» »

FreeBSD in RAID

FreeBSD in RAID

mkljun ::

Imam en nov računalnik dva enaka diska in nekaj časa.

Na sistem bi naložil FreeBSD 5.3 in med diska postavil RAID kontlorer (RAID 1). Problem je ker sem klical na miljardo firm in noben mi ne ve povedat če so njihovi (beri poceni) kontrolerji podprti v jedru FreeBSD-ja.

A ima kdo kakšne izkušnje s tem?? Katero kartico priporočate?

Hvala

(ps: na ml od sl freebsd-ja sem že pisal)

Gwanaroth ::

In kako naj vemo, kaksen kontroller imas v tvojem novem racunalniku ?
Lights often keep secret hypnosis..

mkljun ::

Sej kontrolerja nimam. Imam ploščo, ki ga nima gor in bi kupil enega za zmerno ceno IDE ATA-133 RAID. Pa ne vem katerega, ker nihče ne ve povedat če so podprti v jedru FreeBSD-ja. Zato sprašujem če kdo ve kateri kontrolerji so v zadnjem času na slovenskem tržišču podprti s strani FreeBSD-ja. Verjetno najbolj znani. Žal pa tudi tukaj nimam izkušenj.

borchi ::

še vedno mi je uganka zakaj bi kdo kupoval "softverske" raid kontrolerje za uporabo v linuxu ali freebsd itd.

kaj je za tebe zmerna cena in kaj smatraš pod raid kontroler. tisti za 10k sit niso vredni tega imena, ker skor vse delajo v softveru. če pa bi rad pravi raid kontroler pa poglej za 3ware, če ti je cena sprejemljiva pol se pa pozanimaj, kako se freebsd razume z njimi.

če pa ne bi rad ostal brez podatkov pa uporabljej softverski raid. mogoče pogledaš tule.
l'jga

mkljun ::

evo, hvala borchi. pomagalo. tisti manual je super ... zdaj je potrebno le se malo dela


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Soft RAID vs. Hard RAID

Oddelek: Strojna oprema
131741 (1514) OmegaBlue
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464942 (28680) Prospekt
»

raid - nastavitev na matični

Oddelek: Pomoč in nasveti
101257 (1131) slovencl
»

linux vs freeBSD

Oddelek: Operacijski sistemi
193069 (2766) 64202
»

Izbira komponent

Oddelek: Kaj kupiti
181367 (1000) rabely

Več podobnih tem