» »

OSCommerce nastavitve

OSCommerce nastavitve

««
5 / 13
»»

Penny ::

Ja imaš prav, če imaš samo enovrsten artikel, pol ni problema. Sam sem najdo nekaj podobnega kar želim (multi-stores_v1_9) sam še nisem probal.
Zdaj se malo ubadam z novicami na prvi strani, sem probal ene 3 različne, pa mi noben primer ni bil extra všeč.

Tale se mi dopade, pa ga ne najdem:
http://shops.oscommerce.com/directory/goto,12690

Tudi tvoj na vstopnice.net ni slab, mi zaupaš katera kontribucija je in ali ima možnost arhiva vseh novic?
Tenks!! LP

gregy ::

Uporabljam Newsdesk .. je preprost .. dodam sliko .. lahko je sticky .. se pravi skozi na vrhu .. v vseh jezikih .. men je ql

vsekakor je tudi arhiv možen .. pa kategorije novic .. kar jaz ne uporabljam .. kr vse v enem košu :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Penny ::

Ja, ja to bo tapravo, odlično dela, hvala ti.
Tenks!! LP

nicjasno ::

Jaz mam pa problem, ker mi noce zaznati slovenscine.

Slovenski language contribution sem lepo skopiral v /includes/languages direktorij, tako da imam sedaj:
/english
/slovensko
english.php
slovensko.php

Tudi dodal sem zadevo v admin sekciji tako da se sklada z angleskim vzorom, vendar mi noce spoznati jezika. Ne prikaze mi niti zastavice, ko pa vseeno izberem slovenscino pa mi javi error:

Warning: require(includes/languages/slovensko.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nicjasno/webpages/root/includes/application_top.php on line 285

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'includes/languages/slovensko.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/nicjasno/webpages/root/includes/application_top.php on line 285
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

po moje ti manjkajo doloćeni fajli .. si v direktorij /slovensko dodal vse fajle, ki jih imas v /english ?

primerjaj direktorija .. lahko tudi drugace nardis .. najprej nardi backup slo fajlov .. nakar skopiraj vse english fajle v slo direktorij .. preveri strani če delajo .. če delajo začni dodajati slovenske fajle iz backupa na server .. za vsak fajl refreshaj strani .. pa bos videl kje zaštopa ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Ok, zdaj mi spila. Samo imam ponekod čžš zmrdane... charset mam windows-1250 pa slovensko.php je tudi shranjen v tej kodni tabeli.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

hja .. sej počasi bomo porihtali :) .... tam kjer imaš zmrdane sumnike odpri posamezen language fajl in popravi sumnike .. mislim, da imas v fajlih šumnike vpisane za charset UTF-8 (whatever)

jaz sem imel isto .. uporabi find/replace funckijo pa boš takoj zrihtal ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Mene bi pa sedaj zanimalo katere nacine placila vi uporabljate?

Konkretno bi me zanimalo:

CC, predracun, po povzetju, bankanet/klik..., moneta
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

Mi ponujamo Kreditne Kartice, bančno nakazilo (podatki za nakazilo se ob nakupu avtomatsko posredujejo kupcu na mail), Moneto ter Po povzetju, sedaj pripravljamo še Osebni prevzem na koncertu .. pač specifično za nas .. lahko pa imas osebni prevzem na firmi .. vendar to spada že pod način Dostave .. ker to ni plačilo preko strani!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Aha, in kako imate to sprovedeno? Za moneto sem vidu contribution, za cc je ze not, pa povzetje mislim da je tudi. Kako je pa z bancnimi nakazili? In kako imas potem urejeno z bankami za placilo preko cc, monete ?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

Za bančno nakazilo uporabiš Bank Transfer contribution .. za kartice pa moraš imeti s posameznimi bankami sklenjene pogodbe za sprejemanje kartic .. potrebujes tudi trasaktorja .. Telemach .. pa nekaj po novem dela tudi Banka Koper .. moram malo pošnjufat .. ker tudi mene zanima tole okol Banke Koper ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

kako bi se dalo narediti da bi imel brezplačno poštnino če bi prevzeli izdelek v skladišču?
pa še to .... bi vedel kdo za kak dober, po možnost free program za račune pisat ?

