» »

Mašina za rezanje aluminija

Mašina za rezanje aluminija

_Marko_ ::

Odločil sem se za izdelavo kitarskega ojačevalca na elektronke, prva ovira se je pojavila pri ohišju za ves štrom-stuff. Ohišje naj bi bilo izdelano iz aluminijske plošče debele 1mm, široke 32cm in dolge 57cm. Ker je aluminij precej težko rezati sprašujem, če mi je kdo pripravljen pomagati ohišje izrezati s kakšnim strojem (če se da s takim, da npr. vneseš podatke in izreže sam) oz. nasvetom kje bi lahko mogoče dobil tako uslugo. :)

Se opravičujem, če sem temo napisal v napačen oddelek.

LP, Marko.

frenk ::

če te zanima komercialno izdelano ohišje kontaktiraj mali-sp, nekje v smlediku so pomoje(bliz ljubljane)

steev ::

Mogoce kakse vodni razrez?:\ :\ Uporabi iskalnik na rumenih straneh.
:|

Highlag ::

1mm debelo pločevino iz AL jahko skoraj stiržeš z navadnimi škarjami. Gre pa to enostavno z škarjami za pločevino popolnoma enostavno.

Če pa misliš izdelati tako veliko škatlo iz 1mm debelega AL ti pa to odsvetujem. Za osnovo moraš vzedi minimalno 3mm debelega. Če seveda hočeš togost. Če hočeš, da se ti škatla vdre, ko boš nanjo postavil steklenico piva potem pa le nadaljuj z 1mm.

Glede Mali-ja pa takole: Naredijo po željah, ni problema tudi cena ni pretirano visoka, če se ne zmišljuješ preveč, si pa vzamejo kar mesec in več časa, da tvojo škatlo naredijo. To vem, ker sem bil pred novim letom sam na tem. Ampak zadeva pa je narejena tako kot se šika. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

_Marko_ ::

Hmm 3mm za eno ohišje z enim mini vezjem je precej veliko... Maksimalno 1.5 mm. Stvar se mora lepo zakriviti. Hmm kaj pa fleksarica ali pa žaga za železo?

LOL owca, mislim da tale tema nima veze z hlajenjem oz. modificiranjem... 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Marko_ ()

_Marko_ ::

Hmm še tole, da ne odpiram nove teme... Kje bi lahko vgraviral takole stvar:



S kakšnim laserjem mogoče?

steev ::

Drgac je prevelka slika, da bi vidl... :\
:|

_Marko_ ::

Sorry, sem napačno slikco prlimu :)



Torej Al ploščica potem pa na njo vgravirane številke, črtice, napisi. Lasersko se mi zdi...

Azrael ::

Če boš dal komu delat ohišje, najprej dobi vsaj "ta velike" komponente: transformatorje, elektrolite, podnožja za elektronke, konektorje, potenciometre,tiskano vezje..., da bodo tudi luknje na pravih mestih. naknadno vrtanje v gotovo ohišje ni preveč priporočljivo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

_Marko_ ::

To je itak že vse v načrtih, meni je pomembno samo to, da bi bil pleh izrezan kar se da lepo in natančno + tiste ploščice bi mi res prav prišle vsaj zaradi izgleda :D

Nejc Pintar ::

za tako veliko kišto res mal debelejši ALU, vsaj 3mm!
Za graviranje pa k-print
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

_Marko_ ::

Hvala za odgovore, glede aluminija bom premislil in preveril v trgovini kako se upogiba in bom izbral ustrezno debelino.

LP, Marko.

milica ::

Aluminij se z lahkoto reže s krožno žago, ki ima za to prave zobe.
LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: milica ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrtanje v železo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913994 (11736) dzinks63
»

M2, M3, M4 vijaki,...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1714586 (6646) ufek
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244107 (33977) ingeniero
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8622529 (18024) WarpedGone
»

Neprebojni MacBook Pro

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
316435 (4163) wooted

Več podobnih tem