» »

Problem z Epson 580!

Problem z Epson 580!

Fella ::

Črnilo mi se samo od sebe porablja!! To je že tretja kartuša (in barvna in črna), ki sem kupil izprintal pa sem samo okoli 30 strani. V barvah sploh še nisem nič printal, pa se mi prav tako troši brvna kartuša. Programček, ki nadzoruje količino barve, mi ob vsakem novem zagonu računalnika, kaže vsem manj in manj barve v kartuši, čeprav sploh nič ne izprintam. Ve mogoče kdo zakaj se mi to dogaja?

P.S. Ko ugasnem računalnik se tiskalnik dere še kakih 30 sekund in nato utihne. To se včasih zgodi tudi ko hočem nekaj izprintat, namreč preden sploh začne printat se prvo kakih 30 sekund pripravlja (beri: hrešči, zavija, premika kartuše levo desno) in šele nato začne printat.

OldSkul ::

Jaz mam isti problem z 680 verzijo.Zgleda da s tem polni kanale na novo!;((.Drgač pa imam ga če par mescep pa mi je zaenkrat šla samo črna potiskal pa sem že enih 50+ strani!Zdaj iščem ponaredke ker so original prav nesramno drage.
>>>>A kdo ve ali že prodajajo nadomestne kartuše oz. ponaredke za 680 verzijo Epsona!

Maxtor ::

Jaz imam epson 440 in se mi dogaja enako. To pa je zaradi tega, ker vsakokrat ko ga vklopiš na novo napolni kanale z barvo, pa tudi pri čiščenju šob porablja barvo, tako da je bila tudi moja barvna kartuša po kakem letu prazna, pa sem sprintal maksimalno 50 barvnih listov. Se pa isto oz. še slabše dogaja na določenih HP-jih.

Kar se pa tiče nadomestnih kartuš: videl sem jih v big bangu in za moj tiskalnik stane črna 1600 SIT, vendar še je nisem sprobal, nameravam pa jo, saj so originalne zelo drage;(.

LP

OldSkul ::

Ja pa si vidu nadomestne kartuše za Epsona 680???

Fella ::

A ve kdo kako se te funkcije izklopijo?

OldSkul ::

Ne moreš jih!

Maxtor ::

Mislim, da so imeli kartuše za vse vrste Epson stylus color tiskalnikov.

OldSkul ::

Če jih majo bom znoru od veselja!

Ales ::

- - -

Ales ::

Jaz sem v soboto iskal v BigBangu črnilo za Stylus Color 980 in ga niso imeli. Sem pa malo bolje pogledal in videl, da je oznaka črnila od mojega enaka tistemu, ki paše v Stylus Color 900. Tega so meli. Cena 4.100, original 7.xxx, mogoče 8k.

Uni tip k prodaja ni imel pojma, tko da prej doma preveri oznako črnila in preglej črnila od drugih epsonovih modelov. Oznaka je nekaj takega kot "T00xxxx", s tem da je x realno število :D

lp,
Aleš

Fella ::

Aleš, kaj tebi se tudi preznijo kartuše same od sebe?

Ales ::

Patizan: Ne, barva mi ne izginja. Sicer pa ni imela časa da bi, ker je mlinček skoz v uporabi - mam ga namreč za firmo (glej link spodaj). Printa super, tudi barvno, še posebej če uporabim kak boljši papir, tko da sem zadovoljen.

Sicer mi je to z izginjanjem barve malo sumljivo. Pri čiščenju glav barva gre, to je res. Nisem pa prepričan, da bi morala izginjati vsakič ko ga prižgeš... Kaj pravijo na Repru...?

lp,
Aleš

Fella ::

Kakšnem Repru?

Borci ::

Repro je firma, ki je uradni zastopnik Epsona v Sloveniji.
www.repro.si

MadMax ::

Epson je mal po svoje, ker dela ciscenje glav pri vsakem vklopu->to pa, kot vsi vemo, trosi barvo.
Resitev-enostavna: ne prizigaj printerja, ce ne bos nic tiskal.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514349 (8929) matej5734
»

Kopija kartuš znamke Pelikan - EPSON

Oddelek: Pomoč in nasveti
212042 (1570) SkyEye90
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194528 (3957) SG_101
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394383 (3741) Brane2
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433777 (3201) TheJack

Več podobnih tem