» »

Knoppix na disk

Knoppix na disk

jjjjjjj ::

HU!
Ali je mozno nainstalirat Knoppix na t. disk?:\

moj_nick ::

Ja.
110111001001010001010000

jjjjjjj ::

Hvala za odgovore!

satfinder ::

Knoppix ti je Debian. Nalozi original Debian. Knoppix je bil narejen za.... Vec : z googlom...

Na googlu vpis knoppix book, pa potegn dol.... knjigo o Knoppixu.

Sam ga imam na HD, laufam ga pa se zmeraj v Ramu. Dela hiter, ni ropotanja CD-ROM pogona, nastavitve OS vkljucno z zgodovino pa imam shranjene v USB palcki.

Dam Knoppix v CD ROM, na hitro se zarola v ...., vzamem Knoppix CD iz pogona ven in OS normalno laufa... Se DL pecem s K3b v RAMU .... Mam ga 1G Momentalno 100% varno pred virusi. Na HD mam pa Pingota. V gl. pa 99% laufa
Knoppix . Ostalo Pingo in Slix.

Knoppix ukazi pri zagonu, vpises na zacetku v boot: knoppix tohd=/dev/hda2 Takrat, ko prvic nalozis Knoppix Live CD na

HD. Nastavitve OS shranis na USB palcko pod: Save KNOPPIX configuration...

Ko naslednjic zaganjas, se vstavi Knoppix CD in vpise v *boot*: knoppix fromhd=/dev/hda2 knoppix myconfig=scan in vklopis USB palcko s shranjenimi nastavitvami prejsnje/prejsnjih sej.

Mi pa nekatere stvari v Knoppixu se ne laufajo,sicer zelo redke pa jih potem porihtam s Slixom. Vec pa pogoglaj.


Tudi sam sem ga hotel kot instalacijo na HD, zdaj pa mi Pingec kar dobro dela... Sem ga pa ze enkrat skoraj ze imel install *un ta zaresen na HD*. Imel formatiran disk pa zagnan Knoppix na CDju. Sel v zagonski meni pod KNOPPIX>
Root Shell in za foro vpisal nekaj takega, ze mal pozabu: sudo knoppix-installer in sledil navodilom.... Instalacija

bila zakljucena, na koncu bi moral v konzolo se nekaj vpisati in bi imel Knoppix na HD O Linuxu, racunalnistvu pojma nimam, pa nisem znal.... Sem pocistil oz. Pinga nalozu. V glavnem , da sem notranje zadovoljen glede na to, da mi Linux odlicno dela znanje /izkusnje pa postopoma pridobivam skozi prakso, branje.

Danes pa Knoppixa ne bi vec maral na HD. Je pa odlicen v *ISO varianti* na/from hda2..... Tale hda2 velja za moje particije oz. HD. Imam 1HD, pa nalozen Pingo. V temu pr. v zvezi s Knoppixom oz. zaganjanju fromhd... velja hda2...LP

:D






Ko si v KDE okolju, lahko vzames Knoppix CD iz pogona.
Korak do konca in Naprej :).

jjjjjjj ::

Ali je namestitev graficna (Debiana) ?8-)
Koliko cd.jev pa rabim?|O

Gandalfar ::

kaj ti bo graficna namestitev?

satfinder ::

......Iz enega drugega Foruma, kjer urejam zadeve v zvezi s Pingom... Navajam pa kot zgolj uporabno zanimivost za nadaljne

poglabljanje v uporabnost Knoppix Live CDja, Slo-tech Linuxa.... V kolikor seveda vsega tega ze ne uporabljate... in jaz ne odkrivam nekaj na novo, kar je vecini Knoppix, Slo-tech Linux userjev ze dolga lastna praksa :

V KNOPPIX 3.7 Live CD uspel instalirati Mozillo Thunderbird 1.0 in celo shraniti njene nastavitve v USB kljucek. V glavnem DELUJE.

Knoppix pa temelji na Debianu.

V Pingu sem v kljucek presnel LimeWire, Bit Tornado, Opero z zadnjim security popravkom za Debian (za FC2 ga se nisem zasledil: 2dni mlad popravek).

In bom skusal na analogen nacin kot e-mail client Mozillo Thunderbird v Knoppix Live CD install/boot z LimeWire, Bit Tornado. Prej bom pa poskusil se z Opero za debian.

Mi lahko Prosim kdo posreduje ukaze za Debian v zvezi s tem.

Thunderbird sem po domace raztegni , kliknil na eno od ikon raztegnjene datoteke in install se je zagnal. Ukazov za debian pa ne poznam razen apt-get install imedatoteke Hvala in LP


Bi pa bilo lepo *sherat* v Knoppixu na *plastik fantastik* in tako Pingu prihraniti armado spyev... druge svinjarije, ki jo dobis v zvezi s tem. Za Gnuttelo 100% vem se iz Winsov. Vse pa poteka v RAMU (Giga zadosca za priblizno 700-800MB) in s Knoppixom na HD, ki pa laufa v RAMU se vedno ( ...pri prvem zagonu v boot vpisem:
knoppix tohd=/dev/hda2 *na mojem HD, in pri eni particiji oz. instalaciji enega OS...* in pri naslednjih

knoppix fromhd=/dev/hda2 knoppix fromhd=scan LP smile.gif
Korak do konca in Naprej :).

