» »

Mac brez ekrana in pod 500$?

1 2
3
4 5

Anze31 ::

Mac je res masina za image, med drugim ... aluminij, design skatle ipd. So pa se druge stvari ... zascita je nepremagljiva!!!! V Okkna XP lahko vsak "moski spolni organ" pride v max 30 sek, medtem ko v MAC-ov OS X nikakor (stestirano!!!), meddrugim je avtomatski update sistema, zascite in se marsicesa ... podpora je pa ppravtako mocna, samo prave internet strani je treba najt ... da ne govorim o virusih! V sluzbi je masina ze ne vem kolkrat skripnla in po dveh letih (tolk je namrec star PC) je ze hudo za zamenat. Sej bi dal samo nov sistem gor, samo kaj ko XP-ji na tem racunalniku delajo ne sploh! Oz. da bi XP-ji laufal bi rabu crncke da bi zadeva normalno laufala... drugace sem MAC user ze 11 let in ga ne zamenjam za noben denar in noben denar mi ni prevec za to kar dobim! Zadeva dela! Vem kaj imam notri in ce vseeno kaj zasteka, tam kjer zadeve popravljajo kaj je in zamenajo in spet .. ne boste verjel .. dela!!! Ce mas pa PC-ja, milijon prodajalcev, 10 milijonov serviserjev in vsi misljo da vejo kaj delajo, vsi misljo da znajo ce so ga sam v rok drzal (PC-ja mislim). Na Aplovem servisu pa hudo drago placujejo izobrazevanje in fantje vejo kaj pocnejo. Poznam pa serviserja za PC-je. Hja, no comment ... skor vsak danje pri nas, pa vedno je neki novga ... ZF. Se 1x o virusih .. jaz kot MAC user ... kaj je to?

Cena je pa taka, ker vejo kaj prodajajo! Servisov je pa malo, zato ne morejo sluziti na njih, kot to delajo na Yugotih in PC-jih ...
Shit happens all the time, and right now!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anze31 ()

lukaz ::

heh fantje mal ste ga posral tm. keri programi delajo na macu? na Xu dela večina programov napisanih za linux/*bsd. drgač pa bi sam rd reku da je naša firma pred štirimi leti nabavla eno G4ko in morm rečt da od takrt dela kt urca. nikol ni bla na popravilu alpa karkol. comp uporablamo za oblikovanje slik in podobno, in morm rečt da glede na moje izkušne bi nam kšn PC z winsi požru tok cajta in denarja da bi se teh 100 alpa 200k več že pokril do sedaj....

darkolord ::

medtem ko v MAC-ov OS X nikakor (stestirano!!!)

tole ni glih res

krator ::

ena ironična. poglejte stran od microsofta in od appla:
http://www.microsoft.com/
http://www.apple.com/
Me zanima kdo se je prvi spomnil.
...

TribesMan ::

tole ni glih res


Vendar ni daleč od resnice...

krator: Prvi je bil apple... preverjeno...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Anze31 ::

Lukaz: "na Xu dela večina programov napisanih za linux/*bsd."

To ni res. Adobe je razvil CS v prvotnem smislu le in samo za OS X in na tem sistemu tudi najbolje delajo in ima najvec dodatkov in nasploh je bolj "poln".


Bistvena razlika med MACom in PCjem je v tem da pri Aplu izdelavo vseh komponent in nasploh vsega sami kontrolirajo in stestirajo, in ker delajo in so stestirane so drazje (od RAMa naprej!), pri PCju pa ... sam da je, cim cenej, ni vazn kdo in kje je naredu, sam da dela prvi mesec .... To je bistvo vsega in razlika v ceni. Kvaliteta izdelave, izobrazevanje kadrov, servis (pogostost) ...

mimogrede .. srecno 2005!
Shit happens all the time, and right now!

