» »

Full speed USB ni Hi-speed USB?

Full speed USB ni Hi-speed USB?

KontraCepec ::

No v temi [MP3 predvajalniki s flash spominom] se je debatiralo okrog tega, da nekateri proizvajalci flash ramnikov (ključi, mp3 playerji,...) le-te deklarirajo kot "USB2.0 (full speed)" naprave.

Če so USB2.0 (prepustnost 60MBytov/sek), bi za zapolnitev 256 MB potrebovali slabih 5 sekund!!! A baje, da ta full speed ne pomeni Hi-speed-USB (==USB2.0) ampak samo do konca prignani USB 1.1, ki ima prepustnost 1.4MBytov/sek;(( ;(( . Za 256MB torej 3 minute:\ .
Krijejtiv

KontraCepec ::

In sedaj me nekaj zanima. Imam USB ključ 128 mb, ki je tudi deklariran kot USB2.0 . In očitno je samo USB1.1.
Ampak je pa čudno, da preden sem si namestil SP2 za WinXP (torej vsi USBji so bili 1.1 in ne 2.0), sem za napolnitev teh 128 MB potreboval 6 min:8) . Po namestitvi SP2, ki je vse USB vtiče spoznal kot 2.0, pa samo 2 min8-) .

Po namestitvi je bil prenos torej okrog meje USB1.1 to je 1.4 MB/sek. Veliko premalo za USB2.0 s prepustnostjo 608-O MB/Sek.
Ampak zakaj je potem ključek z max hitrostjo deloval šele po namestitvi USB2.0, če bi isto hitrost lahko zagotavljal že USB1.1?
Pa tudi, zakaj so mi pred inštalacijo SPja2 winsi ob vstavitvi fleškota skos jamrali, da sem na non-hi-speed usb priključil hi-speed usb napravo? Saj pravite, da te full-speed naprave niso high-speed...
Krijejtiv

kixs ::

Ne! Ne! Sploh ne gre za to... ampak pri USB2 je problem medij sam! Torej flash spomin, enako je pri CD pogonih in trdih diskih.

Ta hitri flash spomin ima nekaj Mb na sekundo. Zato tudi ni tako velika razlika med USB1.1 in USB2 pri MP3 playerjih. Razlika je 2-3x in ne tistih 40X koliko je USB2 hitrejsi od USB1.1.

LP

KontraCepec ::

Pa še nekaj... a potem takem sploh obstajajo pravi 2.0 fleškoti? Jaz še nisem slišal, da bi kdo 512 MB na ključu zapolnil v slabih 10 sek8-O 8-O 8-O
Krijejtiv

kixs ::

Teoretična meja USB1.1 je 11Mb/s / 8 = 1,37MB/s in to res samo teoretična. Z USB1.1 je realna hitrost prenosa max 900KB/s.

Za hitrost 1.4MB/s pa čeprav je USB2.0 je kriv pac medij sam. Preskok na USB2.0 se veliko bolj pozna pri HDD in CD-ROMih, kjer je bil res USB1.1 kriv za slabe prenose!

Tudi USB2.0 ima realno mejo prenosa okoli 40MB/s in ne 60!

LP

MKrmec ::

Tok hitr se velik diskov ne bere!

Moj recimo bere 64 MB/s MAX povprecno 48 MB/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MKrmec ()

mrbungle ::

Ampak gre vseeno za zavajanje kupcev. Ko sem pred dvem letomas kupoval USB ključ, so me na to opozorili. Proizvajalci so napšisali na ključ USB 2, čeprav je bil samo USB 1.1. Oznaka USB 2.0 (Full speed) je pomenila samo, da je kompatibilen z USB 2. Naivni kupci so pa nasedali, da gre za pravi USB 2.0, in kupili dražje naprave za slabši performance.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB KLJUČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
51192 (1102) Soon
»

Hitrost USB Ključkov

Oddelek: Strojna oprema
123749 (3451) hakul
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa
»

USB zmešnjava

Oddelek: Novice / Diski
62950 (2950) BigFoot

Več podobnih tem