» »

C++, DOS in iskanje datotek

C++, DOS in iskanje datotek

Filozof ::

Lep pozdrav.
Rad bi napisal program, ki bi mi v DOS-u odprl vse datoteke, ki bi jih našel v neki mapi oziroma kar v c:\. Še boljše bi bilo če bi odprl vse datoteke z določeno končnico (recimo .txt, .doc...). Ko bi datoteko prebral bi jo tudi takoj izbrisal. Težava je ker ne vem imen datotek in zato ne vem, kako bi jih lahko odprl za branje

Zamislil sem si, da bi program odprl prvo datoteko, ki bi jo naše , prebral njeno vsebino in jo takoj zatem tudi izbrisal. Nato bi poiskal naslednjo datoteko v trenutnem direktoriju in tako naprej.

Prosil bi, če mi lahko kdo lepo prijazno, začetniku razumljivo pomaga in mogoče celo napiše program, s katerim bi lahko tako odpiral in nato brisal datoteke? Vesel bi bil tudi kakih komentarjev k programu.


Program pišem v DEV-C++ in ga nato prevedem z DJGPP prevajalnikom, da deluje v DOS-u.

Hvala že vnaprej za pomoč.
Pogled v oči...

OwcA ::

Kombiniraj z ukazom DIR. Malo poglej kakšne parametre vse lahko uporabiš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Filozof ::

ukaz DIR? Kje, kaj, kako? Katero datoteko moram vključiti? Kje sploh lahko ugotovim kakšne parametre vse imajo ukazi...

Vprašal bi tudi če se da kje dobiti razlago in primere vseh možnih ukazov za C++ podobno kot na strani http://www.cplusplus.com/ref/ le da bi bilo bolj obsežno

Hvala in lep pozdrav
Pogled v oči...

ElectricMan ::

recimo "dir /s *.txt c:\" rekurzivno išče od c:\ naprej vse datoteke, ki imajo končnice txt.

Gundolf ::

dir ni ukaz znotraj c++a, uporabis enostavno dos-ov dir ukaz. Mislim da ga lahko klices tako: system("dir"). Ne vem pa kako zajames njegov output :8)

SasoS ::

umm... opendir() pa readdir() funkcije ki jih kličeš rekurzivno?
Dasiravno mi ni najbolj jasen point tvojega programa :D

64202 ::

Lahko kar pogledas uradno dokumentacijo od DJGPP, ane?
http://www.delorie.com/djgpp/doc/libc-2...
(functional cat. -> file system)

Sicer zadeva izgleda zelo UNIX, torej ti rabis funkcije kot so:
- opendir
- readdir
- unlink

Filozof ::

Uf...... Sem pogledal ja..... samo še vedno mi ne gre najboljše... Jaz programiram z C++ to pa je za C če se ne motim....

kaj mi res ne more nihče pomagati in mi napisati vsaj nekaj osnovnih ukazov. Ali pa če ve kdo za kako stran kjer bi pisalo za C++.
Prosim, prosim, prosim:)
Pogled v oči...

OwcA ::

Včasih se ne moreš izogniti uporabi C knjižnic.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS-DOS/cmd xcopy

Oddelek: Operacijski sistemi
111539 (1401) DeeJay
»

Kopiranje vsake druge datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
71090 (890) Okapi
»

pomoč pri C

Oddelek: Programiranje
231484 (1155) slovenc1234
»

MS-DOS

Oddelek: Operacijski sistemi
82095 (1966) Aston_11
»

Problem z brisanjem pokvarjene AVI datoteke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151480 (1216) smolep

Več podobnih tem