» »

Kopija kartuš znamke Pelikan - EPSON

Kopija kartuš znamke Pelikan - EPSON

teddy81 ::

Zanima me, če je že ali še uporablja kdo namesto originalnih kartuš nadomestke znamke Pelikan na EPSON DX verzije (sam imam DX8450).
In seveda, če so kakšni problemi?Ali vse ok?

Hvala.
Lep pozdrav,
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

SkyEye90 ::

Čeprav je stara tema, tudi mene zanima znamka PELIKAN?
Kartuše so polovice cenejše, so kakšni problemi, se barva kaj zasuši, paca glavo tiskalnika?

Prosim za vaše izkušnje. Hvala!!

RejZoR ::

Zdele sicer ne vem iz glave če imamo za ta model ampak v Merkurju sedaj tržimo tudi Pelikan nadomestne kartuše. Če imaš kakšnega blizu pojdi pogledat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Prosim vas za pomoč. Zanima me, kje lahko dobim ugodne neoriginalne kartuše za Epson inkjet? Prodajaln na spletu je cel kup in več, imate izkušnje, kje so kartuše resnično dobre in DEJANSKO originalne kvalitete? Kako je z znamko Pelikan? Nebi rad ravno uničil glav tiskalnika.

tony1 ::

Sam sem Pelikanove kartuše nazadnje uporabljal na Stylusu 760 pred 7, 8 leti, brez težav.

Glav itak ne boš uničil kar tako, ker:
a) Epson čisti glave za brezveze kar naprej (in še ob vsakem zagonu), tako gre itak k vragu veliko črnila
b) imaš v driverjih možnost ukazati printerju čiščenje glav.

Skratka, kar pogumno.

RejZoR ::

Pelikan ima kar nekaj izkusenj s crnili nasplosno, tko da pomoje nimas kaj zgrsit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Sklepam, da kjerkoli kupim Pelikan, bodo dobre? Ker so cene tako različne, upam da nimajo kje polnjenih ali celo slabše kakovosti?
Kje jih kupujete sami?

svedr ::

prek ebaya.... s poštnino 4 kartuše (črna+3barvne) XXl velikost 20 eurov.
Dobil v 1 tednu iz anglije....

RejZoR ::

Če je Pelikanova originalno zaprta se nimaš kaj bat imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Hvala za odgovore, bom preizkusil.

SkyEye90 ::

Še nekaj, ve kdo, koliko ml barve imajo original kartuše? Sam imam originalne "Epson T0891" oz za več strani "Epson T0711". Stanejo 12 evrov.
Pelikanove so 9 ml in so po 6 evrov.

s1m0n ::

Mislim, da je T0891 3,5ml in T0711 6,5ml!
Drugače so te nadomestne vedno več pri meni original 6,5ml (T0801) nadomestne 12ml

SkyEye90 ::

Torej pri nadomestku, ki je polovico cenejši dobiš dvakratno količino, super, hvala (:

SkyEye90 ::

Kaj pa TE?
Je res potrebno kartuše ven vzet pa še enkrat vstavit, da zazna spet barvo, sicer je ne porabi?
Fenix ali Pelikan?

2x'=2 ::

Ja, je treba. Imajo pa ene kartuše (govorim za Epson t0711) večjo kapaciteto, ampak ker nimajo ARC (auto reset chipa), količine nad originalno (7ml), ne mores porabiti. Te druge z večjo količino barve in ARC pa samo vzameš ven in ponovno vstaviš. Imajo pa pri BIRO.si se ene kjer ti ohišje s čipom ostane, menjaš pa samo "škatlico" z barvo.

Glede Pelikana: sam sem ga uporabljal na canon tiskalniku in je delalo vedno brez problemov.

SkyEye90 ::

Še enkrat hvala, se bom še odločil katere, ene od teh dveh bom vzel pa stestiral.

RejZoR ::

SkyEye90 je izjavil:

Torej pri nadomestku, ki je polovico cenejši dobiš dvakratno količino, super, hvala (:


Večja količina barve se ne odraža linearno na količino tiskanine. Ker so mi govoril, da nekateri printerji določene neoriginalne kartuše žrejo bolj kot originalne in da tud če je več v kartuši 2x toliko črnila, ne pomeni, da boš zato naprintal še enkrat več. Za Pelikan sicer ne vem, niti nismo dobili nobene pritožbe, so pa za Cloverjeve omenili ta "problem".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Sem jih kupil, rekli so mi, da tiskalnik porabi samo teh 7ml barve, potem kartušo vzames ven in jo še enkrat vstaviš in zazna kot novo in nadaljuješ. Ponavadi je to za narest 2x da se jo sprazni (ker naj bi bila 14,4ml.
To pomeni, da tiskalnik računa porabo in glede na to kaže stanje? Kje pa ima to shranjeno, v kartuši ali tiskalniku? Torej, če bom dvakrat izpraznil eno, bo to dejansko pomenilo dvakratno vrednost originala, imam prav?

PS: Clover sem leta nazaj kupil za HP-ja, vse črke so cvetele..od takrat sem rekel nič več ponaredkov. A kaj ko gredo cene v nebo, sem si spet premislil (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

tony1 ::

Stanje je po moje shranjeno v tiskalniku. Pred leti je bilo popularno, da se je Epsonov printer odločil, da je npr. barvna kartuša prazna in ni hotel več printati niti s črno.

Nato si lepo barvno kartušo dal ven in noter in reč je lepo printala dalje. (Isto smo počeli s črno kartušo, s katero si potem "z goljufijo" naprintal še slabih 100 strani).

Skratka, zaradi vsega tega, sem enkrat izgubil živce in šel po laserja. :))

mojsterleo ::

Uporabljam Pelikanove kartuše za mojega Canona 520MP, in nisem imel nobenih problemov, so pa približno 40% cenejše od originalnih. Mogoče je boljše imet originalne, če dosti printaš kake fotografije ali kaj takega, mogoče imajo originalne kaj bolj kvalitetno črnilo.

Tarzan ::

Meni je praktično nova črna kartuša Pelikan rekla, da je prazna, pa je bila še skoraj polovica barve notri. Sem jo 100x dal ven in nazaj notri, pa je printer še vedno jokal, da nekaj ne štima No, na koncu je javil celo napako pri branju podatkov za to kartušo, tako da sem jo stran zabrisal in nabavil lepo originalno Canonovo. Od takrat vse normalno dela. Za dvojno ceno, ampak dela.

SkyEye90 ::

Te, ki sem jih omenil, imajo nek ARC čip (avto reset chip), ko jo vzameš ven se čip na kartuši resetira in ko jo spet vstaviš jo zazna kot drugo - novo. Upam, da bo delovalo. Cenejše so polovico, če imajo res 2-3x več, pa bom videl, kolikokrat jo bom ponovno vstavil, kot že rečeno če to lahko po tem merim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7220100 (17049) mat xxl
»

Kako deluje kartuša?

Oddelek: Loža
111412 (1005) vir
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194515 (3944) SG_101
»

*tiskalnik inkjet* kako poceni tiskati?

Oddelek: Kaj kupiti
112290 (2042) nodes
»

Poljenje kartuš pri EPSONU 680!!!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8882 (811) OldSkul

Več podobnih tem