» »

Kaj naj naredim?

Kaj naj naredim?

Koci ::

Danes sem kupil CD-RW, vednar sem ugotovil, da ne mroem nikamor priklopit njegovega IDE kabla. Vsi sloti na plošči so namreč že zasedeni-eden z kablom od diska drugi z kablom od diskete, tretji pa z kablom od CR_ROM-a. Kaj naj naredim?
Panta rei!!

OZZY ::

Ja prključ ga na isti kabel kot maš cdrom, saj gresta na isti kabel lahko dve enoti. Skupaj lahko na plato daš 4 ide enote. Ponekod celo 8.
Go with the flow.

ChiefThunder ::

kva če bi ga raje dal, tja kjer maš disk? pa prov naštimi jumperje un vklop DMA.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

TESKAn ::

RW - ja pa nikakor ne basat na ist kanal kot je disk. Dej al na en kanal CD in disk, na drugega pa RW, al pa na en kanal disk, na drug pa CD in RW.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Koci ::

sem rešil problem. Priklopo sem ga na IDE kabel od CD-ROM-a, tist DMA pa nastavil na Secundary slave. Že peče!
Panta rei!!

Huey P ::

CD_RW raje daj na Master.

..::DOOM III: The Legacy::..

Kaiser ::

Teskan: a ni bols imet vsakega na svojem kanalu (CD in pekac), da se pohitri on-the-fly kopiranje?

ChiefThunder ::

TESKAn: zakva pa ne?

KAISER: kam boš pa disk pol dau?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

||_^_|| ::

Če snemaš on-the-fly je bolš met usazga na posebi kanalu. Če pa snemaš CD-image na disku-CD je pa bolš met CD-rw pa CD skupi pa disk posebi

MadMax ::

Resitev je enostavna: probat je treba. Pa ce zaje*** kak CDR, pa kaj. Al pa na RW probiras.
Je pa zanimivo dejstvo, da je vcasih kombinacija CD in CDR(W) na enem kablu hitrejsa in zaneslivejsa za on-the-fly kot na locenih kanalih.
Enim bolje dela tako, drugim drugace. 100% recepta ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151831 (1550) Tr0n
»

Priklop diska, DVD in pekaca.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101162 (974) bodom
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181453 (1130) Kriko
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321679 (1313) AnWar
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102123 (2045) Matty

Več podobnih tem