Utk ::

Poglejte si cenike...Pentium 4 Xeon 3.6/800 1MB stane okoli 250 jurjev (ali pa celo bog ne daj najboljši opteron), solidna plata 100 jurjev, 19" LCD...samo to je že skupaj 500 jurjev, še skupaj z drugim lahko hitro do 700 jurjev prideš. Za tiste, ki res rabijo močan stroj, ni take razlike v ceni.

upirna ::

Jaz maca še dolgo ne bom videl. PC enostavno za nižjo ceno ponudi precej več.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

najitsabes ::

upirna mislim LoL =) Kako lahko trdiš, da ti PC več ponuja, če še v življenju nis uporablal Maca? Namreč to trdiš v svojem komentarju.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

upirna verjetno tut os x in linuxa nikol ni vidu pa vseen zagotovo VE, da je pc&windoz najbolš.

pač eni majo kristalne krogle in KR VEJO(tm).
l'jga

Smeagol ::

Anze:
Se ne da vdreti. Stestirano! :DD

V vsak (beri VSAK) sistem prikljucen na omrezje se da vdreti. Sistem v katerega se ne da vdreti je neuporaben sistem.

Zgodba z racunalniskega faksa:
Prisla JLA (jugo armija za une, ki ne vejo kaj je to). Hoteli so racunalnik, v katerega ne bo mogoce vdreti. Seveda bi morala ostala net fukcionalnost delovati. Kaj so jim lahko ponudili? Opeko. Vdreti se vanjo ni dalo, je pa res da tud ostala funkcionalnost ni delovala.

Da ti je to jasno, ni potrebnih testiranjem. Lahko ti samo recem da je bil tisti, ki je testiral, pac slab pri svojem delu.

Pa vseeno. Torej ti mislis da vdres v XP sistem? Vseeno ni tolk easy kot ti mislis. Sem poskusil.
---------
Racer:
Da. Ko vidim kolicino rama, diska, graficno in ceno lahko po toliko letih ukvarjanja z racunalniki veliko potegnem iz tega. 256 rama in za to dat 400k je pac ....
---------
Tribes:
PC na mizi zasede kolikor pac zelis. Lahko ga das pod mizo, lahko si ga pod strop obesis. Lahko kupis PCja, ki je dan skup kot imac. Vse v eni skatli. Tudi pri nas dobavljiv. Ce ti je ta oblika vsec. Meni ni.
Stvar je pac v tem da imas pri PC ogromno odprtih moznosti kar se tice izgleda. Ne samo barva. Samo odpri kaksen cenik, pa bos vidu kaj vse ponujajo pri ohisjih.

Tudi moji windowsi po letu in pol namestitve se vedno lepo delajo. Bom pa zamenjal racunalnik. Med drugim ima ta samo 512MB rama. Pa graficno ima ze mal svoh,....

Pa de ne bos mislil da maca se nisem videl. Videl sem ga. Uporabljal za browsanje. Ce se se spomnim prav, je imel 15" monitor, zelo slabe kvalitete, 32MB rama kar se mu je zelo poznalo pri delovanju. Takrat sem jaz doma ze imel 17" Iiyamo. Mogoce mi je tudi zartadi tega monitor zgledal tako svoh. Imel je pac lise, ostrina je bila pa veliko slabsa kot pri meni. Stabilnost pa ni bila ravno zgledna. Oblika mi ni bila vsec, je pa to subjektivno. Cena je bila pa visoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

TribesMan ::

Smeagol hoces rect da si zadnjega maca uporabljal 10 let nazaj?

Ves Windows 3.1 in 486 tud niso delal cudezov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Smeagol ::

Ja tako je tribes man. Takrat sem imel ze 17" Iiyamo doma. Pa pentiuma 200MX (oz. celerona)

486 nisem nikoli imel. Sem preskocil. Windows 3.1 je bil tud takrat ze mrtu.

Ce je imel apple take specifikacije in je bil drag, ne mores sklepati da so mel PCji tud takrat take specifikacije. Moj je imel 17" diamondtron monitor, 64MB rama, ...

Anze31 ::

Fantje ne se kregat! Vsak ima svoj prov, vsak ima svoje izkusnje in prav je tako .. to je tko kot ce bi bli vi zalublen v eno punco. Matr bi si ga na roke m*** ... tko je tut kle, vsako tele ma svoje vesele!

Moj kolega, ki dela tudi za interpol je sporbu vdret v sistem. Res je to da se ni prv ne vem kolk matru, ampak po 20 min je obupal in delal svoj deu naprej. Kar se pa XPjev tice ... z isto malo truda je v 30sek udru, pa ne samo to ... se najdel ga niso pol, ker je zbrisal vsako sled, ker je presel preko gostov. Vdrl je seveda v kolegov racunalnik, kateri dela v neki drzavni instituciji in se hvalil okoli s zascito ...

