» »

Delež Internet Explorerja padel pod 90%

Delež Internet Explorerja padel pod 90%

BBC - Onestat.com sporoča, da je po njihovi analizi tržni delež najpopularnejšega brskalnika padel pod 90%. V pol leta je Microsoftov brskalnik tako izgubil kar 5 odstotonih točk. Čedalje bolj viden delež uporabnikov mu kradejo brskalniki, zasnovani na Mozilli, skupaj že 7,35%. Med temi jih največ uporablja Mozilla Firefox, skupaj 4,58%, kar je več od Internet Explorerja 5. Firefox 1.0, ki ga je v dobrih dveh tednih preneslo 6 milijonov uporabnikov, uporablja manj kot 1,8% deskarjev. Opera je pristala na 1,3% uporabnikih.

90 komentarjev

«
1
2

OceanSurf ::

me veseli. go fox!

BigWhale ::

Hm... Darko ze spi? ;)

Opera itak rula! (Bom jest namest njega povedal... ;) )

CCfly ::

Pa ne on to izrazi na poseben način. Mora biti darko.

Aja lynx owns.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tody ::

Dr_M ::

mozilla uber alles.


je pa smesn neki na linku, ki ga je podal Tody: namrec delez OSov. ce bo linux tok hitr napredoval, kot je v zanjem letu, se bo izenacu z WIN cez cca 40 let. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

minmax ::

fantje, ki tu (predvsem v komentarjih) tako vztrajno promovirate firefox.

Prepričujete prepričane. Na slo-techu je večina ljudi, predvsem tisti brez predsodkov, že prešalatala - ali na firefox ali na opreo. Na tej strani govorjenje o tem kako je firefox (in druge alternative!) kul ne zaleže več, tisti, ki se jih je dalo prepričat, da stvar probajo so to naredil, tisti, ki so se okopal, so se okopal.

Če hočete napredek, potem je zdaj pravi čas za spremembo taktike, ker ta je prišla že do maksimuma.
Čas je za outreach. Za to, da se gre ven iz te precej tehnične sfere. Do vaših mam, fotrov, tajnic v službi. Do postavljanja FF logotipov na najbolj laične sajte na spletu (glasujzame, poljub, joker, slo-games, aa-unique, studio-faca, fotoarena, rompompom...) in se kdo

cas je za to, da se s profesorjih na solah uradno zmeni za zamenjavo glavnega brskalnika, cas je, da se naredi nekaj vec, kot komentiranje takih novick.

Are you up to it?

pingec ::

:D Opera the best
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

lukaz ::

minmax: še dobr da si omenu šolo, ker jst že neki cajta nameravam adminu rečt da nej da firefox gor pa vedno pozabm :D . grem zdj mail pisat....

Microsoft ::

Ostajam na IE.8-)

cas je za to, da se s profesorjih na solah uradno zmeni za zamenjavo glavnega brskalnika
FRI ma na PCjih nalozeno mozilo, pa se ikonca je na desktopu. Sm jst vedno grem pod Start, kjer me caka 'moj' IE.>:D :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Marjan ::

Mi imamo na faksu (FMF) naloženo Opero na compih :)

Sploh ne pomislim, da bi šu težit nej dajo FF :P

CaqKa ::

torej IE še vedno pokriva večino "trga".

jaz tem iz večine priporočam maxthona.

njok ::

Maxthon se dotted borderja ne zna izrisat. Kaj ces, IE pogon.

Tarzan ::

Opera je pristala na 1,3% uporabnikih

Samo tole, preden se odstranim od računalnika za nekaj časa,... napaka je v tem stavku. Da ne bo pretežko bom kar povedal, kje se nahaja. Pravilno bi moralo pisati: Opera je pristala na 1,3% uporabnikov, ker tisti procenti ne pomenijo ravno treh ali štirih uporabnikov, kajne. Pa tudi če bi, iz procenta se tega ne vidi ;) .

Drugače pa se radujem! Internet Explorer preveč stagnira in s seboj vleče velik del interneta, saj si web programerji ne morejo privoščiti nekompatibilne strani, zato marsikatera funkcija ostane neizkoriščena... žal!

