» »

Piskajoč monitor

Piskajoč monitor

marpe ::

Imam monitor samsung syncmaster 959nf. Občasno mi začne spuščati visok piskajoč zvok ki traja nekaj minut, potem pa preneha. Kaj bi lahko bilo narobe, prosim za pomoč!

Hvala

Lp
  • polepsalo: bastadu ()

Dr_M ::

visokonapetostni transformator verjetno piska.
pa dokle piska je se dobr znak, ko bo zacel pokat, potem te pa lohk zacne skrbet >:D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jk ::

Isti monitor, isto piskanje. Jaz sem spremenil frekvenco osveževanja pa je nehalo piskat, vendar pa še vedno piska kadar dam na 60Hz. Ne vem v čem je stvar ampak to traja že kako leto in sem se sprijaznil s tem.:|

pviran3 ::

Mam 957df pa tut neki na 640 in 60hz piska - res moteče!;(

pviran3 ::

Pa tudi, ko je ugasnjen, in utripa zelena lučka piska enakomirno, kakor se lučka pržiga in ugaša: tiii-tuu-tii-tuu... (seveda ne glih tko ampak saj veste:D)

Kakor v tej temi zgleda, samsungi radi piskajo;

PS: Dokler piska, je vredu, ko pa neha je pa pizdarija:D :D

droid ::

jas sem mel oz. imam še monitor ki piska samo ko žmiga zelena lučka drugače je use uredu star pa je kakih 8 let.
imam pa televizjo (za njo sem v eni temi že spraševal)ki je začela piskat ko sem ugasnil tako da je brez elektrike in jo nazaj vžgal ZELO MOTEČE!!!!;(( od kar je bila eno noč brez elektrike ne dela več.

K0K0 ::

Men je moj prejšni 17" samsung (pozabu model) tus skos neki piskov. Potem pa sem ga enkrat razstavu in temeljito očistil prahu no pa kabl sm mogu tud zamenjat in zdej je že skor en let mer (ga ma kolega).

zaejec ::

moj (prejsnji monitor) daewoo je tudi piskal - obcasno med delovanjem. ne vem kaj je blo, vazno da je delal na svojih 80Hz pri 1280x1024 :) pa sem bil zadovoljen.
anyway, nov samsung (lcd) pa mi ne piska vec >:D .. trkam ...

Highlag ::

Moj Samsung tudi piska sem ter tja. Kake dva meseca nazaj je piskal redno ob prižiganju. A je čez čas odnehal, sedaj se pa par dni ob vklopu spet oglaša.
Sicer je že malo v letih, ima pa še vedno zelo dobro sliko. Tako da mmu je odpuščeno :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Trdi ::

Ej, tole staro temo pa moram znova odpreti. Samsung 959NF. Ni zelo glasen... ampak poka, takšen zvok spušča od sebe, kot ko recimo ugasnete CRT monitor ali TV. To je seveda normalen zvok, ampak ta je zraven ves čas. Poleg tega je zraven še nek drug zvok... emmm... nekaj podobnega enemu zelo tihemu čričku. Ne se smejat. :D

Torej tole me je zaskrbelo:
visokonapetostni transformator verjetno piska.
pa dokle piska je se dobr znak, ko bo zacel pokat, potem te pa lohk zacne skrbet

Kaj za vraga...? 8-O A bo to v zrak zletelo, al kuko? :O
Trdota d.o.o.

Dr_M ::

ne to ne, ampak to je znak, da bo monitor hmal crknu :)
ko bos zaslisu ksno glasno prasketanje je to to :)
monitor se ne bo vec prizgal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

droid ::

pri tej temi sem opazil da samsungov ne splača kupovat tle vidim da nekateri imate probleme z monitorji jas sem mel problem s tvjem ki sem ga že vrgel in moj kolega je imel isti problem s tvjem novim samsung.

Trdi ::

LCD bi morali biti v redu. Samsung je firma z največ izdelanimi monitorji, normalno, da jih ima tudi največ probleme. :)

Sam zbiram za tale novi Samsungov 24-inčni LCD.
Trdota d.o.o.

pivmik ::

Največ monitorjev -> največ izkušenj, manj problemov.

Tudi moj Samsung Syncmaster 957DF spušča glasove:
-ko je prižgan dela nonstop zzzzzzzzzzzz(tam odzadi pri elektriki).
-ko je v standby(utripa zelena lučka) dela tiii-tuuu (kot je že nekdo omenil), 'blinka'.
Sej te stvari niso tako glasne, večina jih sploh ne sliši ali jih ne moti, ker imajo preglasno ohišje ali je druga okolica preglasna. Mene pa vsekakor moti.


Je že cajt, da grem po LG-jev LCD :)

OFFTOPIC: Kaj je fora Highlight Zone? A samo dodatno poosvetli sliko ali je še kaj več?
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525234 (3505) Pyr0Beast
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162065 (1269) Veron
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222341 (1719) domen-
»

Piskajoč monitor

Oddelek: Strojna oprema
201786 (1495) ali3n
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634558 (3573) Marjan

Več podobnih tem