» »

BitTorrent možna tarča odvetnikov filmskih hiš

1
2
»

Mavrik ::

darkolord: Kaj natanko ti pa preprečuje, da zlistaš vse TCP povezave, ki jih ti programi naredijo?
Saj se ne vzpostavljajo kar na slepo... IP rabiš in konec.

Glede iger za jurja... s česa se bodo pa potem povrnili stroški večletnega razvoja 50+ ljudi v ekipi?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Kaj sploh dela oz bi naj delal ta peer guardian ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

raab himself ::

naj se potrudjo p ponudjo kupcu izdelek (film,muska,igre ..) ki bo v očeh kupca predstavljav pravo vrednost porabljenega denarja >:D

darkolord ::

Saj se ne vzpostavljajo kar na slepo...

Prek serverja...

Atos ::

@ dejandvo

zdaj pa ti meni povej, če boš šel po HL 2 (ki bo po vseh napovedih ena prekleto dobra igra -- ki bi ti vsekakor predstavljala tistih deset tisočakov, kolko bi za njo porabo) v trgovino ali pa ga boš prenesel... :\

RejZoR ::

@darkolord
IP je osnova komuniciranja preko interneta. Če ni IPja ni prenosa podatkov. Takisto MPAA in RIAA najbrž ne bodo uporabljal stock P2P programov ampak take ki kažejo vse mogoče podatke ter logirajo kaj kdo šera,s katerega IPja(posledično katerega ISPja),koliko časa je online in podobno. Vse to se da,verjemi. Če v P2P programu nikjer ne vidiš IPjev še zdaleč ne pomeni da si potem varen pred pravnimi organizacijami.

In kaj misliš da mula pošlje serverju ko se poveže nanj? Ček za 100$ najbrž ne,bo pa IP naslov ter user hash in user ID. Nakoncu,ko server preveri vse to mula pošlje podatke o tem kaj imaš ti na voljo za druge P2P uporabnike ter obratno če izvedeš Search.
IP je kot email naslov ali pa naslov hiše (hišna številka).
Če ne veš le-te,pošta(podatki) ne bodo prispeli,saj ne more kar ugibat kam naj gredo podatki.

Aja pa še glede cen ko se tud menimo. Zame so do zdaj izšli točno 4 špili za katere bi bil pripravljen plačat polno ceno 10k.
To so System Shock 2, Deus Ex, Mechwarrior 2 in Screamer 2
Enostavno legendarni špili pri katerih dejasnko vidiš da so se devi res potrudili do zadnje vrstice kode. Za take špile mi res nebi bilo težko odriniti tak kupček denarja (za Mechwarriorja 2 bi kljub bogi grafiki dal 10k še dandanes samo zaradi nadmočne igralnosti in superiornih soundtrackov),ampak za taka skropucala kot jih videvamo dandanes pa nikakor ne. Tud če je igra sama super,ji vedno kaj manjka,al pa je bugasta do konca,samo zato ker se jim je mudilo izdat zadevo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

Pa se le še nekdo spomni Screamerja! Sem mislil da sem edini.... Močna škoda je, da sta bila S2 (s patchem) in Screamer Rally 3D pospešena samo z Glidom.

mavec ::

Ma nabijem te k bojo tožl na qurac. Torrent sajt sm odkril cist po nakljucju in od takat je edina stvar s kod dobim dol vse kar hocm. Kr nej jh isejo mene BK in bom se naprej DL-jal. Kaj pa velike druzbe in ostali, ki imajo denimo piratske winse itd. za njih jih pa ne briga ane, seveda gospodje pac. Mislijo, da bodo s tem uspeli. Haha :D . Edin spil, ki sem jih kupil original so bili NFS 5, CMR 2 ter NHL 2005. Za NHL mi ni zal denarja , za drugo me pa BK.

PIRATSTVO SE NE BO NIKOLI IZKORENINILO, KER JE PREMOČNO ZAKORENINJENO !

So f*ck u attorneys !>:D

JanezekNovak ::

Eno vprašanje, vem, da lahko vidijo moj IP in s tem posledično na Siolu, Kablu.... tudi dobijo moje ime in naslov!
Pa lahko pogledajo tudi kaj sem prenesel, primer jaz lahko uporabljam torrent iz Suprnove in recimo downloadam Linux, ne pa recimo Half Life 2!
Torej vprašanje je ali lahko natančno vidijo kaj downloadam ali lahko pogledajo samo, da downloadam podatke!?

Drugač pa še glede precenejenosti iger! Ko si kupil recimo NHL Live 95, si dobil zraven kupon kjer si imel ugodnosti za jakno, naslednji špil od EA, pri Strike Commander si dobil zraven celo knjigo, kjer so bile opisane celotne taktike bojevanja helikopterja in letala, letala in letala ipd. (Sedaj dobiš file, ki si ga moraš sam sprintat, ker je v Adobe Reader formatu).
Tako, da vrednot, ki jo sedaj plačamo za neko igro je zelo visoka, glede na to kaj dobiš zraven igre! Tudi kakovost iger pada na veliko!
Koliko je bilo recimo letos dobrih iger!?

Glede glasbe je recimo odlična ideja Apple iTunes, saj tukaj in pri podobnih trgovinah res dobiš tisto pesem za katero veš, da ti je všeč, ne pa da plačaš 3k SIT za recimo 2 komada, ki sta vredu na CD.