No, govoril sem iz izkusenj, sam pa nisem poskusil nikoli, ker me to niti ne zanima .. jaz MACa uporabljam za grafiko in ne za browsanje .. tukaj je pa MAC, recite ker hocte, nenadkriljiv, ne glede na to, kolk in kje zavzame prostora ... design same kiste je pa tut stvar okusa. Ampak veste kako je pri tem .. jaz temu recem: Stvar okusa, ampak moj je odlicen! :)

Vsi testi, takksni in drugacni, v evropi in ameriki ... rezultat .. MAC je BEST BUY, glede na ceno in kaj nudi (servis, podpora, kvaliteta komponent!) ... pa recte kar hocete, to je tko kot da bi rekl da je BMW slab avto .... ne pokrivajte si oci pred resnico ...
Shit happens all the time, and right now!

Smeagol ::

Dela za interpol in za zabavo vdira v racunalnike? V drzavne racunalnike!

Drugace pa. Na racunalniskem faksu smo imeli IBM racunalnico. AIX sistemi (IBM Unix). Vdorov v sistem je bile veliko. Od zunaj. Ves kdaj je bilo najvec vdorov? V casu solskih pocitnic. In kako je bil problem resen? Dali so preprost firewall gor. Tud pol bi se sicer dalo vdreti, samo je delo bilo precej otezeno.

Kot sem reku. V vsak sistem priklopljen na internet se da vdreti. Ce delas analogijo z avti. Tudi v najdrazjega Mercedesa vdrejo, vzgejo motor in ga odpelejo. (na testiranju pred par leti so rabili za vsa ta opravila od pol minute do priblizno 2 minut. Tud kaksni kodirani vzigi in ne vem kaj se niso pomagal)

Anze31 ::

prvic: poskus vdora je bil dogovorjen v smislu testiranja zascite, samo dan in ura nista bili dogovorjeni.

drugic: primerjavo z BMWjem nisem dal v smislu zascite, ampak stvar okusa (design) in pa financnih zmoznostih .. tudi katrca ma volan, stiri kolesa, motor, luci ... samo, ce imas denar in ce je stvar imagea, jo bos kupu? Ne verjamem ... Zdej ne vem, al nisi se sedel v katrci al pa v bmw-ju ... saj ves o cem govorim, ampak iz principa jeb**.

Stvari kupujemo odvisno od tega koliko nearja imamo in/ali koliko smo pripravljeni dati, pa naj bo to avto, racunalnik, TV ... pa naj bo to stvar imagea ali ne ... poznam kar nekaj kolegov ki delajo na PCju, pa bi radi, ampa tega pac financno niso zmozni, kupili in delali na MACu. Ker so pac 1x ali veckrat sprobali in se ... zastrupili. Tako je bilo pri meni ... ko sem delu na PCju mi je bilo to dovolj (ker so igrce na njem res fajn delale, ceprav je sam piskal in premikal kvadratek po kvadratek), ko sem si pa 1x privoscil MACa ... PCja nocem met, razen ce financno ne bom zmozen ... ceprav v sluzbi delam na PCjih (za prezivetje vse) in ... se 1x mi je dokazalo, kaj v bistvu MACi so ... BMWji .. z vsemi svojimi hightech napakami in pomanjklivostmi ...

hja, fovsarija ne pozna meja ...
Shit happens all the time, and right now!

Smeagol ::

Cudno da vdira dogovorjeno v smislu tesitranja zascite. Pa se ne trud kaj prevec. 20 minut mal poskusa, pa obupa. Ja. Veliko je lahko iz tega potegnu. Sklep: nemogoce vdreti. Stestirano.

Jaz bi sicer imel denar za maca. Samo raje dam pol miljona za komplet racunalnikm ki je zelo mocan in bo se kar nekaj casa z mansjimi upgradei zelo lepo sluzil. Preostali denar pa za kaj drugega uporabim.

Fous pa nikakor nisem nobenemu lastniku maca niti bmwja. Zelo zadovoljen s svojim avtom in racunalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

Anze31 ::

To ves da ni res ... pa mi lahko o tem govoris kokr hoces. Tut jaz sem kao tako razmislju ...
Shit happens all the time, and right now!

najitsabes ::

Smeagol, verjetno se ne preživljaš z delom, ki ga opravljaš na računalniku. Zato tudi ne čutiš potrebe po nakupu Maca. Verjetno tudi denarja zanj nimaš.