Gigabit ::

Mislim, da bo moral Microsoftov brskalnik izgubit že kakšnih 40% preden bo izpadel iz vodstva nad ostalimi.

mavec ::

Se prav, če je v pol leta Firefox prdobu 5%, potlej bo na vrh prsu u 10 leth, takt bo pa zunej IE 7 >:D .

gfighter ::

Opera ownz :P :P :P
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

minmax: No, to kar si napisal, se že dogaja. Dva tedna nazaj sem v neki firmi čistil spyware in vse mogoče viruse, pa se je IE prov lepo sesul.... No, rešitev je bila, da sem vsem skupaj instaliral slovenskega Firefoxa ter Thunderbird. In predstavljaj si tajnico, ko je videla, kako ji thunderbird pokaže vreme...:D :D :D RSS rula. Všeč jim je bilo pa še to, da je zunanji izgled tako podoben, da ne bodo imeli prevelikih težav z prehodom. Meni je pa kul to, da je zdaj pet računalnikov manj, ki bodo okoli pošiljali okužene maile.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mazy ::

minmax: ko si omenu šole.
ne vem ka se je zgodil pr nas ampak zdej ko mamo nove kište so po čudežu namesti gor firefoxa. različico 1.0pr, nevem zakaj ampak sem vesel da je brskanje le malo bolj domače zdej

Phoebus ::

Glede opere nimam dobrih izkušenj, ker je še vedno veliko stvari, ki jih ne zna pravilno prikazat (čeprav jih prikaže "skoraj" pravilno). Kakih reči pa sploh ne prikaže.
Sicer pa ja; mozilla in kloni are the way to go.

Jeebs ::

tržni delež najpopularnejšega brskalnika padel pod 90%.


Po domače povedano, na svetu je še vedno slabih 90% (l)userjev, k nimajo pojma, da je IE kup dreka in da obstajajo veliko boljše alternative.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Ziga Dolhar ::

S Čakukijem se ti klanjava, Jeebs. :)
https://dolhar.si/

Gigabit ::

"Po domače povedano, na svetu je še vedno slabih 90% (l)userjev, k nimajo pojma, da je IE kup dreka in da obstajajo veliko boljše alternative."

Bolj zanimiv je, da se eni za njih sekirate. lol lol lol!!!!!!!!111111oneoneone

Jeebs ::

Ziggga: U can rise now.:D
Gigabit: Sej se ne sekiram.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

AndrejS ::

Če 90 % uporablja IE iz tega sledi da tudi minimalno 90% surferjev uporablja windowse. Ostalih 10% pa so na linuxu ali macOS ali čem drugem. Če bi MS naredil za druge platforme bi se delež spet povečal na 99 %.
Torej Firefox in ostali pobirajo le drobtinice.
Zanimivo bi bilo vedet koliko % uporabnikov na windowsih uporablja firefox... Moje mišlenje je 0.5% max.

lukaz ::

AndrejS: dj se mal pozanimi predn začneš govort bedarije. IE obstaja tudi za MacOS, in s tem se ti podre usa teorija :P . pa tudi če bi M$ naredil IE za use platforme bi bila situacija taka, saj je večina ljudi na recimo linux platformi tako osveščena da se zaveda luknjavosti IEja..... čeprav drgač te raziskave nikoli ne bodo čisto pravilne. jst tut lohk nrdim eno stran pa pridem gor nanjo z firefoxom oz. IEjom in potem rečem da ima ta brskljalnik 100% delež ;)

Jaffa ::

Netscape ! :D

KoMar- ::

IE ima po teh statistikah najmanj 75%, kar je še vedno ogroooomno in le mokre sanje uporabnikov drugih brkalnikov. Zato le *pšššt*, ker 75% ljudi še vedno ne vidi potrebe po zamenjavi.

cekr ::

Nekateri, ki mečete ven takšne izjave v stilu, da je IE kup dreka, bi rad opomnil, da se malo pogledajo v ogledalo.
Kakršenkoli že je kakšen program, ima vedno svojo zgodovino in prav noben program ni padel z neba ali pa bil pobran s kupa dreka. V vsakem programu je mnogo ur dela mnogih ljudi in vsako žaljeje v tem smislu je popolno ogledalo tistega, ki je to izjavil.

