» »

Radeon 8500LE - brez ventilatorja

Radeon 8500LE - brez ventilatorja

Neanderthal ::

Situacija je sledeca. Moj radeon 8500 LE ima na cipu navaden mali ventilator, ki zna bit glasen. Zadnjic sem ga snel in temeljito ocistil, razstavil in podmazal a se pederajsa se vedno prevec slisi. Sedaj pa vprasanje: Kartica ni navita zato me zanima ce ruknem ventilator dol bi zadevo skuril ali bi delalo? Oziroma kje se dobi te male jebce od ventilatorjev s katerimi lahko zamenjam sedanjega. Poizkusil sem z zalmanovimi heat sink rebri a kartica nima primernih lukenj zato sem zadevo prodal naprej. Ima kdo morda kako gverilsko metodo oz. ce ve za kako kartico v tem razredu (do 10.000 SIT rabljeno), ki je ze tovarnisko brez ventilatorja?

Hvala

_Nejz_ ::

poglej na cool pc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Nejz_ ()

boštjan ::

Neanderthal,vsekakor ti priporočam,da daš vent gor,ker drugače ne boš mogel iger špilat.coolere in vente za grafo pa najdeš pri cool-pc
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tiborrr ::

Decki, pozabljate, da R8500 nima lukenj okoli GPUja. Neandertal, jaz sem na svojega ex R8500 namontiral gor Arctic Cooling VGA Silencerja r3.0 in ga prilepil z dvokomponentnim zalmanovim lepilom. Kuler pase mimo vseh kondenzatorjev kot ata na mamo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Neanderthal ::

Hvala za odgovore ... se malo bom pobezal ... Glede na to da radeon 8500LE nima lukenj na samih kotih kartice sem iskal kak sink, ki potrebuje samo tista dva supka skozi katera je pritrjen ventilatorcek in sem nasel tole ... je kdo poiskusil s tem ?

Fanless VGA cooler

Ce to ne bo delalo bom sel po tiborrrjevem nasvetu ... ceprav me skrbi kar tale moj radeon nima prave razporeditve output-ov kot ima zastavljeno artcic colling. Pri meni so (ce gledam masino od zadaj od leve proti desni) najprej DVI, VGA in nato S-video. Tista kovinska ploscica pri arcticu pa ima DVI, S-video in VGA. Dvomim da mi bo to uspelo skupaj dat :)

Zgodovina sprememb…

Trubadur ::

Moj radeon 8500 LE (built by ati) ima luknje ;)

tiborrr ::

Neanderthal: Ne skrbi, saj moj tudi nima. Kupi verzijo 3.0, ki je se malo cenejsa (Cool-PC okoli 3.3kSIT). Ona ploscica z luknjami stoji posebej neodvisno od backplatea z VGA, DVI in S-V izhodi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako hladiti radeona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241503 (1060) bobby
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327145 (5136) ferjan
»

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492418 (1635) Zheegec
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272154 (1225) morphling1
»

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
231843 (1136) JohnyB

Več podobnih tem