=)

Zgodovina sprememb…

upirna ::

->Jaz maca še dolgo ne bom videl. PC enostavno za nižjo ceno ponudi precej več.

->upirna mislim LoL =) Kako lahko trdiš, da ti PC več ponuja, če še v življenju nis uporablal Maca? Namreč to trdiš v svojem komentarju.

Če si na tako nizki IQ ravni, da ne poznaš slovenščine 5. in 6. razreda ti jaz ne morem pomagati. Vseeno pa naj ti namignem (ko boš iskal po starih učbenikih): preneseni pomen.

Drugače pa, sam sicer hodim v šolo in si občasno služim dodatne cekine z izdelavo spletnih strani (predvsem se ukvarjam s PHP).
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

najitsabes ::

hehe upirna. no sedaj pa je prenesen pomen (nis me ravn prepričal v to). nč uživajte nocoj... in se tipkamo v letu 2005.

Smeagol ::

Sebastijan:
Da. prezivljam se z delom ki ga opravljam na racunalniku. Ze leta.

Denar za Maca? Lahko bi ti nasteval kaj vse od elektronike imam doma pa nima smisla, ker bi si pol kdo drug mislu kaj druzga. V glavnem. Da. Imel bi denar za maca. Saj tud za PCja dam cez 500k. Sam je pa razlika v tem kaj dobim pri PCju za ta denar. Lahko bi dal za maca miljon. Sam se mi res zdi skoda.


Eno vprasanje: kdo vse od vas prodaja mace?

Anze:
kaj ni res? Da sem zadovoljen s svojim avtom in racunalnikom? V avto sem skor zaljubljen. Z racunlanikom pa res nisem vec cist zadovoljen. Ima samo 512MB rama. Pa se nekaj drugih pomanjkljivosti. Zato bo v naslednjih (3) mesecih zamenjan. Pac leta se mu poznajo. Tud manjsi upgrade mu ne bo vec koristil.

najitsabes ::

Smeagol, komentar ni bil namenjen tebi. Kot verjetno veš je odvisno od osebe, kaj pričakuje od računalnika in kolikšen pomen ima. Ne maram le nekatere izjave S-T uporabnikov, ki niso argumentirane:

"ja, samo skoda, ker ni softwersko z nicemer kompatibilno, razn sam s sabo. aja, pa na ksne nadgranje lahko pozabis ja. kar si kupu si kupu"

"ste pač fashion victims, sprijaznite se s tem že enkrat!"

"to je sama taka roba v Macu, ki je v PC svetu ze davno zastarela"

"haha, ja sam res, maci so dons taki, kot so bli pcji 2 leti nazaj"

"prov jebe se mi če pa niti diskete nam mogel vanj vtaknit"

...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

10 sekund iskanja po webu navrže ducat remote code execution bugov za OS X.

To, da Mac ne bere flopija in Word fajla pa je tudi lovska ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

najitsabes ::

Pa res moja napaka CaqKa =)

Kot zanimivost, Microsoft Word je izšel za Mac OS leta 1985 in za Windows OS leta 1989.

http://www.microsoft.com/macoffice/

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

_sebastian_ daj si še enkrat preberi da boš videl, da ga nisi najbolje razumel.
pravi to, da disketnih lahko imaš na macu, in da na macu prav lepo lahko odpirav doc dokumente.

Road Runner ::

kaj je to disketnik? :>

CaqKa ::

to je to kar si ti že očitno pred petimi leti odpisal.
in to je to s čemer jaz enako dobro bootam staro 386ko ali pa najnovejšega pentiuma 3,6

Romčy ::

Mi ne da mira da tudi jaz kako rečem. Glede designa in oblike je pc res sto svetlobnih let za macom.Glede tega bi se svet pc-jev v teh letih res lahko kaj navadil od Apllea. Ne morem ampak res ne morem razumet zakaj se prodajajo kište pa tudi monitorji v tako ogabni bež barvi, pa kaj res nobeden ne sprevidi tega. Ok nekaj malega se spreminja, ampak kako so lahko sploh začeli z tako barvo. Najlepša pa rata po kakem letu ko malo porumeni. Sam sem ga barval in modal ker tako grdo škatlo res nebi mogu met. Kar se tiče cene se mi pa zdi res pretirano drag za tisto kar nudi.256 rama Hallo, ma kaj smo v osemdesetih. Mac naj bi bil za oblikovalce, foto ,video in podobne stvari, 256 rama pa skoraj ni več dovolj niti za kaj pisat da ne govorim naprej. Če je dober Mac 500 jurjev ,dobim za ta denar top PC pa še en dober 5.1, recimo Z-680.
Nekdo pa ki res potrebuje maca za delo pol ok, ampak drugače se ga res ne splača vzet. Predragi so še posebno vstopni modeli.

