» »

Star trek enterprise - Pa pa

Star trek enterprise - Pa pa

«
1
2

Kekec ::

Pa so ka skenslal startrek.com

Maximus ::

Sranje ;( , se ti sanja, zakaj so ga skenslal???

LP!

Kekec ::

Premalo gledalcev

Tr0n ::

Ah, saj je bil skrajni cas. Zadnja sezona, sploh pa prejsna je bila bolj zalitev za vse Star Trek obozevalce, kot pa kaj drugega.

OldSkul ::

Zdaj se lahko zgodi, da nekaj let ne bo nič Star Treka. Žalostno, ampak če mora tako bit, naj bo.
Se mi pa zdi, da je bila ideja Enterprisea že v osnovi zgrešena. Naredit bi mogli nanizanko, ki bi se nadaljevala od Voyagerja naprej, ne pa da se gredo neko daljno preteklost.

flipflop ::

Enkrat sem gledal to serijo in mi sploh ni bila všeč, prejšnje so mi bile dosti boljše.

BigWhale ::

18 let so trajbal brez prestanka. Star trek fransiza je znucana... :)

V stirih sezonah Enterprise, bi mogoce nabral skupaj delov za eno sezono :P

Maximus ::

Sej ne rečem, da je ST fenomenalen, pač amerom primankuje domišljije, sam useen sm mel kej za gledat, zdej pa še tega nimam.

LP!

flipflop ::

Poglej si Battlestar Galactico;)

Azrael ::

Gledal sem samo nekaj epizod Star Trek Enterprise in se mi je njegova največja napaka zdela, da je prišel za serijo Voyager. Voyager vse hiper high tech, potem pa Enterprise bumff direktno kamena doba... Napačen timing, prevelik miselni preskok, ni bilo šanse za uspeh.

Upam, da bodo na HTV pokazal vse sezone Voyager, na A kanalu pred leti ni bilo 7 sezone (ker so jo takrat šele snemali), potem pa na SLO kanalih ni bilo več nobene serije Star Trek, izgleda da so druge limonade cenejše in bolj gledane.

LP. Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Maximus ::

Meni osebno je blo tud na začetku čudn, z voyger-ja na enterprise preskočt, sam po parih delih sm se navadu in mi je kr ql ratala.

LP!

BigWhale ::

Kako je blo sele nam cudn, k smo vse prej gledal... Potem pa zacnejo dogodke mesat...

kalil ::

Z "novim" Enterprisom je Star Trek postal navadno ameriško sranje, polno akcije, z zelo ohlapno povezavo z ostalimi StarTreki. Zgodba pa je na čase nesmiselna, saj dogodke zelo čudno povežejo z "prejšnjimi" ST. Kot je že nekdo pred mano rekel, je bila največja napaka, da so serijo postavili na začetek raziskovanja vesolja. Glede na vizualne efekte, ki jo zmorejo dandanes, bi bilo zanimivo videti dogajanje po Voyagerju.

StarTrek Enterprise TNG je zame še vedno najboljši, sploh pa Piccard in Data. TOS pa je takoj za TNG, vendar je TOS že preveč star, da bi delal konkurenco TNGju.

V novem Enterprisu pa ni niti ene osebe, ki bi nekako iztopala. Igralci so kr eni, na čelu z glupim kapitanom in vso ostalo posadko, razen T'pal ki je vsaj za pogledat dobra :D



Engage!:D

divide et empera

Brane2 ::

Enterprise je bil genialna filmska ideja, ampak za svoje čase-torej 60ta leta.

Piccarda in TNG še sprejmem, tako kot bi Terminatorja 2. Gre za remake originalne ideje, vendar z novo tehnologijo, ob kateri ni treba peveč domišljije.

TNG se je izpel in povedal je vse, kar je imel za povedat- že leta, če ne desetletja nazaj.

Se mi pa zdi največja pomanjkljivost TNGja ravno polje posebnih efektov. Cela stvar deluje tako kot da bi bila nerejena v produkciji TV SLO. Zame je bil pravi robot Terminator, Data je bolj ušiv nadomestek. Klingoni so baje predvsem bojevniki in lovci a un primerek na Enterpriseu se zdi bolj ko nek dopisni šahist, oziroma vsaj giblje se tako.

Vsi fazerski spopadi so videt tako, da bi jih namahal uigran paintball team itd itd.

Blo je par dobrih pogruntacij, recimo Q, pa Diana Troy pa cela ekipaje bila v glavnem solidno izbrana, le cela stvar je malo preveč anemična.

