» »

Mal preden se naj bi pokazal welcome screen črn zaslon...

Mal preden se naj bi pokazal welcome screen črn zaslon...

Brainstorm ::

Pozdrav!

Sstavu nov system z amd64 procesorjem in gigabyte plato GA-K8NXP-SLI in gigabyte grafo in transcend 2 *512 mb.
Vse lepo in prav dela samo pri vsakem mogoče petem zagonu včasih desetem uglavnem čist različno se pojavi črn zaslon malo pred tem ko bi se mogu pokazat welcome screen in naložit namizje. Vse komponente sem postopoma zmetal ven a problem še zmeraj ostaja. Sumim na ram vendar sem probal druga dva rama od istega proizvajalca in nič sprememb na bolje, tut če mam sam eno ploščico po 512 mb not al v kanalu a ali b.
Driverji za nforce4 so tazadnji tut za grafo sam mislim da grafa ni kriva ker lučka na monitorju sveti zeleno sam slika je pa črna, prej bi bli krivi rami sej ne da so zanič ka pa če se ne zastopijo najbolje s plato ka pravte al je možno tut da je kej narobe s plato.
Windowse sem dal že dvakrat gor na frišno brez nepotrebne navlake, takoo da softwerski problem zagotovo ni.

Thanks!

neoto ::

To kar si opisal, se je meni dogajalo, ko sem imel probleme z driverji za grafično. Poskusi kakšne malo starejše.

Brainstorm ::

Neoto ja pa so se ti zagnali winsi a si slišal pozdravni zvok al ti je vse skupi obstalo tik preden bi se mogu pokazat welcome screen. Ker men namreč tedaj ko se vse normalno zažene monitor trzne in za sekundo se prižge rdeča lučka na monitorju in zaženejo se cd romi in potem se pokaže welcome screen in se naloži namizje. Kadar se pa ne zažene normalno pa tut lučka na monitorju ne trzne in tut cd romi so čist tih in tam vse obstane.

neoto ::

Točno tako kot si povedal.
Mislim da je to težava z driverji, saj takrat windowsi preklopijo iz svojega generic vga driverja na inštalirane driverje (zato ti tudi monitor drugače na hitro ugasne). Če pa se pri tem novi driverji ne zaženejo pravilno, se cel sistem obesi. Mislim pa, da bi to v kakšnem logu od windowsev moralo biti zapisano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312310 (1557) btzajla
»

hd 6850 ni slike na monitorju

Oddelek: Strojna oprema
192524 (2217) Riff
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161254 (1038) BmN
»

Blue Screen of Death in čudna napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
181457 (1121) Djz3l3
»

9600pro na MB z integrirano grafiko

Oddelek: Zvok in slika
141178 (977) Tic

Več podobnih tem