gregy ::

če prevzame v skladišču itak ni poštnine :)

poišči contribution Cash on Pickup ... se pravi plačilo ob prevzemu
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

Ok, sem našel in tudi integreral v stran.... kaj pa kak program za račune pisat in vodit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

gregy ::

sej imaš račune v Oscommercu!? .. sam ti ga kreira .. pa še nalepko za paket, pa dobavnico .. vse
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

saj jih trenutno printam iz admina .... samo iščem zamenjavo :>
amm kje se nalepke printa??

gregy ::

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

hvala

.... spet sem naletel na nov problem ...od včeraj mi noče nalagati nobenih slik, nastavitev nisem spreminjal
prosim poglejte http://shop.wlan-antene.net/ ... mislim da je nekaj narobe v zvezi z nastavitvami domene (v vseh linkih od slik domena ni vpisana) ..... zanomivo pa je tudi to da v modzili zadeva normalno deluje ...
... v adminu mi pravtako napiše "Za&plusmn;čiteni ste z neznano varno SSL povezavo." ... jaz nastavitev v zvezi SSL-jem nisem spreminjal

plese help....
za vse odgovre ...thanx!

gregy ::

jaz vidim vse slike ....
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

kateri brskalniik pa uporabljaš?

pri meni ne deluje na explorerju .... vprašal sem še tudi nekaj prijateljev in vsem deluje isto .... doma sem stran probal odpreti tudi v novem exploreru in slik še vedno ne odpre

pri vsaki sliki manka ime domene tako da mi zdaj odpre http:///images/wl-3054mpplus.jpg
... namesto http:/shop.wlan-antene.net/images/wl-3054mpplus.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

gregy ::

Firefox .. dela lepo .. IE ne dela nic :)

preveri nastavitve .. nekje si moral nekaksen root link izbrisati ...

configure.php?

define('HTTP_SERVER', 'http://www.tvojadomena.si'); // eg, http://localhost - should not be empty for productive servers

hmm .. tudi stylesheet.css ti ne najde .. tole si nekaj malo prevec izbirsal nekje :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

blackmumba ::

Da izkoristim temo :D
Kakšno je vaše mnenje o Spletnem butiku, ki je prav tako oscommerce ?

it's_me ::

configure.php imam nastavljen ... direktorij je vpisan

stylesheet.css ... da ne najde ? ... v direktoriju je

kaj bi lahko bilo še narobe ? ... zakaj mi zazanva SSL??

it's_me ::

@ -Lan- .... good site

@ gregy ... a je to mogoče ta bug ? http://www.oscommerce.com/community/bug... ...3789 CSS and Images Not loading in IE

gregy ::

čisto možno .. naslov se ujema z errorji .. v Firefoxu pa vse lepo dela ..

.. je pa strange tale bug .. jaz ga se nisem videl 8-O
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

Danes sem namestil oscommerce na 2 lokacije http://www.wlan-antene.net/test/index.p... in
http://www.wlan-antene.net/shop2

V obeh namestitvah sem uporabil isto verzijo oscommerca kot v namestitvi ki je delovala do nadavnega, v IE slik sploh ni mogoče prikazati medtem ko v firefoxu vse lepo dela. Ob namestitvi nisem spreminjal datotek in se lahko možnost da bi kak link izbrisal izključi.

A je to napaka serverja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

gregy ::

težko rečem, morda ne bi bilo odveč če povprašaš tvojega ISPja če ima kakšno idejo .. oz tam kjer hostas strani
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

hosting imam pri http://www.modrisplet.com/

trdijo mi da je napaka v nastavitvah oscommerca ....
kako bo napaka v nastavitvah če pa sem naredil 2 novi inštalaciji, pri tem nisem nobenih fajlov modificeral in nobena inštalacija ne deluje pravilno
za foro sem naredil še eno namestitev na drugem strežniku .... http://www.novodom.si/test/index.php .... začudoma tam deluje tako kot mora seveda sem navestitev naredil na isti način kot ostale .... zanimivo, kajne?

gregy ::

torej, če prav razumem je problem v strežniku!? Na Modrisplet posreduj oba linka obeh OSC na obeh serverjih ..

