» »

c++ program

c++ program

Mediator ::

Dobil sem naslednjo nalogo pri prog:

Napišite program, ki iz tekstovne datoteke VHOD tvori tekstovno datoteko IZHOD tako, da so na datoteki IZHOD podčrtane vse tiste besede, ki se pojavijo več kot N krat ( N vpiše uporabnik preko terminala), ter vsebujejo natančno K črk (K prav tako vpiše uporabnik preko terminala) iz množice M, ki jo vnese uporabnik s pomočjo terminala.

A mi lahk nekdo prosim razlož drug del naloge?

"ter vsebujejo natančno K črk (K prav tako vpiše uporabnik preko terminala) iz množice M, ki jo vnese uporabnik s pomočjo terminala."


Za odg. se zahvaljujem!

OwcA ::

Konkreten primer:

Želim si vse besede v katerih 3 izmed znakov predstavljajo bodisi a, bodisi e, bodisi i, bodisi o, bodisi u.

To bi ustrezalo K=3, M={a,e,i,o,u}

Edina neroečena stvar je, ali je veljavna beseda z dvema a in še enim samoglasnikom, ali mora vsak element M-ja nastopati natanko enkrat. Verjetno je prva možnost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mediator ::

o men.

kak bi pa zdaj množico znakov implementiro?Če jih vnese uporabnik? V pascalu je šlo z množicami delat .Tu pa ne gre?

OwcA ::

S poljem (array) ali kakšno podatkovno strukturo iz STL, recimo std::vector.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gundolf ::

Ali pa s std::set. To je dobesedno množica. Če se pa bojiš STLa, bo pa tudi navadna tabela zadostovla, mar ne?

Bockor ::

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam podobno nalogo vendar le do tega, da podčrta besede, ki se ponavljajo več kot N krat.

Zanima me, kako naj iščem enake besede. Z strcmp? In pred tem moram vse spremeniti toupper, da bo dalovalo pravilno a ne?
Zanima me pa še katera je funkcija za podčrtanje besed.

Counter do kam ti je uspelo narediti nalogo?

Gundolf ::

Če lahko uporabljate C++, potem se izogibajte strcmp in podobnim.

Uporabljite C++ funkcije za to. Se pravi uporabljite raje string - za nize znakov in fstream - za branje iz datoteke. Stringe se da primerjat kar z ==. Vseeno jih bo pa verjetno pretvoriti v upper. Samo mislim da C++ za to nima posebne funkcije, pa če imate slovenske znake ste s temi funkcijami itak v zosu. No toliko pač, znajdite se.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203336 (2263) milc
»

Python - problem

Oddelek: Programiranje
132696 (2426) slevin
»

[C++][naloga]strukture, delo s tekstom in datotekami

Oddelek: Programiranje
202584 (2169) 'FireSTORM'
»

[C++][Naloga] Tekstovne datoteke, realna števila

Oddelek: Programiranje
253864 (3480) Gundolf
»

c++ problem s text datotekami

Oddelek: Programiranje
61107 (943) akabane

Več podobnih tem