» »

M2, M3, M4 vijaki,...

M2, M3, M4 vijaki,...

Tim Burton ::

Zanima me kaj natančneje pomenijo oznake M2, M3, M4,... pri vijakih? Namreč na ohišju imam nekaj lukenj debeline 3 mm katere bi namesto z neti (zakovicami) rad skupaj "sešraufal" z vijaki. Mogoče 2,3,4 pomeni debelino/premer navoja?

M-XXXX ::

Številka M pred številko, pomeni v katero izvrtino pašejo vijaki. Sicer mora biti luknja manjša od oznake, ker pride še navoj.

Doman ::

Tako kot je že @m-xxxx povedal, Številka za M pomeni Φvijaka. Za navoj M4 moraš zvrtati luknjo 3.2mm, za M3 2.2mm in potem z navojnim svedrom vrezati navoj. Največjo izbiro vijakov v Lj imajo v Metal Opremi v Črnučah, prav tako imaš tam svedre :P

Oddin ::

M2 pomeni metrični navoj premera 2mm. Luknje nimajo debeline. Če je pločevina pretenka, se navoji ne dajo vrezat. Dobijo se vijaki, ki so namenjeni za pločevino. Lahko pa uporabiš matice in vijake.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

M-XXXX ::

M2 pomeni metrični navoj premera 2mm. Luknje nimajo debeline.

Za vsak standardni vijak, so predpisani tudi standardni premeri izvrtin.

Oddin ::

Za vrezovanje, naprimer, navoja M4 se uporabi sveder premera 3,3mm. Korak navoja M4 je 0,7mm. To ni navoj primeren za pločevino pod recimo 2,5mm. Vsak pa naj dela po avoje, itak.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

M-XXXX ::

Aja, ti si imel v mislih prav o primeru tanke pločevine, tisto je drugo ja.

Tim Burton ::

Mogoče smo se narobe razumeli, jaz luknje imam in aluminij je debel 1-1,5mm se pravi bi uporabil vijak in matice in ne bi vrezoval navoja notri. Luknje so debeline 3mm kateri vijak bi bil v tkem primeru najboljši M4 mogoče?

M-XXXX ::

M4 bodo malo preveliki. Lahko povrtaš luknje s 3.5mm svedrom in uporabiš M4 vijake, ali pa poskusiš najti M3.5 vijake, bodo pa M3 ravno tako ustrezali.

Oddin ::

Kot sem že predlagal, uporabi matice in vijake. Sam lukenj nebi povečeval. Uporabil bi M2,5mm. In pa ustrezne podložke.Vedno pa se ne izide, ker ne moreš blizu. Zdi se mi pa, da bi tudi M3 vijak šel skozi luknjo premera 3mm. Ponavadi je premer vijaka manjši od imenske mere.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Tim Burton ::

Žal vrtat večje luknje ne morem, ker imam ogrodje že barvano poleg tega pa imam na delu kjer je pritrjena matična na ploščo in ta na ogrodje premalo prostora za vrtanje večje luknje. Do sedaj sem preletel kar nekaj trgovin v LJ in našel samo M3 vijake in matice, tako da bom najverjetneje kar te uporabil.

Janac ::

Mene pa zanima kje bi lahko kupil to:

http://www.ebay.com/itm/5-brass-M4-7-th...

V Merkurju nimajo, mogoče Bauhaus, OBI? Ali kakšna specializirana trgovina?

Ty.

M-XXXX ::

Janac je izjavil:

Mene pa zanima kje bi lahko kupil to:

http://www.ebay.com/itm/5-brass-M4-7-th...

V Merkurju nimajo, mogoče Bauhaus, OBI? Ali kakšna specializirana trgovina?

Ty.

Kontaktiraj EK water block (slovenec) jih prodaja poleg blokov!

Janac ::

Vem da jih.

Komplet mounting mechanisem pride nov 10EUR. Jaz bi rad dal kake 10-20 centov na matico.

mihec87 ::

ja jeez znajdi se malo verjetno se da kupit tudi samo matice..Povprašaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

ufek ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tu vprašal. Potreboval bi 1 mali vijak za kalkulator (sem izgubil enega, ko sem dodal polnljivo baterijo). Po izmerah tega, ki mi je ostal je križni, premer stebla 1.5mm, dolžina stebla brez glave 4mm, debelina glave 1mm, širina glave 3mm. Torej, kje se to da kupiti v MB oz. okolici? Mibra mogoče?

Baja ::

@ufek, imam škatlo šraufov od prenosnikov, tako da če se oglasiš pri meni, ni vrag da ne najdema pravega.

ufek ::

@Baja v bistvu si mi zdajle dal idejo, imam jaz tudi neko škatlo nekje z raznimi ostanki stare elektronike. :) Drugače pa hvala ti za ponudbo, če ne najdem pa te držim za besedo. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri svedri za siporex?

Oddelek: Loža
162918 (2123) Malajlo
»

Odlomljen M3 vijak

Oddelek: Loža
225079 (4506) Pyr0Beast
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511486 (4970) sash
»

Nov članek: Jackalovi vodni bloki II.

Oddelek: Novice / Nova vsebina
222576 (2576) Romčy
»

Izdelava nosilcev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81322 (1176) EX-B

Več podobnih tem