» »

kir LCD kupiti ?

kir LCD kupiti ?

krneki10 ::

mene zanima kateri lcd monitor se mi bol splaca kupit...
Samsung 710N ali LG L1920B .

vem da je lg 19 incni ampak velikost mi ni tolk pomembna temvec kvaliteta...pa tut denar ni pomembn pri teh dveh monitorjih.
kaj vi priporocate ?

hvala ! ;)

timj010 ::

Jaz bi ti priporočal da si kupiš sony x-black SDM HS-94 19''
SDM HS-74 17''

Sam uporabljam SDM- HS-94 in morem rečt da je fenomenalen zaslon 900:1 kontrasta 12ms responsa time neverjetna vidljivost ista kot pri CRT.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

krneki10 ::

btw na netu sm naso monitor Samsung 913N sam na slovenskem trziscu ga se ni pride pa cez kak tedn. ka pravte ? ma pa 8 ms response time tak da...pomoje je kr ql ane pa cena tut tam oko 125k :\ ;)

Grey ::

krneki10: Ja zdej je odvisno...a igraš igre? Če jih igraš, a maš dovolj močno grafično, da ti bojo laufal na 1280x1024? Drgač bi pa js uzeu 19". Na splošno sta pa oba dobra, tako 710N kot tudi 910N.

krneki10 ::

ja js sm zdej kupo samsung 710N pa mam en problem.. u desnem spodnjem kotu je kr svetlejsa slika pa se tak kr opazi.. pa me zanima ce je to tak.. normalno,sprejemljivo.. je pa neki meu sm pod monitorjom ene dva dni telefon.. isdn s centralo pa lahk da je magnet tut zj*** stvar.
ka mislite ?

pa zdi se mi da je full presvetla slika..prevec ga buta v oci, nastavit se pa ne da z tistim brightness pa contrast kej prevec.. kje se da se to kej nastavit.. mogoce s kakim softwarom ? svetlinosti ma pa 300 cd...

Jeronimo ::

Samo za ilustracijo:

Razlika med našimi cenami in cenami v Avstriji je gromozanska. No seveda ...... trasnport je za tako oddaljene države izredno velik strošek.

MONITOR 19" - Avstrija

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Tac20 ::

Jest se tud zagrevam za lcd, gledam tud tegale 710 N, je to kako sranje, al je cist vredu, ker sem opazil rpi dost lcdjih da svetijo ko svina, tko da te kr oci pecejo, nevem a folk nima nastiman al kaj, dons sem gledu v stacuni samsung 710 T in je super glede slike nej kdo se kej pove, ko ima kej pojma no:)) kaj pa tale: Philips LCD monitor 170B5CB 17, al pa kaka druga opcija za okoli 80 ki se najbolj splaca, cena/kvaliteta... Ali naj raje vzamem kak crt 795 DF al kaj podobnega, v bistvu me zanima, ce se splaca kupit tak ekran, ker mi je mati omejila budget na 80 k, ker si bom omislil se disk ( pa opcija disk si kupi drugic in dej 100 k za monitor ne obstaja,hehe ) ali je pac tako slab pa se ga niti ne splaca kupovat, ker ce ne raje vzamem nek soliden 17' crt za 50k, ko pa kupim jajca od lcdja za 80 k, prosim pomagajte v velikih dilemah smo:) Hvala Bajt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Grey ::

Lahko, da gre za napako. Lahko pa, da si nastavu mal višjo frekvenco osveževanja(v tem primeru nastavi nazaj na 60Hz).

Bayte:
Ne razumem, kako te lahko pečejo oči, ko gledaš LCD. Kupi si LCD. Tehnologija je napredovala, zato LCDji za 80k niso več jajca. Da bi pa zdej v letu 2005 šu kupvat CRT...rajš še enkrat premisl.

Meduza ::

Jeronimo je napisal:
Razlika med našimi cenami in cenami v Avstriji je gromozanska. No seveda ...... trasnport je za tako oddaljene države izredno velik strošek.



Zakaja se pa potem ne zapelješ do tja?
Verjetno zato, ker je tako zelo oddaljena...
Al mogoče, ker nimaš avta?
Ali izpita?
Že vem, ker nimaš denarja, da bi si lahko sploh kaj kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Brainstorm ::

Ka pa benqu-jev 19 coler z 8 ms timingom fp937s+ za 500 eurov v mediamarktu ta pa mislim da bi že bil primeren za špile, sam mi je firma mal tako tako skor rajš dam mal več pa nabavim samsunga sm913n čeprav samsung nima dvi uhoda a ga sploh kdo uporabla v čem je fora dvi-ja a je kej lepš slika sploh.

Tac20 ::

Kupil samsung 710n in morm rect da je zelo uredu

Quikee ::

DVI je digitalen izhod slike... medtem ko normalen VGA analogen. Ker je LCD digitalen se ko mas prikloplenega na VGA najprej spremeni signal iz digitalnega v analognega... in pol v monitoru pretvori spet iz analognega v digitalnega. Medtem ko pri DVI tega ni... in gre lepo digitalen signal direkt v LCD. Preko DVI je boljse met priklopleno LCD-je.. saj lahko pride do popacenj zaradi spremembe signala iz digitalnega->analognega->digitalnega.. odvisno kako kakovistni je pretvornik in kabel.. ce se bodo ta popacenja vidla ali ne.
Ne vem zakaj se vedno ne izdelujejo LCD-jev izkljucno samo z DVI vhodom, ker na tak nacin bi lahko prisparali pri ceni LCD monitorja. DVI izhod pa tudi ze majo skoraj vse graficne kartice tako da s tem pomoje ne bi bil problem.

Boeing ::

Razmisli o NEC-u 1770NX oz. 1960NX... sicer je to čisto drug kakovostni razred koker samsung ali philips, kar se pozna na ceni... sam ga imam, pa nebi menjal za nobenega samsunga in podobno.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

CashMAN ::

Timmy:

Jas imamistega Sonya, dober je ampak ima pa ful bele robove!!

glih danes je test 19" na Tommshardware.

Hyundai se je najbolje odrezal !

Cena: www.e-misija.si/mb + kaki popust :D
Mac rulez, ampak naši PC ji pa tudi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981105 (45941) hariscorale
»

LCD - 17"

Oddelek: Kaj kupiti
201310 (1097) Shark-357
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342979 (1863) milica
»

Za 100kSIT: 710N ali 1915s ?

Oddelek: Kaj kupiti
81337 (1178) bergers
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
311966 (1254) osmi

Več podobnih tem