Kdorkoli meče ven takšne izjave naj se lepo usede pred ekran in izdela brklalnik ali pa karkoli drugega, ki bo sposoben na ekran napisati vsaj njegovo ime.
Me prav zanima, koliko od vas pametnjakovičev je to sposobno.


Ta izjava je napisana v Microsoft Internet Explorer 6.0.2900.2180.xpsp_sp2
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Nekateri, ki mečete ven takšne izjave v stilu, da je IE kup dreka, bi rad opomnil, da se malo pogledajo v ogledalo.
Kakršenkoli že je kakšen program, ima vedno svojo zgodovino in prav noben program ni padel z neba ali pa bil pobran s kupa dreka. V vsakem programu je mnogo ur dela mnogih ljudi in vsako žaljeje v tem smislu je popolno ogledalo tistega, ki je to izjavil.

Kdorkoli meče ven takšne izjave naj se lepo usede pred ekran in izdela brklalnik ali pa karkoli drugega, ki bo sposoben na ekran napisati vsaj njegovo ime.
Me prav zanima, koliko od vas pametnjakovičev je to sposobno.


Ta izjava je napisana v Mozilla FireFox 1.0.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

darkolord ::

Opera ownz.

BSD-jas ::

Torej, Tuce ali Mrkela?
Vprašanje Radiu Erevan: Ali lahko ženska tudi po treh zakonih ostane devica?
Radio Erevan: Načelno da. Če je bil prvi mož iz Černobila, drugi operni
pevec in tretji zaposlen pri Microsoftu.

Z-lot ::

:\ "Kar" 5%? To je tako malo, da bi vzklikanje HURA! ob tem podatku pomenilo le propagando...

Pithlit ::

Kakršenkoli že je kakšen program, ima vedno svojo zgodovino in prav noben program ni padel z neba ali pa bil pobran s kupa dreka.
Urbana legenda pravi: Bill Gates je prvi MS-DOS našel v IBM-ovih smeteh (torej kup dreka), razširil ga je pa s pomočjo umazanega marketinga.

No... je pa tud res da so urbane legende redkokdaj resnične >:D
Life is as complicated as we make it...

Vikking ::

Po domače povedano, na svetu je še vedno slabih 90% (l)userjev, k nimajo pojma, da je IE kup dreka in da obstajajo veliko boljše alternative

Ko bo firefox na sceni tako dolgo kot IE, potem začnite hvalit svoj ljubi "uber alles" brskalnik!!!

antonija ::

Men ni treba znat programirat da lahk recem da je zame en program en kup dreka. Tud za stvari ki jih jst znam delat lahk folk rece da so en kup dreka, pa nimam jst tle nc, razen da z njimi to prdebatiram, ne pa da jih pizdim nazaj nej si sami nardijo svoj explorer. Ce bi to folk znau, pol sploh nebi rabil firm ki zaposlujejo programerje, ampak bi si vsak doma svoj OS naredu pa vse programe ki jih rabi. Ampak ker ni tko, je treba te stvari kupit in kupci majo seveda pravico pizdit ce jim stvari niso vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

NoUse4AName ::

Ko bo firefox na sceni tako dolgo kot IE, potem začnite hvalit svoj ljubi "uber alles" brskalnik!!!

Zato ker je star, je dober?

CaqKa ::

Se prav, če je v pol leta Firefox prdobu 5%, potlej bo na vrh prsu u 10 leth, takt bo pa zunej IE 7


odkod ti podatek, da se bo zadeva premikala po liearni premici?


"Kar" 5%? To je tako malo, da bi vzklikanje HURA! ob tem podatku pomenilo le propagando...


Ziggga jazst se pa temu tipu klanjam :)

CaqKa ::

aja.. just a brainstorming.

kaj se smao meni zdi, da so komentarji na novice postali n00b flejmanje z dodatkom premeteno pometanih besed naprednih uporabnikov?

Lamur De Zur ::

offtopic: IE ne zna izrisat dotted bordrejev??