Ne vem, kaj je tem Hollywoodarjem. Celo jaz bi se spomnil boljše in bolj verjetne zgodbe, pa mi je ni treba postavit v bodočnost čez 1.000 le tin vplest pol galaksije. Čisto lepo zgodbo bi se dalo povedat na osnovi današnje raketne tehnike...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

globoko grlo ::

kaj to pomen, a še to sezono do konca, al kdaj bojo nehal snemat

Maximus ::

4. sezono bojo posnel do konca, pol pa good bye ST: E

LP!

root987 ::

to sezono še do konca - do marca torej.

sicer pa kot je blo že nekajkrat povedano: mogli bi nadaljevat tam, kjer je voyager končal. v DS9 je bla vojna, voyager je bil lone-wolf, tak da bi kak velik konflikt čist lepo izpadu za moje pojme. glede na to, da je voyager na koncu delu štrene borgu, bi lahko borg čist lepo bil glavni krivec za nadaljne služenje denarja.

ampak ne, oni gredo v neko kameno dobo ko še spodobnih ščitov niso meli...

EDIT: vidim da me je že Maximus prehitu...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Maximus ::

Osebno me ne moti, da so šli v "kameno dobo". Sam na zgodbi bi se moral malo bolje potruditi.
root987 tu maš tud prav, da bi lahk nadaljevali po Voyager-ju še kako varjanto....

Sam če pa splošno pogledamo danes ameriški filmski trg (ustvarjalnost), je čist na psu.
Več al mn delajo neke remake, stripovske junake dajejo na platna itd itd ...
to da se ni pol za čudit...

Paramedic ::

Samo, da še nekaj razčistim: kje vse vi spremljate ST epizode, predvsem tisti, ki si jih ne ogledujete preko P2P "programov" :)?
Zaenkrat sem jaz zadovoljen s HRT2, kjer sučejo voyager, zdaj 5. sezono, ampak ne vem, ali bo potem 6. sezona naprej.

Zgodovina sprememb…

Maximus ::

Kokr je meni znano majo Hrvatje kompletn Voyager in ostale dele...

LP!

Kolos ::

Meni je žal za Enterprise, serija mi je prirasla k srcu bolj kot kaki DS9, Voyager, kjer v vsakem delu rešijo vse probleme, uničijo vsakega sovražnika (brezvezne maske), ki so ga spoznali pred 5 minutami.

BigWhale ::

DS9 je bil cool, ravno zaradi vojne in zaradi tega, ker se je nekaj dogajalo. Serija je bila precej bolj premisljeno narejena, dominion se predstavijo ze v drugi sezoni. Najboljsi izmed vseh 'next generation'. Voyager je na cajte zanimiv, sploh zaradi holo dohtarja.

Ampak, ce bi kdo moral leteti iz TNG epizod je pa to Troi... Jasno, takoj za Wesleyem... ;> Troi je bila eden izmed nepomembnih karakterjev in rahlo stupidnih. Tako kot Neelix v Voyagerju... :))

Enterprise je bil pa samo pranje ze totalno sprane fransize. Lahko bi jo dobro oprali in naredili nekaj kar dobro zgleda in je gledljivo ampak niso. So raje kapitana nardili v mini Busha in enga bulliya 'I can beat the whole universe alone'. Bomo videli kak bo konec...

Jaz osebno bi rad videl zaveznistvo med Dominion, Borgi in S-8472. ;>

STASI ::

Jaz osebno bi rad videl zaveznistvo med Dominion, Borgi in S-8472.


To pa bi blo zavezništvo. A pa mislš da bi kdo jim bil kos?
:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Quikee ::

"Jaz osebno bi rad videl zaveznistvo med Dominion, Borgi in S-8472."
"To pa bi blo zavezništvo. A pa mislš da bi kdo jim bil kos? "

Ja itak... Voyager, Defiant in Enterprise D bi jih popapali sami =)

Maximus ::

Mogoče kaka neodkrita vrsta :)
LP!

Quikee ::

Eh ne... Q bi kihno pa jih ze vec ne bi blo =)

Maximus ::

Quikee LOL

LP!

BigWhale ::

Wesley bi Enterprise mal nafriziral... ;)

BigWhale ::

He would just reduce the size of the primary engine couplings, tie them together with the plasma injectors, send a short burtst of anti gravitons (particle of the day) and create a static sub-space bubble, then they could modify the transporter beam for a wide-spread scan and transport their molecules and shif them, revriting their DNA...

...

nekaj v tem stilu. :P

OldSkul ::

Z Borgi je težko imet kakšna zavezništva, čeprav bi bilo zavezništvo z Dominioni ter S-8472 super. Borgi bi lahko obe vrsti izkoriščal. S-8472 itak, daj imajo Borgi tiste modificirane torpede, ki jim jih je dal Voyager, Dominion pa je itak v deep shit po porazu z Federacijo in so šibki.
PS: V nanizanki-seriji je vse možno, tako da sem malo preveč zabluzil-kot, da bi bilo v realnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Azrael ::

Škoda, ker snovalci Star Trek ne poslušajo vaših (dobrih) idej, bi imeli snovi vsaj še za 10 let...

IMO je (bil) srž ST serij dobra zgodba, ne neki dih jemajoči specialni efekti, enako kot stare igre, kjer ni presunjive grafike, FPSjev, je pa zgodba, ki pritegne.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

root987 ::

Ve slučajno kdo za kako alternativo, ki nima le oh-in-sploh šikanih efektov pač pa tudi kaj zanimive zgodbe? Lahko tudi malenkost starejšega datuma in na DVD-jih.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Maximus ::

Iščem in iščem, pa nč kj pamtnga.

