» »

Kaj je boljše SONY ali CANNON?

Kaj je boljše SONY ali CANNON?

Malek_01 ::

Kateri daigitalci so boljši sony ali cannon???

prosim ce ma kdo kaksen link od primerjav ali kaj podobnega???
lp
Jure
I hate viruses!!!!!!!!!! M@ Team

Dead_Eye ::

LOL cannon sigurno ne, CANON pa imajo verjetno boljše leče kot sony. Govorim o digitalcih cenejšega ranga(do 60k), ker močnejših še nisem testiral/videl.....
The one and only

Jackass ::

Glede na zadnje teste v Monitorju in tudi nasploh mislm da je Sony že nekaj časa vodilni, kar se tiče digitalnih fotoaparatov. Res je, da so nekoliko dražji, vendar, pa imajo boljši modeli tudi Carl Zeis leče, ki mislm, da naredijo svoje in pustijo konkurenco zadaj.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Gaber ::

Pomoje da kvaliteta ni odvisna od firme ampak bolj od tega kok denarja si prpravljen dat...
Razmisli kaj&zakaj rabiš pa boš zihr najdu neki zase...

Ena zanimiva stran: klik

Jst mam canona PS Pro1 in sem zelo zadovoljen :) ...

Meamoto ::

1. V nižjem cenovnem rangu (do 200.000 SIT) sta Sony in Canon precej enakovredna. Ko se pogovarjamo o aparatih višjega razreda, za pol-profesionalno in profesionalno rabo, pa je Canon (razen seveda Mamiye) daleč na prvem mestu.

2. 'Carl Zeiss' je marketinški nateg. Pravi 'Karl Zeiss' je mrtev že dosti let, prav tako firma Jena, ki je izdelovala objektive z njegovo (njihovo) optiko.

fotograf ::

za pol-profesionalno in profesionalno rabo, pa je Canon (razen seveda Mamiye) daleč na prvem mestu.

Ja kje si pa to prebral. Si slučajno pozabil na Nikona. Čeprav v SLO ni toliko popularen je v ZDA in drugih državah zelo konkurenčen Canonu. Je pa res, da je sedaj Canon dal na tržišče dva odlična PRO aparata, ki sta Nikona potisnila ...... Hehe ima pa Nikon strategijo. Je znižal svoj PRO model na 2000 dolarjev iz 3500 ;) In spet dobil kupce v ZDA.
Če že sprašuješ kaj je boljše Canon ali Sony je isto, kot bi rekel ali je bolje Ati ali Nvidia.

BigBoss ::

Imel sem Canona, ki mi je crknil 3 dni po preteku garancije.
Potem sem kupil Sonya, s katerim sem bolj zadovoljen, kot sem bil s Canonom.

Za normalno, neprofi forografiranje + snemanje dokaj kvalitetnih filmov z zvokom - Sony DSC-W1

Malek_01 ::

Jaz sem slisal da je Cannon boljsi od Sonyja...ne vem...vsak pravi sicer drugace ampak trenutno je vec folka za cannon...
I hate viruses!!!!!!!!!! M@ Team

Rambo ::

Za digitalce CANON !!!!!!!!!!!!!!!!

iration ::

Sony nikakor niso slabi, ampak na testih zmagujejo pa samo v Monitorju ;) Obvezno poglej na http://www.dpreview.com/.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Clone ::

Tako kot je napisal Gaber. Toliko dnarja tolk muzke. Je pa res da naprimer ni najboljšega fotoaparata v rangu do 100.000 sit, vsakemu manjka nekaj, recimo oblika, ostrenje, točke. Vsak tako Sony kot Nikon kot Canon imajo svoje prednsti in slabosti. Imam pa slabe izkušnje z Olympusi, in sicer problem nastaja v njihovi močni kompresiji slik in zato izgubo kvalitete (govorim za cenejše modele npr. (C-350 ZOOM)

Sami ::

Za digitalce CANON !!!!!!!!!!!!!!!!

Se strinjam.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Meamoto ::

Je pa res, da je sedaj Canon dal na tržišče dva odlična PRO aparata, ki sta Nikona potisnila ......

No, pa si si sam odgovoril na vprašanje.. :D Govorim pa bolj iz izkušenj od aparatov, ki sem jih testiral kot pa iz tega, da bi nekaj prebral.

Hehe ima pa Nikon strategijo. Je znižal svoj PRO model na 2000 dolarjev iz 3500 ;) In spet dobil kupce v ZDA.

Nekako se mi količina kupcev še ne zdi merodajno merilo kvalitete.

V glavnem, osebno so se mi zdeli Canon-ovi aparati precej boljši od Nikona, zato jih tudi ljudem priporočam, če me vprašajo. Seveda pa je to spet tako, kot priporočati Intel ali AMD. Ni važno kaj boš rekel, ti bo polovica ljudi govorila da nimaš pojma. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meamoto ()

kopernik ::

meamoto:
Ne vem, če je to, kar trdiš, čisto res (klikni na "early years"). Karl Zeiss je glasbena skupina :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Meamoto ::

Nazadnje ko sem slišal za njega je imel še 'K'. Sodim pa po štirih njegovih objektivih za Zenita, ki počivajo primeni doma v kovčku. :D

kopernik ::

Mogoče si pa ti kupil "marketinški nateg". Ne moreš me prepričati, da uradna stran podjetja laže.