Gandalfar ::

sploh ne razumem kaj hoces. Napisi v celem stavku. Brez tropicij in preprosta in jasna vprasanja na katera ti lahko odgovorimo.

satfinder ::

Gandalfar sorry. jjjjjjj sem hotel samo ponazoriti, kaj se da delat z nekaterimi Live Linux CD destroyi.... Da so pa za na HD kljub vsemu boljse v ta namen narejene verzije/osnove destroyev, ki so nam vsec oz. se z njimi spoznavamo preko Live CDjev...

Drugac pa v knoppixu zagnal install Limewire.... pa je he he he freeznilo, ker ta P2P rabi HD

Ugotovu da bo treba z RH, na debiana oz. kaksno na debianu osnovano distribucijo.... LP:D
Korak do konca in Naprej :).

moj_nick ::

V katerem jeziku ima besedica "destro" kak uporaben pomen?
110111001001010001010000

Gandalfar ::

satfinder: zakaj bi hotel pod linuxom poganjati limewire mi je cisto mimo logike, glede na to da imas kup native gnutella clientov

satfinder ::

Linuxa ne poznam. Je pa edini OS at home. Did. SAT TV dal iz SS2 (Winsi) nazaj na Kaona 570Z , kupil Quicktionary anglesko-slovenski elektronski slovar 300 000 besed... (ASPi zame v Linuxsu neuporabni) Pingota nekako usposobil, ne znam pa vanj instalirati Bit Tornada, enega od Gnutella clientov, antivirusnika bit defender... RPM paketi/posamezni programi iz skladisc pa osvezevani z mesecnimi zamudami....

V Pinga ne uspem instalirati nekaterih programov, pa detaljno sledim navodila iz Linux v KDE okolju, Moj prvi Linux... Pa se tle so v gl. prvi varnostni popravki v gl. narejeni za Debian. Ne znam ga pa instalirati pa 99% vsega uporabljam Knoppix/USB kljuc. Ta distribucija mi pa je vsec. Pa tudi :) apt-get install he he he dela...

Linux sola pa me momentalno ne zanima. Zaenkrat delo v Gnome, KDE pa minimalna raba konzole. Ki mi pa je vsec. Samo brez
torrentov pa :) tezka.

Naredi delavnico za modele kot moja malenkost. Veliko bi jih rado imelo Knoppix na HD pa ne znajo. Pol je pa tudi Pingo, RH,
FC, Ubuntu, SuSe...dober. Pa kako install aplikacije, ... Ko je doloceno st. prijav pade delavnica recmo ene 4-6 urna. Na kateri
udelezenci razcistijo nekatere stvari v zvezi z linuxom. Nekaj v temu stilu. Jasno s kotizacijo. Dela bo kar nekaj. Ze SAT TV install
v linux, pa P2P v Linux ... bi na delavnice pritegnilo kar nekaj ljudi... Nismo vsi experti, niti nimamo te zelje. Radi pa delamo v Linux okolju in Nam je Linux vsec. To je to. LP

Zakaj tuhtat stvari tedne , ce jih je mozno veliko hitreje resevati. Pameten pa na svet itak ni noben prilezu. :D :D :D :D :D
Korak do konca in Naprej :).

Gandalfar ::

Prevec kontradiktornih idej v tvojem postu za moje pojme :-)

Vprasaj kako das Knoppix na disk. Ne mi pa prosim razlagat o neki hitrejsih Debian popravkih pa da ti zato Pingo ni vsec pa itd. Preprosta dejstva in jasno formulirana vprasanja, mogoce kar ostevilcena pa bomo zrihtal :)

satfinder ::

Pingo je OK. Sam se kaksen bit torrent, gnuttela client ne bi bil nic odvec...Knoppix na HD s firewallom , kaksnim Bit Tornadom
bi se pa tudi prilegel.

Dobro bi bilo zorganizirati kaksen namestitveni party v zvezi s Knoppixom. Bi pa za Knoppix pa tudi Slo-tech destro kar bilo nekaj kandidatov :D
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

:D jjjjjjjj : DL Live CD Kanotix prej pa preber osnovni info na distrowatch.com in na homepage destroya.

Instaliras pa kot Debian. In bos imel Knoppix/Debian na HD. U konzolo upis sudo knoppix-installer in sledis

navodilom.... Na konc ga pa se skonektas na net iz menija internet.... :D
Korak do konca in Naprej :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

unable to mount root fs on unknown-block

Oddelek: Operacijski sistemi
91092 (1003) kloshar
»

Slo-techov linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161455 (1127) pobcc
»

Linux / net

Oddelek: Pomoč in nasveti
221537 (1210) roscha
»

knoppix linux

Oddelek: Operacijski sistemi
8872 (755) tekac
»

Kateri linuxi so najboljši za uporabo

Oddelek: Operacijski sistemi
262171 (1664) mte

Več podobnih tem