MrStein ::

Bež skatle se prodajajo zato, ker se kupujejo. Osnove ekonomike.
Ohišja, ki se ne kupujejo pa se ne prodajajo.
Kupujejo pa se zato, ker so poceni. Razloži ti Janezu, da da 30 jurjev za ohišje, če ga lahko dobi za 8.

Glede 256 MB RAMA-a pa : gre za low cost Mac, zato ima manj RAM-a, tako kot imajo 256 MB RAM low cost PC-ji ( poglej malo v trgovine, če ne verjameš )

In ja, low cost Mercedes je še vedno dražji od low cost Ford-a ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IceIceBaby ::

Ravno "consumer" modeli so tisti, ki se zadnje čase vedno boljše prodajajo. Razlog je enostaven. Nekdo, ki računalnik uporablja za surfanje, mail, gledanje filmov in office in o drugih stvareh nima pojma z Macom ne izgublja živcev in po recimo 2 letih lastništva mogoče celo pride na nižjo ceno kot PC user.

Verjetno slo-techarji večinoma ne morte ravumet, da obstajajo ljudje, ki ne znajo izprazniti koša v windowsih, kaj šele, da bi nalagali firewalle in čistili spyware. Še na tem forumu je ogromno tem v stilu "kako izbrisati spyware" in "kako se znebiti virusa"... In če si med takšnimi uporabniki lahko hitro zapraviš precej denarja za servise, da ne omenjam požrtih živcev in tega, da si par dni brez računalnika.

Smo tudi takšni, ki se nam preprosto ne da ukvarjat z vso nesnago, ki kroži po netu. Niti ni prijetno niti mi ne znese časovno. Res je moj eMac precej počasnejši kot bi lahko bil PC za 200k sit, ampak tistih nekaj sekund jaz nadoknadim 100x s tem ko mi ni potrebno rebootat mašine (povprečen uptime je cca 1 mesec) za vsako malenkost in ko mi ni treba vsak dan 3x poganjat raznih adawarov in podobnega sranja. Pri nakupu sem po vaše res plačal 50k več kot za PCja ampak je delo toliko bolj udobno, da jih je že v 1. mesecu odslužil.

darkolord ::

Še na tem forumu je ogromno tem v stilu "kako izbrisati spyware" in "kako se znebiti virusa"... In če si med takšnimi uporabniki lahko hitro zapraviš precej denarja za servise, da ne omenjam požrtih živcev in tega, da si par dni brez računalnika.

Če imaš licenco, ti na ta vprašanja na tehnični podpori lepo odgovorijo...

Citiram (samo ene par primerov):

"Vprašate jih lahko, kar želite, kot na primer:
- kaj moram vedeti o črvih in virusih?
- kako nardim reinstalacijo Windows XP?
- katere funkcije lahko uporabljam v Outlook Expres 6 za zaščito pred virusi
- kako naj varnostno kopiram in obnovim podatke iz Outlook Expressa
- kje lahko dobim najnobejši servisni paket za Windows XP?
...."

najitsabes ::

darkolord vse lepo in prav, ampak zakaj bi se mogel s tem ubadat, če mi ni potrebno? =)

p.s.
govorim o zaščiti pred virusi in ostalo nesnago.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

jaz sem odgovarjal kst-ju... in to zato, ker je samo eden res pravi razlog, zakaj ljudje sprašujejo na forumih namesto da bi poklicali nekoga, ki je plačan za to, da jim pomaga...

