» »

TEAC 540 DMA in WIN 2000

TEAC 540 DMA in WIN 2000

Daniel ::

Mam en zelo čuden problem.
Imam dual boot win2000 winME, problem pa se mi pojavi pri tem,da mi v Win2000 ne gre vklopit DMA za TEACA 540.Drugače v WinME deluje vse normalno z DMA.V sistemu mam disk quantanum fireball(master) in teac W54E(slave), ki sta vezana na primarni IDE(obema DMA deluje, na sekundarni IDE pa TEAC 540 kot master in neki noname 50X CDrom kot slave (50x DMA deluje, teacu 540 pa ne).
Ima kdo podoben problem, mogoče kdo ve rešitev?
LP

Han ::

Zamenjaj Teaca med seboj - 540E naj bo Primary Slave, pekač (ki ne podpira UDMA33, ampak "samo" MultiWord DMA 2) pa Secondary Master.

Načeloma ima Teac CD-540E v UltraDMA načinu težave v Windows 2000 in XP. Če že podatkovne plošče bere v redu, se mu kolca pri glasbenih.

Daniel ::

Sedaj sem stvar dodobra stestiral in ugotovil da ima resne težave v WIN2000 kot ti praviš. Bi se dalo UDMA izklopit da bi bil samo DMA, kot v winME ali na pekaču.Zanimivo, da na 50x UDMA deluje.Kaj je krivo za to, pogon ali nepodpora Win2000?
LP

Maxtor ::

Jaz imam popolnoma enak problem. Če imam CD rom na secondary (IDE2), ne dela UDMA v w2k, če ga pa dam zraven diska, pa dela brez problema na UDMA. Sedaj pa sem menjal disk, pa se mi z diskom ne more, tako da ga imam samo na PIO. Rešitve pa ne poznam, bi me pa zelo veselilo, če bi jo kdo vedel (morda kakšen patch, ali kakšen update za CD-ROM - BIOS).

Han ::

Mislim, da sta kriva oba, pogon in Windows 2000/XP. Sam sem pred kratkim takšnega Teaca zamenjal za Toshibin DVD, ki deluje na UDMA brezhibno.

Daniel ::

Torej ni druge rešitve kot uporabljat PIO only način.Pravo veselje.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81502 (1345) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181995 (1632) Eagel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91528 (1268) rockeye
»

TEAC 40X (CD-540e)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171540 (1245) Han
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111241 (1054) Maxtor

Več podobnih tem