» »

Pocket PC in WiFi mreza

Pocket PC in WiFi mreza

poga ::

Pozdravljeni,

imam Pocket PC (Qtek 9090), ki podpira WiFi networking (se pravi standard 802.11b). Zadevo bi rad z domacim racunalnikom povezal preko WiFi omrezja (prenasanje datorek, dostop do interneta itn) in me zanima, kaksna bi bila najcenejsa resitev. Razmisljal sem o naslednjih moznostih:

1. Nakup PCI Wireless mrezne kartice (strosek tam okoli 5-8k SIT), za katero pa nisem siguren ali je sploh izvedljiva. Vem da bi moral biti moj domaci racunalnik vklopljen, ce bi hotel dostopati do interneta, ampak naj mi prosim nekdo potrdi, ali se bo samo s PCI Wireles kartico Pocket PC sploh znal povezati na internet in dostopati do racunalnika

2. Nakup Wireless Routerja (18-25k SIT). Drazja varianta, ampak dostop do interneta bi deloval tudi ko je racunalnik izklopljen.

3. Tukaj se pojavi se Access point: kaksna je spoh razlika med access pointi in routerji?

Torej, prosim za pomoc, predvsem ker ne vem ce bi resitev iz tocket st. 1 sploh delovala (ce ni mozna, prosim za nasvet, kje dobiti kaksen najceneji router - kot ze receno, samo da podpira 802.11b standard - to je 11Mbit ce se ne motim).

Hvala!
lp,
PoGa

pujsek_ ::

Če ti kartica podpira AD-HOC povezavo, potem lahko nabaviš WiFi pci kartico, kot praviš imaš potem dovolj 5ksit Nekaj takega...

To delovanje res ni najbolj bistra rešitev, dela pa za prvo silo! Razlika med ruterjem in APjem je nekaj podobnega kot med ruterjem in switchom! Torej ruter je malce pametnejša dostopna točka ob enem gateway..., ki ima vgrajen switch, AP ali pa navaden Switch sta pa dostopni točki (stikali, združevalnika....), ena žična LAN druga brezžična WLAN (AP ima samo en UTP priklop)!
Skoraj v vseh primerih je AP dražji od ruterja, sicer ne vem zakaj, vendar če imaš v načrtu kupit opremo od Asusa ali Linksysa, nedvomno vzami ruter, saj podpira vse funkcije APja...

Za po stanovanju, če imaš samo eno-dve steni je pravzaprav vseeno kater proizvajalec vzameš, vendar če že imaš v načrtu dati za ruter 15,16...20ksit potem še razkiraj tisočaka in nabavi Asusa ali Linksysa, stvar je precej priljubljena in ima testirano dobro delovanje...
Welcome shop.wlan-sat portal...

poga ::

pujsek_: Najlepsa hvala za odgovor, predvsem pa za pojasnilo med razlikami router - access point (mi je ze malo bolj jasno vse skupaj). Samo vprasanje: PCI kartica mora podpirati AD-HOC povezavo, ne? Kako ves, ce jo? Ta link ki si mi ga poslal me vrze na splosno enaa stran, kjer je vsa brezzicna oprema. Na tej strani sem nasel samo eno PCI kartico (CANYON) za ceno 5k SIT - a bo ta delovala?

Kako si to mislil za prvo silo? Deluje pocasi? Je zakomplicirano postavit? Namrec jaz bom tole zadevico maksimalno 10-20 minut na dan uporabljal v Wireless nacinu in res ne vidim razloga da bi kupoval router za 20k SIT...

tnx,
PoGa

poga ::

aha, sem celo nekaj nasel - ocitno se da (ce bo se koga drugega zanimalo)

klik

Bom probal potestirati in sporocim, ce bo delovalo...

PoGa

pujsek_ ::

Kartica je za takšno domačo rabo super, podpira AD-HOC, tohel sem reči, da poglej če tvoja podpira Ad-hoc! Alo misliš nabavit dve PCI??
Za silo, sem rekel v smislu malo gnarja malo muzike, vendar testi so pokazali, da kartica naredi enako muzike kot kakšna za 10-15ksit!:\
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822986 (13813) umexteacher
»

VistaGlista

Oddelek: Pomoč in nasveti
7802 (713) Ciklamen
»

PS3 in SecureW2 Client

Oddelek: Omrežja in internet
71461 (1354) Mavrik
»

Digitus PCI54 p2p Jaht PCMCIA108 ne gre hitreje?

Oddelek: Omrežja in internet
81472 (1384) Spajky
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333035 (2243) pujsek_

Več podobnih tem