CaqKa ::

ker so .... (rajši nebom reko)
pol pa pride na forum pa vun blekne: grafična kartica (lahko tudi kaj drugega) mi je crknila,
kaj naj naredim?

ja pa človek božji verjetno boš pa ja pommislil na garancijo?
včasih se res lahko primeš za glavo...

lukaz ::

"haha, ja sam res, maci so dons taki, kot so bli pcji 2 leti nazaj"

no jst bi pa rd sam še neki reku tistemu človeku, ki je napisal zgornjo vrstico. Človk pa pi*** zlez iz tiste lukne v kateri živiš že 20 let. Če ne veš je mac kriv za napredek compov. oni so uvedl naprimer miško in grafični umesnik (sicer so res to prevzeli od Xeroxa, ampak so oni krivi za masovno razširjenost tega). to pomeni da medtem ko so vrli, napredni PCjaši pisali "cd C:\" so mac uporabniki klikali. aja če te zanimajo novejše stvari naj pa samo omenim Firewire in serijsko vgrajeno vodno hlajenje. tko da hvala bogu, da mamo microsoft in podobne, ki skrbijo za napredek računalnikov...:\

Smeagol ::

kst:

Moj windows desktop na firmi z lahkoto mesec doseze. Mislm da sem mel max uptime okoli 4 mesece.

Windows masina, ki pa je namenjena samo za kompile, depot, in ftp (client) pa ima seveda se daljsi uptime. V bistvu se boota samo kadar nam zmanjka elektrike. Gre pa za enga precej starga PCja. HP server s P3 procesorjem.

Na domaci tudi ne poganjam programov za iskanje spywarea. Imam firewall in antivirus. Za enkrat sta se lepo izkazala. Problemov ni.

Kar se pa tice designa. To je pa cist stvar okusa. Meni niso vsec ne vem kasne barve. Ta umazano bela se mi cist dopade. Crne sploh ne. Mogoce kaj druzga. Oblika, pa mi je tower tudi najlubsa. Niso mi vsec ne razni baby, monitor in racunalnik vse v enem, racunalniki polni neonk,... Je pa res dobro da imamo bogato izbiro ohisij in opreme za njih.

upirna ::

No, neki bi vprašu.

Pri PC imaš več tipov nakupa računalnika. Lahko kupiš razne že sestavljene (večinoma velike korporacije) ali pa po komponentah in potem sam sestaviš ali pa pustiš to prodajalcu. V prvem primeru sam ne smeš popravljati drobovja, saj se ti s tem vzame garancija. V drugem primeru imaš garancijo za vsako komponento posebej in lahko neomejno šraufaš.

Kako pa je s tem pri macu?
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

IceIceBaby ::

Če imaš licenco, ti na ta vprašanja na tehnični podpori lepo odgovorijo...


Zgrešil si bistvo. Če imaš PCja z legalnimi XPji res lahko klicariš na helpdesk in verjetno ti pomagajo rešiti problem. Če imaš Maca z OSX problema sploh nimaš.

Moj windows desktop na firmi z lahkoto mesec doseze. Mislm da sem mel max uptime okoli 4 mesece.


Ja, povprečni user ima pa po 4 mesecih že 4. inštalacijo winsow gor. V zadnjem letu sem delal v firmi, ki prodaja računalnike, in vem koliko dela imajo serviserji zaradi butastih uporabnikov. Pač človek klikne vse živo in po 1 tednu mu mighty P4 3,6GHz dela počasneje kot moj stari celeron 300. Takšna je realnost, velika večina ljudi, ki uporabljajo računalnike ni geekov in Mac je za take idealen.

Na domaci tudi ne poganjam programov za iskanje spywarea. Imam firewall in antivirus. Za enkrat sta se lepo izkazala. Problemov ni.


Jaz imam drugačne izkušnje. Sem bil PC user več kot 10 let tako da imam izkušnje z obema sistemoma. Vem tudi, da si uporabnik PCja težko predstavlja kako enostavne so lahke nekatere stvari dokler jih ne proba na Macu. Meni uglavnem PC ni delal kljub temu, da sem ga redno vzdrževal. Verjetno sem preneumen za XPje, ampak se ne sekiram, ker mi na Macu delajo vse stvari boljše brez truda.

Kar se pa tice designa. To je pa cist stvar okusa.


Ne pa ni. Dobr design ni stvar okusa. Če bi blo to tko enostavno bi lahko vsak bil Pininfarina. To, da so vsi Applovi izdelki zelo lepo in tudi pametno oblikovani je dejstvo. Ne gre samo z barvo ampak cel koncept računalnika. Meni se zdi čudno, da proizvajalci PC ohišji ne kopirajo bolj Applovih designov. Tam pa tam vidiš kakšno sfaljeno, kičasto kopijo in nič drugega.


