» »

Vse dela, razen interneta :(

Vse dela, razen interneta :(

antonija ::

Da opisem problem: Omislil sem si eno wireless kartico za moj desktop kompjuter da bom lahko povezal le-tega z mojim laptopom (ki ima vgrajeno wireless kartico). Po nekajurnih mukah mi je uspelo vzpostaviti povezavo med racunalnikoma, nato pa sem se lotil deljenja internetne povezave, kot je opisano v clanku na slo-techu (desktop je usmerjevalnik).

Tukaj se pa pojavi problem: Na desktopu vse dela tako kot mora (kar se interneta tice), na laptopu pa ne dela nic od neta. Pingam lahko vse ip-je (kot recimo googlovega 216.239.37.99), ne morem pa pingat google.com (kar na desktopu lahko). Firefox ne odpre nobene strani.

Verjetno je napak nekje pri nastavitvah DNSjev (vsaj glede na moje znaje o omrezjih), ampak ne vem kje. Ce ima kdo kaksen predlog, naj ga prosim pove!!!

EDIT: Se opravicujem, kriv je bil firewall....:)) A mi lahko zdaj kdo svetuje kako se nastavi firewall na mojem desktopu (ki sluzi kot usmerjevalnik) da bo na laptopu net lepo delal?:8)

A.J.A.: Uporabljal sem pa kerio firewall

EDIT 2: Tud to zadevo sem zdej resu, tko da vseen hvala!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
  • spremenilo: antonija ()

pujsek_ ::

Kaj ti kaj sprašuješ oz. te kaj matra ali si samo opisal en tvoj lep dan, ki si ga preživel z wifi opremo...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Bramac ^^ ::

Je spraševal, potem pa je težave rešil

antonija ::

Ja, mel sem tezave in sem jih sam resu... kdo bi si mislu da mi bo kdaj stran od MSja prav prisla...:))

Lahko mi pa kdo pove kako naj laptopa (WinXP) prepricam da bo vidu diske na desktopu (Win2k) ki so ze sharani....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Slowenc ::

Na obeh računalnikih daj isti workgroup name.
Skiny gate.

Jakka ::

Če imaš kerio personal firewall, tisti zastonj, ti ics ne bo delal, ker v nastavitvah firewalla ne moraš omogočiti funkcije gateway mode.
Jest sem 15 minut ugotavljal zakaj mreža ne dela, kriv kerio firewall.

Če imaš pa celo verzijo kerio firewalla, greš pa pod network security, advanced in vklopiš gateway mode.

antonija ::

Jst mam free varzijo firewalla, pa sm cist lepo vklopil gateway mode.:\

Kompjuterja pa sta v istem workgroupu in pa iz desktopa lahko vidim vse (shareano) na notebooku, v obratni smeri pa ne gre. Na MS strani pa tud nisem najdu nic kaj naj nardim...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jakka ::

Dokler ne poteče 30 dni od inštalacije dela ja, potem pa ne več. :)

antonija ::

Za po teh 30 dneh mam pa ze zone alarm pro pri sebi:D. A kdo ve kaj nej nardim da bom lahk iz laptopa na desktopu vidu fajle?:8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130120 (19607) Qushaak
»

Internet dela, brskalniki pač ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
61052 (971) Mitch
»

Slab prenos po mreži!?!?

Oddelek: Omrežja in internet
151257 (902) Tomay
»

ICS - winxp j*** do konca

Oddelek: Omrežja in internet
7959 (828) Saladin

Firewall

Oddelek: Programska oprema
151172 (959) Packač

Več podobnih tem