Your focus determines your reallity

DominusSLO ::

Če je kamera res brez analognega vhoda in oni reklamirajo kamero z njim, nebi smel imeti problemov z vračilom...

kuglvinkl ::

Zgoraj sem tako ostro odgovoril, ker sem odgovarjal konkretno, namreč, to da nekaj oglašujejo, pa to v resnici ni, ti težko verjamem, še posebej glede izvrstnega primera z zvočno karto, ki si ga dal.

Sicer pa, če hočem kupiti konja, dobim pa osla, sem dobil osla, ne pa konja z napako. Tu ne gre niti za stvarno napako, ampak za neizpolnitev.

To dopovedat trgovcu bo pa tudi mala umetnost.
Your focus determines your reallity

perci ::

Zgoraj sem tako ostro odgovoril, ker sem odgovarjal konkretno, namreč, to da nekaj oglašujejo, pa to v resnici ni, ti težko verjamem, še posebej glede izvrstnega primera z zvočno karto, ki si ga dal.
O jst pa kar verjamem. Sem ze zasledil, da je imel BOF v svojem katalogu napačne podatke navedene.

Sicer pa, če hočem kupiti konja, dobim pa osla, sem dobil osla, ne pa konja z napako. Tu ne gre niti za stvarno napako, ampak za neizpolnitev.
Prej bi rekel, da gre za neobstoj soglasja volj in s tem za ničnost pogodbe. Sam zdej, jst osebno mislim, da je tebi prodajalec v BB povedal, da zadeva nima analognega vhoda, ker ponavadi ko kupuješ tako vredne stvari tut kako zadevo prodajalca vprašaš in ne verjamem, da bi se ti v fris zlagal. In če ti je povedal, potem si ti vedel za kako zadevo gre in si torej želel kupiti omenjeno stvar - ergo pogodba je veljavna.

Tko nekak bi jst reku :).

DominusSLO ::

perci
Zakaj pa bi spraševal o nečem, kar imajo napisano črno na belem? In spet ne govorimo o milijonih... Kaj pa je dandanes dobrih 100k? Nič posebnega in poleg tega imam izkušnje v BB Koper, da prodajalci niso ravno o vsem na tekočem. Pa ne da jim zamerim, saj imajo dosti različnih stvari. In tudi odvisno od oddelka do oddelka(od prodajalca do prodajalca).
LP

Eagle ::

Vsajn en pametn; z tem mislim DominusSLO-ja in vsekakor ne moderatorje! Kaj vam grem slikat kaj piše tam gor na listeku? da ima analogni-in! čeprav ga nima! in še ko sem kamero nazaj prineso, mi je prodajalec še vedno trdil da bi ga naj mela! pa sn mu reko da naj pogleda malo v navodila in na panasonicovo uradno stran in šele takrat je kao delno priznal da te pa le nima... tak da nevem Perci kaj nekaj praviš, ker jaz sn tehtnica in vsako stvar dobro pretehtam predn kupim, in so me tako rekoč nasrali z tem da kamera ima analogni-in! Ker ravno to bom najbol potreboval in če bi vedo da ga nima pod nobenim pogojem nebi kupo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eagle ()

boštjan ::

Nevem zakaj se tu zdaj z nami prepiraš,idi v BB in reči,da si kamero samo zarad tega kupo,kar v resnici nima,verjetno al pa mogoče se ti bodo uklonli
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

perci ::

so me tako rekoč nasrali z tem da kamera ima analogni-in! Ker ravno to bom najbol potreboval in če bi vedo da ga nima pod nobenim pogojem nebi kupo!

Ja, če ti je prodajalc res trdil, da kamera ima nekaj, česar dejansko nima, potem mislim, da je situacija neproblematična. Lahko pa, da jo bodo BB prodajalci naredili problematično. No, dejmo jim benefit of a doubt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322806 (14188) RejZoR
»

3 leta gledam televizor ki ga nisem kupil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517332 (5023) shotalick
»

Reklamacija blaga v roku 8. dneh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113480 (10656) miha555
»

problem z spletno trgovino

Oddelek: Pomoč in nasveti
10940 (802) Zheegec
»

eeemm...očala pač

Oddelek: Loža
192972 (2608) Simko

Več podobnih tem