Update:

Upirna, sam lahko zamenjaš disk, ram, optično enoto...za to sem siguren. Za večje posege pa nisem prepričan kako je.

Zgodovina sprememb…

Smeagol ::

Ocitno je stvar okusa. Jaz sem videl novega imaca v zivo in lahko recem da se mi ni dopadu. Sem ga pogledal iz firbca, ampak jaz PCja take oblike ne bi kupu.

Mi pa tudi mnoge PC skatle niso vsec. Je pa dobro da imam veliko izbiro in ko kupujem nov racunalnik, vedno zelim v zivo videti ohisje in predvsem kako se ga razstavi.

Prav tako vedno zelim poskusiti tipkovnico in misko. Predvsem mnoge tipkovnice mi tudi ne lezijo. Ne samo barva. Tudi tipke. Spomnim se da so pred leti bile zelo popularne Cherry tipkovnice. Doma sem imel G83. G81 je bil drazji model. In ko sem kupoval nov racunalnik sem se odlocil da grem na G81. Sem jo poskusil in mi ni pasala. Pod prsti nisem cutil klika. Sem reku cool. G83 je itak cenej. Bom ostal na G83.

CaqKa ::

škoda da v tisti trgovini niso imeli g80.
potem bi čutil in slišal klik :)

urosv ::

Kot dolgoletni uporabnik PCja sem si pred enim letom omislil MACa / PowerBooka 1.33GHz G4, po pol letni uporabi PCja ni vec doma, niti pri meni, niti pri punci. Ne mislim se kregat o smislu, vsi dobri spili ki so na pcju ki jih igram so tudi na macu (upam da bo tudi HL2), O operacijskem sistemu pa itak nebom zgubljal besed. Boljskega in lepsega kot OS X 10.3.7 ni! Nobeni winsi, noben linux.
Ko sem prodajal PCja se ga nisem mogel znebit pa da se j...es! Pa ni bil slab (a64 3200, x800pro, 1gb rama, vodno hlajenje), maca sem pa vsakega prodal ko keks za zelo dobro ceno! Jaz definitivno ostajam na macu, trenutno si z bratom lastiva zraven powerbooka 15 in 17 incov oba dvoprocesorske g4 na 1.42GHz, punci iamta pa iMACe, in se glede na prejsnje pcje poppolnoma nic ne pritozujeta! Mene je mac vec kot preprical, pc me ne vidi vec! Nikoli. Ce ga bom pa rabil pa si ga na sihtu sestavil za tista 2 dni... Mam to sanso - bogu hvala!
Tisti ki niste imeli MACa lahko zato govorite le v prazno, verjamem da ce bi ga preizkusili marsikdo nebi imel proti njemu nic za povedat!

Glede cene: Primerjajmo masino z 2 procesorjema, recimo 2 opterona 248, winxp, 2x 512 rama ipd pa boste videli da ni velike razlike! Seveda vzemimo isto kot je pri macu 600W napajalnik in eno NAJBOLJSE OHISJE. Recimo naj se kdo vrze v kalkulacijo...

Vsakemu svoje pravim.
------------------------------------------
Brez güje se še ćevelj več ne vbüje!
------------------------------------------

darkolord ::

V prvem primeru sam ne smeš popravljati drobovja, saj se ti s tem vzame garancija.

Nobena od velikih korporacij ne daje garancijskih nalepk in se ti ne vzame garancija, če ga odpreš in sam popravljaš (razen če česa ne skuriš :D)... to delajo samo trgovine

Poldi112 ::

Glede hitrosti ne, ampak so se drugi vidiki. Jaz sem na silvestrovo besno konceval en projekt, ko mi je pc nehal delati. Enostavno se je ram odlocil, da ne bo vec kompatibilen. Sem ga dal v drugo masino, dela perfektno. Drug ram v svojo, dela perfektno (ok, disk totalno ruzi, ker ga je samo 256). Ampak predno sem ugotovil kje je tezava sem izgubil dragoceno uro. In takih tezav ne bi smelo biti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Smeagol ::

Poldi. Zamenjaj ram. Napako v pomnilniku je tezko odkriti. Test traje ure. Racunalnik ti lahko lepo dela. Mogoce 10 ur. Mogoce vec. Samo slej ko prej pride do napake. Sistem preprosto ni vec stabilen. Tisto ko na zacetku steje ram je bol nic kot kaj.

Caqka. Dvomim. Sem videl slike. Ja in? men ni nic vauu.

