» »

ICS - winxp j*** do konca

ICS - winxp j*** do konca

DejaVu ::

torej mam dva kompa, na obeh winxp + sp2. pc1 (z dvema mreznima) je povezan na ADSL in na hub. pc2 pa samo na hub. mreza dela, podatki in datoteke se lepo prenasajo sem in tja, zatakne pa se pri ICS (internet connection sharing). naj se povem, da sem prej imel na pc1 instaliran win2k in je zadeva lepo delovala, ko pa sem namestil winxp pa stvari nikakor nisem mogel vec usposobiti, pa ce sem poskusil ne vem kaj vse (od "setup home or office netwrok" pa do rocnih nastavitev IPjev, gatewaya, DNSov). enostavno stvar ne jebe, ce vam povem po domace.

p.s.: nisem pozabil na nobeno stvar (firewall in te zadeve).

DejaVu ::

ocitno se nobenemu niti sanja ne. kaj cem, bo treba nabavit dinamicni IP al pa spet nazaj na win2k.

Saladin ::

Zakaj furaš preko huba, če moraš itak imet prižgan prvi PC, preko katerega sheraš internet...
Dej v prvi PC 2xmrežni not, nabavi crossover UTP kabel, v eno mrežno daš modem, z drugo pa povežeš PCja...
ICS potem mora BP delat, vsaj mpri meni je tako.
HUB lahko prodaš, ker če hočeš delit povezavo z še kakim PCjem, enostavno dodaš v prvi PC še eno mrežno in jo spojiš z tretjim računalnikom...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Daedalus ::

Saladin - kaj je lažje? Priklopit dodaten PC na hub al tlačit mrežno v PC, ki deli povezavo v svet? Drugače pa je tule ena povezava, tule pa kup povezav na teme, povezane z ICS. Pa mnogo sreče pri reševanju težav.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jRk0 ::

hum, meni dokaj dobro deluje ICS na statiki, moj pc je gateway, cimrov pa je direkt na mojega povezan, sicer mam tudi hub, samo ga se trenutno ne uporabljam.

sem pa moral v Kerio PF vklopit gateway mode da je kaj delalo sploh :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Saladin ::

Z HUBom je običajno več težav pri vzpostavljanju omrežja z internetom, kot pa direktno preko crossover kablov.
Če že hoče met v tem stilu, naj si nabavi pravi router za to. Če pa hoče prišparat, naj si poveže direktno PCje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Daedalus ::

>Z HUBom je običajno več težav pri vzpostavljanju omrežja z internetom, kot pa direktno preko crossover kablov.

Kdo ti je pa to povedal? Ajde, ne rečem da je hub res stara in za večje mreže neprimerna rešitev (ker pošilja paketke vsem mašinam in tako ustvarja nepotreben promet), sam switchi so za domačo uporabo đabe... Pa ne vem, kako si pol predstavljaš mrežo v firmah z 200+ mašinami. Kjer vse delo za dostop do neta opravlja ena mašina. Tale tvoja rešitev je nepraktična, grda in na sploh je to čisto zgrešen pristop k ustvarjanju mreže... Rabiš met čimmanj komponent in ne čimveč... Pa da je ceneje? Ne bi rekel - ajde dobit nekje par starih mrežnih res ni problem, sam to gre do 4-5 mašin. Kaj pa malo večje mreže? Recimo 20 mašin? Ne kompliciraj tam, ko ni treba.

> Če že hoče met v tem stilu, naj si nabavi pravi router za to.

Pa razloži mi razliko med "pravim" routerjem in mojim P166, ki ga mam za router. Ajde, ne rečem, da skuri malo več štroma, pa da omogoča mnogo več, kot el cheapo router za 10k... Sam ne vem pa kaj je za tebe pravi router?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Saladin ::

Kot si rekel - Če bi mel switch, bi se splačalo potrudit.

Ker pa ima PC kot ROUTER, potemtakem naj ga uporab še kot hub oz. switch.
Z njim si je samo zakompliciral stvar.

In pa pričakujem, da je home user in ne potrebuje niti 8 priključkov, kaj šele 20.

Če hoče met praktično rešitev, naj vzame router in mu ni treba okornega PCja za to delo. Če pa hoče res izkoristit ta PC, naj ga ima za router, firewall, spletni strežnik in delovno postajo, kar pomeni, da huba ne potrebuje.

Sam si delim 2,3 računalnike preko PC-routerja doma in lahko rečem, da je prej praktično kot nepraktično.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
121407 (1251) cekr
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402386 (1857) klemen338
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201722 (1419) cmocko
»

Domace omrezje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151762 (1458) ToniT
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212209 (1898) tac

Več podobnih tem