Ali pa probi vse dol zbrisat, tudi bazo!, pa probaj še enkrat .. čudna so pota gospodova :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

baze sem kreiral nove ... vse podatke in dejstva sem jim že poslal pa jim še zdaj ni nič jasno :\

it's_me ::

zdaj so stvar pošitmali...

vidim da so mi dodali link za https

define('HTTPS_SERVER', 'http://shop.wlan-antene.net'); // eg, http://localhost - should not be empty for productive servers

vendar če mi je prej delovalo brez tega ne vem zakaj mora biti link vpisan

@ gregy ... a je to res tako pomembno??

gregy ::

https ti je vsekakor pomemben, saj to pomeni, da se določene stvari odvijajo na zaščitenem serverju ... v našem primeru se prestavi vse na secure server ko je kaj v zvezi z osebnimi podatki ali samim naročilom ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

....jaz trenutno še nameravam imeti https-a in ga sploh nisem nastavljal ( define('ENABLE_SSL', false) )

gregy ::

se kar poigraj z njim .. varnost na Internetu je dandanes zelo pomembna .. in varnostni streznik za e-trgovino, je glih tak ko vhodna vrata v fizicno trgovino .. :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::


Sem že rešil, če bi kdo rad tak zapis:

Ime podjetja
Janez Novak
Ljubljanska 16
SI-1000 Ljubljana
Slovenija

DŠ:XXXXXXXXXX

naj vstavi v adress_format to kodo:

$firstname $lastname$cr$streets$cr SI-$postcode $city$cr$country$cr$cr DŠ:$state

LP!

To je to!


Kje najdem adress_format ????
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

na hitro v bazi .. tabela adress_format
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

it's_me ::

Eto problem z SSL-jem je izginil ... verjetno so imli res kake probleme z strežnikom ...samo priznati niso hoteli :)
...bo treba res sertifikat nabavt ... a kdo ve kje je najbol ugodno?

@gregi prosim če pogledaš spodnja dva linka ... verjetno boš prec ugotovil kje je problem


Ker ne moreš izbrati načina plačila se potem sploh ne da izdelka naročiti.
V adminu sem pa nastavil 2 opcije plačila (po predračunu in po povzetju), prav tako mi ne prikače opcij za dostavo, pa imam nastavljene 2 opcije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: it's_me ()

gregy ::

Hmm .. takole na brzino, bi najpej pogledal ali sta plačila sploh vklopljena v modulih, ali sta samo upoadana na server.

Kar se pa tiče naslova pa preveri kateri format naslova imaš vklopljen .. glede na par psotov nazaj kjer je nicjasno opisal njegov format naslova.

Jaz se s temi formati nisem nic igral in sem iz baze izbrisal vse razen enega .. tistega sem pa priredil tako kot ga potrebujemo.

Stvar v teh formatih je v tem, da angleži pišejo drugače naslov kot mi .. na koncu koncev smo pa mi tisti ki pošiljamo v Anglijo .. torej z našimi pravili ..
Več formatov omogoča več vrst izpisa naslova torej .. preveri v bazi adress_format pod katerimi stevilkami imas kateri format, nato pa v administraciji pdo Location/taxes v okencku Countries preveri kater format naslova imaš vnesen za katero drzavo.

PAZI: za nazaj na računu ti ne bo popravljalo .. tako, da ne bos cudno gledal, če ti ne popravi naslova, ti pa vse zivo prenastavljas .. narediti moras nov nakup .. ker vsak nakup se vpise v bazo .. tudi ce potem kaj spremenis bo ostalo tako kto je bilo ob nakupu ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

it's_me ::

nisem mislil za format naslova (v mojih smapshotih sem ga rzbrisal), mislil sem na to ko hoče kupec narediti nakup mu ne pokaže možnost izberanja način plačila in pa dostava čeprav je modul uploadan in vklopljen .... v glavnem tam ko izbereš način dosatve je prazen prostor....