Road Runner ::

Internet Explorer 5.5 supports all border styles. Internet Explorer 4.0 - 5.0 do not support the "dotted" and "dashed" values

KoMar- ::

Mah dejte no. Itak Firefoxovci mečejo slabo luč nase z agresivnim oglaševanjem in zaničevanjem IE uporabnikov.

dëych ::

Ma IE je bolj pr podnu.|O Nima tolk funkcij kot FF al pa Mozilla. Ni tolk priročen, pa še to, če imaš mal več oken odprtih pa razne strani odprte, se včasih kr obes. Zdej če gledate vsak dan eno in isto stran potem verjamem, da vam IE dela brez problema. V glavnem, raje grem na mozillo kjer vem da mi ne bo kr na enkrat vse zaštekal, kot je pri IE v navadi.:\ To je moja izkušnja.

Ld
:\

mathjazz ::

marko_stamcar: samo ne ti o kakšnem marketingu. Če je Firefox kje daaaaleč za IE-jem, je to marketing :/

Seveda za določene spletne strani to ne velja ;)
www.getfirefox.com

Tody ::

IE bi bil čist sposoben brskalnik če bi MS zadevo posodabljal pa ne mislim krpanje lukenj... naj se MS izprsi tako kot mozilla 500 $/bug Pa da vidmo kaj bo ratal !! MS je prasec ker toliko časa ima en in isit borwser + ne drži se standardov tako kot vsi ostali ki so se spravili packat takšen ali drugačen brskalni

Microsoft ::

...kot je pri IE v navadi. To je moja izkušnja.

Kak zdej? Ti to govoris na splosno al kaj si ti dozvel? Ker ce je tole na splosno, si falil nekam v 3pm.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tito ::

No to se že bol ujema z našimi statistikami! Kakih 90%, to je nategovanje ;) ...

IE ima vse skupaj nekaj čez 78% in to je samo zaradi tega, ker večina folka je preveč neumna da bi si znala naložit kak superiornejši brskljalnik. Če večina folka še maila ne zna pisat, kaj da bi si namestili kak nov brskljalnik ...

Taka je pač realnost ... Folk je neumen :D ... Drugače si ne znam razlagat mazohizma v IEju ...

No takole, žal ne vodimo statistike po mesecih, vendar nasplošno od avgusta do danes je na stran Podnapisi.NET dostopalo okoli 79% uporabnikov z IEjem potem sledi FireFox ... Tako nekako zgleda slovenska populacija.

.smidge. ::

Glede Opere. Pod kaj se stejejo tisti, ki imajo nastavljeno na Identify as IE (ali pa mozilla x)? To je namrec default nastavitev, in ce ta statistika potem steje glas za IE je brezveze.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Gigabit ::

"marko_stamcar: samo ne ti o kakšnem marketingu. Če je Firefox kje daaaaleč za IE-jem, je to marketing :/"

Sem enkrat pošiljal poročila hroščev Mozilli, pa me je en njihovih razvijalcev hitro opozoril, da če hočm pomagat Firefoxu, naj ga promoviram v marketingu, al pa jim nakažem kakšno lepo vsoto denarja. Hrošči pa niso pomembni.

To ni marketing? Mogoče pa mam jz pomešane pojme in je Linux komercialni software.

Road Runner ::

Tito: na podnapisi.net hodijo najbrz ljudje ki se malo bolj spoznajo na racunalnistvo... ne mores to vzeti za splosno slovensko obcinstvo. treba bi bilo pogledati kako je z raznimi siol.net, 24ur.com, najdi.si, ... ki so malo bolj splosni portali na katere hodijo tudi tisti ki malo manj vejo o racunalnikih

smidge: takole izgleda pri meni user agent od opere (spreminjal nisem nic)
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.23; Mac_PowerPC) Opera 7.54 [en]

resda pise MSIE, ampak zelo lepo tudi na koncu pise opera, tako da statistika to zna prepoznati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911573 (8820) marhyo
»

Firefox 1.0.4 in Mozilla 1.7.8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12114512 (11728) Marjan
»

Novice Mozillovih

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
153231 (2660) slassi
»

Ben Goodger odhaja k Googlu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
253795 (3206) Phil

Več podobnih tem