BTW. koliko diskov lahko das v imaca? Torej: 2 5.25" enoti in 4 diske? mogoce 2? ..
koliko casa se porabi da das vseh 6 deviceoev not?

lukaz ::

Smeagol: zato je pa mac tako drag. use komponente so zelo obsežno stestirane, tako da mora biti res nevemkaj da ti crkne....

Road Runner ::

Smeagol: v iMacu imas samo en disk. kolk diskov pa misls da gre fizicno v en monitor ;) pol mas sam se moznost zunanje diske met

Avian ::

hudica ste se pa tu razpisal :D

ok se jest bom en loncek pristavil. ok sm recimo malo nadpovprecen uporabnik komputerjev. nikol ne bom znal programirat in podobno, znam pa postavt sistem v delujoce stanje in v delu na svojem podrocju pa recimo da sm kar maher (audio obdelava). osebno sm 2 leti nazaj presaltal na mac-a. kaj me je takrat motilo je bila recimo cena. takrat ko sm jest svojo masino kupoval sm v us jo dobu za 450k sit pri nas pa je takrat bila 960k sit. ok dobr mam pac to sreco da imam sestro v us in mi je potem zadevo cenej zrihtala. zadeva se je sedaj precej zboljsala ok razlika je se vedno ocitna ampak je.at ga ce ma apple tako politiko bom jest osebno hodu racunalnik kupovat v us. ok

sedaj pa prvo opazanje. v prejsni sluzbi smo nabavl novo audio montazo najprej je prisla na macu in instalacija je zgledala tako. najprej dal notr kartico, le-to priklopil na eksterni hardware in instaliral software. zadeva dela brez problemov. ok dobimo ISTO audio montazo za PCa. hja ok pa zacnimo. priklopim not kartico priklopim hardware instaliram software opa ne zazna hardware-a. ga ni??!! ok da skrajsam zgodbo na pcu mogl zamenjat graficno ter mrezno. za to ugotovit je slo vsaj 2-3 tedne. aja pc ni bil kak ne vem noname bil je kar lepo dell. no ja ok zadevo spravl v pogon, vendar se vedno zadeva na pcu zajebava. sred snemanja crkne,.... medtem ko mac dela ko urca.

drugo opazanje. testiranje software-a na pcu in na macu. na pcu nalozis program probavas ugotovis da ni kul ruknes dol. nalozis druzga se mal igras ostane gor,.. ok delas to lahko kolk cajta preden se ti pc zasvinja toliko da ni mozno z njim delat in moras na nov gor nalozit xpje ?? na macu pa odkar ga imam sm gor nalozu kar nekaj stvari si in jih tud dol ruknu od seveda igrc programov,.... im zadeva mi se vedno dela tko kot taprvi dan BP. ajde ne vem kako je to pri vas ampak nekako me je to prepricalo, poleg tega da je malo morje drugih malih stvari ki ti polepsajo dan. ne vem jest vem da ne grem vec na pc-a nekako nimam vec zivcev. racunalnik mam za to da na njem delam, ne pa da se z njim ukvarjam. nenazadnje mi je to le orodje in ce bi mene en izvijac zajebavu v glavo in ne bi hotu mi sraufat :D a veste da ne bi dolg bil moj. evo isto mi je pri racunalniku :D

evo govoril sem hawk

lp Avi

CaqKa ::

>>> Caqka. Dvomim. Sem videl slike. Ja in? men ni nic vauu.



samo z gledanjem slik na internetu ne moreš ocenit superiornosti g80. g80 moreš imet v roku in nekaj natipkat da lahko rečeš kaj o njej.

CaqKa ::

avian super :D

evo vidite ljudje to je to kar jaz že vedno pravim. računalnik je orodje ki ti pospeši in olajša delo. naj ti ga ne otežuje. in zaradi tega dejstva more računalnik tudi lepo zgledat.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macintosh SE (1986) iščem MACOS 7.5.5. ali starejši

Oddelek: Operacijski sistemi
151340 (1073) jukoz
»

Novi MacBook Pro izšli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9922582 (19639) zee
»

kje do Apple MacBook Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
91917 (1712) Gwanaroth
»

Novi Apple-ovi izdelki

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
344206 (3467) CaqKa
»

Apple

Oddelek: Strojna oprema
332315 (1773) Jebiveter

Več podobnih tem