Preseren ::

LP!

Spravljam se delat novo trgovino, z akatero imam idejo, kako bi naj izgldala, vendar nisem prepričan,d abom stvas sposoben sam postavit. Kakšne ideje za free osc template, kje jih najdt? Sem kr nekaj googlal, ap nisem nič kaj veliko našel

Hvala

P.

gregy ::

V principu boš težko našel lepo in atraktivno free template. Bistvo Oscommerca je zaslužek a ne!?

Torej smatram, da boš vložil v template 75 USD in si na TemplateMonster ali pa na Algozone.org kupil res kak lep template.

Tisti brezplačni pa niso vredni pol ***** mrzle vode .. ( se reče temu :D )
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Jaz mam pa zdaj en problem...

Zacel sem dodajat nove izdelke in sedaj, ko probam katerega testno kupit, mi ga moce dati v kosarico in samo javi, da je kosarica prazna. Ma kdo kako idejo, kaj bi to lahko bilo?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

pozabil sem prej dodati .. ravno prejšnji dan sem kupil nov template za en page, ki ga delam .. 95 USD .. ampak se izplača .. jaz ga nikoli ne bi naredil takšnega :)

klik v pripravi
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Glede mojega nakupovalnega vozicka... ima kdo kako idejo?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

na hitro nobene .. ce imas se original template potem skopiraj fajle na novo gor .. če imaš notri modifikacije pa primerjaj fajle product_info.php in /includes/classes/shopping_cart.php z originalnimi .. lahko, da si kaj izbirsal ob morebitnem dodajanju kaksnega contributiona ..

sem imel pa popolnoma isti probelm na domeni par postov vise .. sem odprl shopping_cart.php in nazaj shranil in produkti so kar naenkrat lahko bili dodani v kosarico .. ja, čudna so pota gospodova :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

Nic od tega mi ni pomagalo :( Damn...
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

gregy ::

imaš na serverju dostop do php.ini? Vklopi All_erros ON .. mogoče ti bo napisalo kakšno napako.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nicjasno ::

nimam :(
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

jamaica ::

Zivijo!

Meni pa je uspelo uspesno installirat speltno trgovino osceommerc, zdej pa me zanima ali morda kdo ve kako spremenit desig strani. Malo sem surfal po teh straneh ponudniikov TEMPLatesov in še najboljše so se mi zdele na strani www.monstertemplates.com, sam nikjer ni nazorno razlozeno kako jih installirat, saj nekatere imajo popolnoma drugacno postavitev, ce bi samo spremenil imena slicic v kodi ne bi bilo to to. :(

aJA design mislim tudi kupit, sam se moram najprej mau pozanimat kako in kaj. :D

Zaselidl sem tudi nek programcek cre-loade 2.6. standard, ki ti pomaga pri instalaciji, ce ne bo druge moznosti ga bom moral kupit.

Ce je kdo mu je to uspelo, bi g prosil za pomoc.

fULLL hvala ze vnaprej.

tonex23 ::

živjo!(login/logout/ en problemček imam, namreč ne vem v kero linijo kopiram kodo od login.php -ja v index.php ki se nahaja v admin?
nekak mi je uspelo, sam se vid login mapca in obenem admin tabela za adaministracijo,rad pa bi samo videl login mapa in šele če pravilno kodo vtipkaš da se mi potem šele pokaže admin tabela. torej kam kodo copy-paste?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81930 (1433) JanezekNovak
»

Ne kaže mi pravilno flash bannerja

Oddelek: Izdelava spletišč
71143 (1107) #000000

OSCommerce

Oddelek: Izdelava spletišč
62236 (2208) Tody
»

Internet trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
201708 (1119) asgard2.0
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708109 (6924) gregy

Več podobnih tem