» »

Kako do neomejenega interneta ?

Kako do neomejenega interneta ?

Divxman ::

Imam problem živim v malo odročnem kraju izven bleda.Edina povezava v internet je dial-up.Zanima me če obstaja varjanta da bi nekako prišel do neomejenega dostopa.V poštev ne pride antena saj ne vidim oddajnika.Satelit pa tudi ne pride v poštev saj še zmeraj rabim dial-up.Slišal sem da se bo zgradilo neko omrežje ki bo delovalo na precipu Tv odajnika.

overlord_tm ::

Defineri "neomejen dostop", prosim.
Tud z dial-upom imaš lahko neomejen dostop, seveda z dolgim računom :D .

Tist na principu tv oddajnika je pa verjetn kabelski net.

DominusSLO ::

divxman
Pri telekomu si se že pozanimal za isdn in adsl? Oni širijo omrežje na podlagi vlog...

Nerdor ::

Ma ka vi gorenci nimate slovitega ponudnika interneta (opcija: kabel modem) imenovanega G-Kabel !?

PROTOTIP ::

>Tist na principu tv oddajnika je pa verjetn kabelski net

Ne, tu gre za internet preko tv oddajnika, brez kabla. Zaenkrat deluje zadeva v razvitih zahodnih državah, medtem ko mi še sanjamo.

Divxman ::

Sm že klicov na SIOL pa sam pravjo nasledn let bomo naredil pa še zmeri nč.Kabelske pa tut ni.

Divxman ::

Zvedu sm da se da postavt še WLAN.Kolega ma v 1km odaljenem kraju kabelski internet zračne razdalje hiša se vid od mene.Kaj bi vse rabil za priklop tega omrežja ?Kolikšne so cene?

PROTOTIP ::

Oups, zgleda, da sem napačno presodil; v Posavju in na Dolenjskem je že na voljo internet pri katerem rabiš le dobro anteno ki te poveže s tv-oddajnikom. Zakon zadeva, pa še ceneje je od siol-isdn-adsl. Da bi vsaj to v mojem kraju delal :))

aha, še link (hipkom.net

Pa še forum mobisux , na katerem se je nekomu že posrečilo, da ima navedeno internet povezavo - 2mbit v obe smeri za 6 jurjev na mesec brez kakršnegakoli isdnja8-O

WamPIRe- ::

Hja zanimivo tole.... a v Posavju da je mogoče... Kje pa je oddajnik? In kolko je max. oddaljenost? Če kdo kaj ve...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192781 (2438) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462968 (2092) Pesimist
»

ADSL ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
645407 (3980) Hux
»

"nateg stoletja" ali "še mene bi bilo sram.." (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10110790 (6330) Tody
»

Mobilna konkurenca ADSL/KABEL ponudnikom?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142657 (2657) alien-w

Več podobnih tem