» »

LAN mi ven meče??

LAN mi ven meče??

paggy ::

Pozdrav!

Torej že kar nekaj časa imam probleme z LAN-om. Torej s kolegi smo v mreži in ko začnem prenašati datoteke mi enostavno računalnik zmrzne, prenos upade in končno se mi izklopi mrežna skupaj s povezavo za net.

Drugače imam: EPOX 8Kmm3i plato, Semprona 2300+, Hitachi 160GB disk in napajalnik s samo 250W.

Mislim da je problem v plati ker me zajebava tudi z diskom.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

misso ::

1) Če je možno si prinesi računlnika v isto sobo in jih poveži(z originalnimi kabli ki jih kupiš so saj 99% zaneslivi da delajo).
2) Zamenja mrežno kartico.
3) Koliko sta odaljena. Ali si že pingal soseda

paggy ::

Oddaljena sva približno 5-7 metrov. Mrežna je pa vgrajena v matično, je pa VIA Rhine II.
Možno je tud kaj z matično ker mi tud IDE zajebava, tako da mi disk iz UDMA 5 vrže v PIO mode.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

pviran3 ::

pio disejblaš v biosu

paggy ::

Se ne da. Lahko sam UDMA disablam.
Aya pa še nekaj se mi dogaja. Včasih se mi zgodi, ko pečem da mi CD peče po 10 in več minut. Imam pa 10 dni starega NEC 3500. Isto se mi je dogajalo pri LiteOn-u. In vedno mi vrže LAN ven. ???
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

misso ::

Ali si že formatiral disk in nanovo naložil operaciski sistem.
posodobi gonilnike od mrežne, matične plošče, grafične, itd. probi zamenjat ata kabel od diska in dvd. Maš slučajno odzadi na ohišju kakšno nalepko

paggy ::

NIsem še formatiral in ponovno naložil OS, vendar kaže da bom moral. Gonilniki so vsi zadnji, na ohišju pa ni nalepke.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

misso ::

Če imaš možnost sprobi dobiti kje drugo mrežno in sprobi če ti še naprej to dogaja

paggy ::

Nova mrežna pa mogoče mal boljš. Drugč mi pa comp še vedno pri prenosu zmrzne in povezavo ven vrže.
Sem pa odkril da ima ta druga kartica power opcijo, kjer ob preveliki porabi izklopi omrežje, sem disablov ampak je vseen crknil vse.
Tako da mislim da bom nekje probal dobit napajalnik z vsaj 350 W in probat če bo kaj boljš.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

misso ::

Veš kaj se sprobi vn iz compa isklopi vse kar nerabiš.

Da boš imel samo prikloplen Matično, ram(minimalno),grafično,disk,napajalnik,mrežno,procesor... Pa sprobi če ti to še dela

zile ::

kabl, plata al pa napajalc.
Če si dal mrežno že drugo not, pa je problem ostal je možn kabl al pa švoh napajalc. 8-)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19925175 (7932) hojnikb
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939981 (7426) gregor
»

Problem pri zagonu/zmrzovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
401236 (1036) solatko
»

M0n0wall namestitev - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
251689 (1158) balocom
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231419 (1197) Senitel

Več podobnih tem