» »

Napaka 678

Napaka 678

vojak ::

Pozdravljeni vsi skupaj!

Imam enotežavo. ADSL imam priključen preko routerja. Želel bi, da internetno povezavo vzpostavim sam preko inernetne povezave. Z čarovnikom za novo povezavo, sem si naredil ADSL povezavo. Ko se želim povezati pa mi napiše:

Povezava preko WAN Miniport (PPPOE)...
Napaka 678: Oddaljeni računalnik se ni odzval

Klical sem Siolovo pomoč, vendar mi niso znali pomagati! Kje sem naredil napako?

Hvala!

Ibex ::

vojak ::

Sem že poskusil, vendar ni nobene razlike. Še zmeraj se mi pojavlja ista napaka!

ToniT ::

Če imaš računalnik priklopljen preko routerja, potem na računalniku ne nastavljaš PPPoE (ADSL povezave), ampak navadno ethernet mrežo. Vse ostalo dela router!

vojak ::

To bi rad imel zaradi otrok. V začetku mi je to uspelo, potem pa sem sformatiral računalnik in ga na novo naložil. Sedaj mi to ne dela več!

ToniT ::

Potem pa moraš priklopiti računalnik mimo routerja direktno na modem.

vojak ::

Potem pa ne bom imel Inerneta na drugem računalniku preko brezžične mrežne kartice! Prej sem imel vse enako povezano, pa mi je delovalo, sedaj pa ne. Imam pa povezavo modem-router-mrežna kartica. Saj je tako prav ali ne?

Mavrik ::

Potem pa je nekaj narobe z nastavitvami windovsov. Daj avtomatsko prepoznavanje IP/DNS strežnika na lokalni povezavi pa poglej če ti ne piše "Limited Connectivity". Če ti piše, potem nimaš DHCPja na routerju kar pomeni da moraš nastaviti ročno po navodilih. Drugače pa mora stvar delati, seveda če je router dobro nastavljen.
The truth is rarely pure and never simple.

vojak ::

Ali bi moral zamenjati UTP kable? Sedaj imam iz modema kabel priključen na WAN routerja, potem pa iz port 1 na mrežno kartico. Nastavljene imam na kartici statični IP in v gatwayu IP od routerja. DHCP server na routerju imam izklopljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za OSNOVNO pomoč pri priklopu ruterja (kabelski internet)

Oddelek: Omrežja in internet
126196 (4933) eden-X
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333534 (2528) Ursus
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384728 (4247) SasoS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254448 (3998) BBB
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222153 (1927) TribesMan

Več podobnih tem