Meamoto ::

Ne prepričujem te tega, pravim da ga jaz poznam kot Karla Zeissa. In v časih ko je še obstajala Jena, marketinških nategov še ni bilo prav ogromno. (objektivi so stari cca. 40 let)

Seveda pa, vse je možno. Ne izključujem pa tudi možnosti da se gre samo za lapsus pri oznaki.

Fukomuko ::

Canon, vsekakor. Samo pomislite koliko časa že dela canon digitalce, koliko časa pa sony.

steev ::

Ja valda da CANON!
:|

boštjan ::

Canon, vsekakor. Samo pomislite koliko časa že dela canon digitalce, koliko časa pa sony.

kaj boš zdaj reko,da sonyevi digiči delajo slabe fotke,ker je sony pozneje začel s proizvodnjo le teh.Po moje to ni veliko merilo.

Dajte mi še povedat ali je še vedno canon zagovornik compact fleš kartice in še vedno ne moreš cele karte uporabit za snemat videa?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

O`Connor ::

jst bi ti priporocal Canon a75, ki stane tam do 55.000 jurjev, ce hoces pa kej boljsega pa canon a90(100.000 sit) ali S1(112.000sit). prednost pri canonih je da imajo stabilizator zoom-a, ki ga drugi nimajo in se kako prav pride

Dead_Eye ::

Nisem nek profi fotograf, z amaterskega vidika naj povem, da so slike na sony-ju (unem za cca 50k, 3mpix,...) nekoliko slabše kot pa na olympusu, nikonu oz. canonu istega cenovnega razreda.
The one and only

O`Connor ::

no pol je najboljse da kupis canona a75

iMNATA ::

Sam tolk bi povedu, da Sony izdeluje vecino tipal za digitalce sploh pa v 8MP razredu, tko da ne bi ravno govoril kako je sony slaba firma v digitalni fotografiji....
plus da vsak digitalc je za določene stavari bolj primern, npr. boljši soniji so sigurno boljši v slabših svetlobnih pogojih, hitro sfokusirajo tudi v popolni temi (tisti ki imajo night framing) ker pride kar prav recimo ce slikas zabave, ne pa stalno samo neke osončene pokrajine pa rojstne dneve 9letne nečakinje...:D
LP
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill

Phoebus ::

No, vsak ki malo bolj gleda slike bo vedu povedat, da ima canon izjemno grdo zrno (če se lahko temu še tako reče pri digitalcih) v primerjavi z ostalimi.
Res je, da ima v semi in pro razredu odlične fotoaparate, ampak teli mali luleki pa ne vem če so res vredni nakupa. Že viewfinder pove veliko o njem (mali krogec skozi katerega raje ne gledam???)...

Čeprav sonyja še vedno gledam postrani ker ni glih nek foto pionir, ima zelo lepe slike...
nikon ali olympus je pa lepa stvar s tem, da ga olympus malo serje na trajanju baterij in autofocusu ;)

polde66 ::

kupit digitalca še ni vse,
potem je treba vedet kok in katere kartice so ti na razpolago, katere akumulatorje baterije boš rabu, kater program ti bo podpiral tiskanje ( recimo canon digitalc in canon printer - printanje direktno iz fotoaparata na tiskalnik)
Skratka problem se pojavi pri dodatni opremi in seveda tudi obvezni opremi.
Jest bi se vsekakor odloču za cannona ker je podpora oz. povezljivost z drugimi zadevami veliko boljša. Razlike med enim amaratom in drgim pa bistvene ni. Vsak ima svoje prednosti in vsak svoje pomankljivosti.
Poglej kolko košta ena memory stick palčka od 128 ali 256 mega pa primerjaj pol z eno iste količine CF kartico.
Sam imam canona, odlična stvar kolega ma pa sonija pa canonov tiskalnik k mu nč ne nuca čeprav ima usb vtič za direktni priklop aparata. Danebi mislu da samo cannon uporablja možnost oz kompatibilnost med aparati. Za cannoa ga boš najdu tako pri HP kot pri epoxu. Še cena tiskalnika tam nekje okoli 17.000 sit pač odvisn v kateri trgovini ga kupiš.

Seveda cena tudi vpliva, videz in vse ostalo. Razsodba je pa tvoja
polde

iMNATA ::

na začetku si zahteval linke pa primerjalne teste poglej na slovenske strani in forume:
e fotografija
slo foto:D

al pa dpreview pa image resource

Drugač pa za povprečno rabo za ta dnar nimaš kaj preveč čarat...
Pa bolš je take stvari spraševat na specializiranem forumu (al pa vsaj poišči teme s takimi vsebinami) pa brez zamere slo tech.:D
Never! Never! Give up Sir Winston Churchill


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727878 (19486) bela120
»

Izginjanje analognega

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
284698 (3806) BigWhale
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363125 (2613) gremlinatorv
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302677 (2241) Matev

Več podobnih tem