LP!

Quikee ::

Babylon 5

flipflop ::

Babylon 5 sem pred kratkim spet pogledal. Ko sem ga gledal na TV ko so še predvajali, se mi je zdelo dosti boljše kot zdaj. Nekam malo se mi zdi vse skupaj. Drugače pa root987, poglej si Battlestar Galactico, najprej pilota, potem pa še prvo sezono.

CCfly ::

Ko sem ga gledal na TV ko so še predvajali, se mi je zdelo dosti boljše kot zdaj.

Logično če pa že poznaš celotno zgodbo, ki je mimogrede odlična. Če bi se pri ST naučili kakšne lekcije od Straczynskija, ne bi šli rakom žvižgat.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

destroyer ::

folk ma kaj po kocu STAR TREK ENTERPRISE ne bo nobenega drugega star treka???;(
gangsta shit

Tero ::

Bomo vidli kaj bo tole
Čeprav nimam nekega zaupanja:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

oemdzi ::

Sem pogledu do konca Star Trek Enterprise, na disku imam zdaj še ostale: deep space nine,TOS,next generation in voyager. Zdaj me zanima kje naj nadaljujem ce sem zacel z Enterprisom ali je popolnoma vseeno?

St235 ::

kronološko bi se moral lotit The original series. Vsebinsko najboljši je Next generation. DSN in Voyager sta časovno tam tam samo na različnih koncih vesolja in se dogajata po TNG.

oemdzi ::

OK hvala, ce se zdaj lotim the next generation kam pa naj potem TOS vrinem ?

Tr0n ::

TOS je, kot ime pove, original series, torej cisto na zacetku.

oemdzi ::

Ja, sam mene bolj zanima zaporedje po tehnoloskem razvoju, ker kolikor sem razbral je enterprise sele zacetek odkrivanja vesolja in tehnolosko najmanj napreden ?

fosil ::

Pravilen vrstni red je TOS, TNG, DS9, Voyager. Najboljš jih je tako tudi pogledat.
Se pa sicer malenkost pokrivajo, tako v prvem delu DS9 sodeluje enterprise iz TNG, Voyager pa v prvem delu obišče DS9. Če bi bil zelo natančne bi moral gledat stardate :)

Enterprise je pa kronološko gledano pred vsemi, ampak posnel so jo pa nazadnje, tudi gledat jo je u bistvu najbolj zanimivo nazadnje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

oemdzi ::

Ampak problem je, ker sem enterprise ze pogledu hehe :D se pravi pol je najbols zdej iti na TOS potem pa next generation in sele nato ali DS9 ali voyager, ki sta casovno nekje enako ?

St235 ::

Kronološko je definitivno naslednji TOS, edino upoštevaj kdaj je bil posnet, da ne boš preveč razočaran.

Kronologija:
Od leta 2151-2161 Enterprise
od leta 2266-2269 TOS
od leta 2364-2370 TNG
od leta 2369-2375 DS9
od leta 2371-2378 Voyager

Ker se določeni deli dogajajo v drugih obdobjih in ker obstaja še nebroj filmov pa tudi animirana serija, imaš tukaj celoten kronološki pregled Timeline of Star Trek @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Ja TOS z današnjega vidika deluje precej bedno, ampak je pa to legendarna serija in dokler je ne pogledaš se ne moreš oklicat za ljubitelja sci-fi.
Ni pa nujno da jo pogledaš v enem kosu, lahko jo recimo gledaš vmes med TNG.
Tako je!

oemdzi ::

Sem pogledu 1. del TOS in zgodba je zanimiva ni kaj, sam je smesna scena ko so zaviti v aluminjaste folije in obleceni v pidzame. Imajo warp 7 hitrost a ladja jim pa zgleda kot 100 let pred prvim enterpriseom :P

BigWhale ::

TOS ne gledat ce nisi res ljubitelj. Ladje iz lepenke, na vrvici. Nucas cas, da se navadis. ;>

fosil ::

Ja zadevo so posnel pred več kot 40 leti in seveda se pozna.

Mi je pa vedno hecno kako potem, ko delajo kasneje novo serijo, ki se dogaja prej, nekako poskušajo dati zadevi starinski videz.
Tako recimo enterprise iz serije enterprise, zgleda kot ena podmornica izpred 30 let, čeprav se dogaja 200 let v prihodnosti. Isto recimo destiny iz SGU, zgleda, kot da bi jo kovač skupaj sklepal.
Tako je!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726917 (22545) Dami
»

Star(i) Trek v HD preobleki

Oddelek: Novice / Ostale najave
334040 (2959) [D]emon
»

Star trek

Oddelek: Sedem umetnosti
232497 (2043) BigWhale
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810677 (9238) nicjasno

Več podobnih tem