» »

FTP server za routerjem

FTP server za routerjem

RobyRob ::

Rad bi si iz službe prenesel neke datoteke domov (za mail so prevelike). Doma imam IIS FTP server. Ko še nisem imel routerja, je vse delalo OK, zdaj pa se več ne morem povezati s FTP serverjem. Forwardam porte 20, 21, 3000-3100, probam pasive in active mode, a ne morem se povezati. Sporočila mojega FTP klienta v službi (WS FTP, free verzija) so približno takšna:

connecting to IP_MOJEGA_RAC_V_INTERNETU:21
username: RobyRob
password: ********
login successful, welcome to "RobyRob FTP server"!
connecting to IP_MOJEGA_RACUNALNIKA_V_LANU:3019 (kako za vraga lahko tu vidim IP mojega računalnika v domačem LAN-u?!8-O )
500 invalid port command

Seveda sem tudi v službi za routerjem in firewallom. Ampak prej, ko še nisem imel routerja, sem kljub temu bil za ICS firewallom (tisti od XP-jev) in je delalo.

Če kdo ve kaj je narobe, mi naj prosim pove, drugače pa mi predlagajte kak dober FTP server software, ki mi bo delal. Hvala!

Witboy ::

ta tvoj port 3xxx mi ni cist jasn... kak mas ti to forwarding postiman.... hm...
Drgac pa iis ftp suxx, dej si gor serv-u :)

RobyRob ::

Glej, kolikor sem jaz bral na webu kako deluje FTP, sem zastopil nekako tako:
- v ACTIVE mode poteko po portu 21 kontrola, potem pa po portu 20 podatki
- v PASSIVE mode poteka po portu 21 kontrola, potem pa se odpre en random port za podatke (meni se je WS FTP konektal na porte 3009, 3010, 3019,... zakaj? nimam pojma - če kdo tu ve, bi bil zelo hvaležen za razlago)
Skratka, jaz sem odprl mislim da vse porte, samo DMZ še nisem probal (in niti ne bom, nek firewall mora biti). Kaj drugega tudi jaz ne morem zaključiti kot da IIS FTP žal sux :D
Hvala za nasvet, bom probal tega.

Tiger ::

Ali imaš na tistem lokalnem računalniku tudi kakšen firewall?

Kaj pa če bi namesto portov 3000-3100 poskusil recimo 1050-1200?

RobyRob ::

Ne, firewall je samo v routerju. Je LevelOne router, tisti s USB print serverjem (1409).

Zakaj pa ravno ti porti? Dobro, v ponedeljek bom probal še to. Hvala.

Groovy ::

A če od doma probaš pridet na FTP, ti dela?
Po mojem je Forward napačen...
I am the captain of my soul

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groovy ()

RobyRob ::

Groovy, hvala da si me spomnil, sem pozabil odgovoriti.8-)
Problem sem že rešil. Imel sem prav. Niso krivi porti, kriv je NAT (Network Address Translation). Moj FTP server se je tudi navzven (internet) predstavljal z LAN naslovom. Zdaj imam Serv-u program, ki omogoča vse nastavitve:
- IP naslov s katerim se naj FTP server na internetu predstavlja (seveda nastaviš na zunanji)
- port range za passive transfer mode (default je mislim da 2000-2010)
IIS FTP server nima nič od tega ;( Porte še lahko uganeš (mislim da gredo od 3000 dalje), IP pa ne moreš nastavljati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91589 (1589) ArisD
»

FTP strežnik (Serv-U) nagaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111177 (980) fulgur
»

FTP Server (Cerberus) za routerjem Linksys WRT54GC

Oddelek: Programska oprema
91984 (1721) sasok
»

problem ftp server

Oddelek: Omrežja in internet
141875 (1565) primus1024
»

FTP dostop preko ADSL-ne dela od povsod

Oddelek: Omrežja in internet
81550 (1389) bojanu

Več podobnih tem