» »

Paket v nizozemsko

Paket v nizozemsko

misso ::

Dones sem dobil odgovor od hitachija da morem poslati disk na nizozemsko, pa imam vprašanje če je že to kateri pošiljal, koliko pride cena in katera pošilka je najcenejša.

p.s. to morem poslati v 15 dneh

lopov ::

Ojla!

Jaz sem posiljal WD disk v Nemcijo -- ker je teza manj kot 2 kilograma mi je prijazna gospodicna svetovala, da so najmanjsi stroski, ce je poslano kot vrednostno pismo (pa ceprav je to paket).

Placal sem pa nekaj vec kot 3.000 SIT, ampak sem posiljko se zavaroval, navedena je bila vrednost pa se par malenkosti in je takoj naraslo :/

Poslal sem 19. decembra, dobil obvestilo da bo manjsa zamuda in ta ponedeljek dobil nov disk -- datum proizvodnje ima napisan 5. januar 2005 :D Placati ni bilo treba nic.

misso ::

preko katerega podjetja si pa poslal v nemčijo.

To sem dobil preko emal pa neznam preveč dobro angleščino, k mi dopoedujejo kako more biti paket zapakeran in poslan


SHIP the drives within 15 days of this note or the SHIP Authorization will be cancelled.
SHIP by certified mail or with a carrier that provides a tracking number. HITACHI Global Storage Technologies
is not responsible for loss during inward shipping and only proof of delivery is accepted as a valid claim against
HITACHI Global Storage Technologies.
SHIP only the drive; DO NOT enclose casings, brackets or cables, we accept no responsibility
for returning these.
SHIP by attaching the label below securely to the package being returned.
ONLY use HITACHI Global Storage Technologies approved packaging otherwise it will be rejected and the warranty
voided.
If in doubt please contact the Coordinator above or refer to

lopov ::

Poslal sem kar z navadno posto, kot vrednostno pismo.
Ti vse razlozijo na posti, samo obrazce izpolnis.

Tko na hitro prevedeno:

- Odposlati moras v 15 dneh od prejema obvestila
- priporocajo posiljanje preko firme ala UPS, DHL oz. "certified mail". Kaj bi to bilo ne vem, moras pa imeti potrdilo o posiljki (se pravi bi slo tudi z navadno posto in potrdilom o posiljki).
- poslji samo diske, brez kablov, vijakov, kaksnih vodil in podobno -- samo disk!
- nalimati moras neko nalepko (oz. oznako, najbrz RMA stevilko), ki si jo dobil na strani, od koder si to snel. Lahko da je to nek tekst, ki ga izrezes ali pa sam oblikujes -- mora pa vsebovati vse podatke, ki ti jih dodelijo.
- zadnja stvar je jajc ... poslati moras v paketu, odobren z njihove strani, drugace lahko posiljko zavrnejo.

Ce si v dvomih ali imas vprasanja, vprasaj "koordinarja" -- dobil si email ali pa naslov strani, kjer postavis dodatna vprasanja.

---

Ko tole vidim nisem najbolj srecen, imam par hitachi diskov, pa so zahteve bolj zajeb*** kot pri WD ... Tam imas cel mese casa, pa tudi ne zahtevajo tocno dolocene embalaze, le pakirano mora biti po navodilih -- disk v elektrostaticni vrecki, zavit v folijo z mehurcki in dan v skatlo, kjer je oblozen s peno.

V ZS imas link na PDF z navodili, kot sem jih dobil. Ce ti kaj ni jasno, sporoci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

misso ::

hvala za prevod.

link k ti dopovedujejo kako moreš to poslati ampak kot si sam razbral ta je to zaradi paketa (oz. škatle) jeba, sej mam več unih srebrnih vreč, samo paket pa paket.

Koker se na sliki vidi je preba disk dati v vrečo in jo obdati s peno da se nikamor nemore premikati disk,

Pravijo da moreš poslati paket is tisto službo ki ti omogoča sledenje paketov, da zmerej veš kje paket. Neki sem iskal po netu pa je ena služga ali yello logistik paket pošle za 6k.

http://www.hitachigst.com/warranty/jsp/...

lopov ::

Ah ... to s tega linka je ql, tko da brez panike.

Imas vec diskov?

Ce je tako, jih lahko posljes vse v eni posiljki -- vsakega posebej zapakiras v svojo vrecko in oznacis RMA, vse das v skatlo in zunaj napises vse RMA stevilke, ki so v skatli.
Sam postopek ti je najbrz razumljiv?

Kar se pa posiljanja tice sem jaz tvegal in enostavno poslal kot vrednostno pismo (omejitev je teza 2kg!), izpolnil potrdilo o oddaji posiljke, napisal vrednost (mislim da je to za primer izgube, vendar podrazi postnino, podatek pa dobis od Hitacija, najbrz v dolarjih), drugega pa nic. Sicer sem imel nalepko z naslovom na skatli, a je gospodicna cez nalimala formular z vsemi podatki. Edino na 3 straneh skatle sem na veliko napisal RMA cifro, kot je pisalo v (mojih) navodilih.

b.

misso ::

Sej jim bom jest po celi škatli to rma številko napisal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339382 (21771) darkolord
»

Seagate RMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
212354 (1581) 2x'=2
»

EU dovolila WD-jev prevzem Hitachija

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
215405 (4235) brin4
»

Western Digital kupuje Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5214591 (12928) driver_x
»

Nič več IBM diskov

Oddelek: Novice / Diski
102205 (2205) mathjazz

Več podobnih tem