PS: Pa še eno vprašanje, koliko novih računalnikov je prodano samo zaradi novih iger, ki si jih lahko ljudje spiratizirajo! Koliko ljudi bi še vedno uporabljali Win 95, ali pa katerikoli drugi sistem, ki so ga dobili zraven računalnika, če bi mogli vse programe kupiti!
Koliko ljudi bi v službi uporabljalo nove komercialne programe, če si ne bi mogli v mladosti zdownloadat vseh najnovejših programov zastonj preko Emule, torrenta ipd. in se s tem naučiti uporabljati takšne in drugačne programe zastonj, ne pa da bi jih plačevali!
http://www.euroairsoft.com/

3p ::

Joj, ravno zaradi takih (na srečo verjetno še v mozoljastih letih) tinkecov do neke mere podpiram take racije. Ljudje smo pač preprosti. Če lahko dobim zastonj, ne bom kupil. In noben si noče reči: ko piratiziram, delam konkretno škodo (pa ne samo nekim zlobnim korporacijam), ampak tudi tistim, ki so dejansko nekaj vložili v izdelavo avtorskega dela. Tudi če grem kmetu rabutat češnje, moraš paziti da boš hitro zbrisal, če bo treba.
Strinjam se, da so posebej filmi in (mogoče) glasba dragi. Za igre to ne velja nujno. Film za 5 jurjev si "potrošil" v tistih dveh urah, ki jih porabiš za ogled - razen če si fanatik, ki bo zadevo gledal 10x. Dobra igra (glede na razširejnost demo verzij, ni težko ugotoviti, katera ti bo dobra) je precej cenejša. Tudi če stane 15 jurjev, jo boš igral (da jo prvič obrneš) (recimo) vsaj en teden. Za 15 jurjev si lahko en teden privoščiš 5 kvadratov prostora v kempu v portorožu (kar jih ne stane 0). Za ta denar gre parkrat na kosilo (če ne hodiš v drage lokale). Res pa je, da se kosila ne da zdownloadati.
Seveda pa imajo korporacije tudi kup masla na glavi. Katastrofa je, da ne morem filmov in glasbe (vsaj pri nas se tudi glasbe še vedno ne da) legalno downloadati. Glavna prednost (vsaj za nekatere) je enostavna dostopnost stvari na P2P, ne nujno brezplačnost. Kadarkoli bi plačal recimo jurja za enkratni ogled filma, če bi si lahko zdaj v tem trenutku zmislil: rad bi točno ta in ta film, dajte mi ga zdaj (video on demand). Ampak toti loleki pa boleki bojo rabli še par let plačevanja advokatov, preden bodo to skapirali.
En drugi mulo, ki verjame v open source... seveda. Open source bo vedno neka alternativa. Glejte samo stari dobri Linux. Vse firme nekaj tržijo, pa še poceni ni zadeva. Sicer dobiš tudi free različico... Ampak če bi šlo, bi še več tam ven pobrali. In če kateri pokavec tu verjame, da bodo programerji po večerih programirali Half Life II in ga izpilili do tega nivoja kot je komercialna različica, podnevi pa polagali ploščice, da bodo meli denar za kosilo. :P Nikoli. Te zadeve zahtevajo konkretne vložke (denarja)...
Po mojem se sploh ne da primerjati kakega pisanja pesmic in knjig s programiranjem. PMSM je 95% pesmic in romanov čisti trash. Zadevo lahko še vedno natisneš. In poskušaš prodati. Na tako kvalitetnih programih bi se kompajler že zdavnaj zadavil. Trash software namreč sploh ne deluje.

3p ::

@MadnesMat: Da vidiš, s kom komuniciraš, ne rabiš biti ISP. Medtem ko P2Pjaš, v command line napiši netstat -a.
Če bi mene kdo vprašal, kako loviti IPje, bi se lotil tako: recimo, na eMulo (ali drug p2p sistem) bi dal nekaj popularnih filmov/iger, po potrebi bi malo predelal izvorno kodo p2p klienta... In vsi ki bi kaj prenesli od mene, bi šli lepo v dnevnik, potem pa odvetniku. Precej trivialno pravzaprav, ne?
AJa... še glede kakovosti iger. Pada, zato ker se naša pričakovanja dvigajo. V časih hipnih računalnikov, je lahko dober programer v enem letu sam napisal odlično igro. Danes je vložek (časa) ogromen, rabiš vrhunske strokovnjake in umetnike različnih profilov, in če malo "šparaš" je rezultat slab. Najbolj žalostno pa je, da zaradi velikega vložka založniške hiše igrajo "na ziher". Igre v pogledu ideje večinoma ne prinašajo čisto nič, oziroma zelo malo novega. Že 10 let se kot čreva izdajajo dovršene FPS igre, drugega pa je zelo malo.

neoto ::

Btw. pa novi peerguardian zere samo 140K rama in cisto nic ne obremenjuje procesora kot predhodnik.

Od kot ti to?? Men trenutno nuca 28M rama in porabi 60-70% procesorskega cajta (mašina athlon 2400+XP)

raab himself ::

Atos

registriran: 05.12.2003
Poslano: 06.11.2004 00:26:41 | komentiraj
@ dejandvo

zdaj pa ti meni povej, če boš šel po HL 2 (ki bo po vseh napovedih ena prekleto dobra igra -- ki bi ti vsekakor predstavljala tistih deset tisočakov, kolko bi za njo porabo) v trgovino ali pa ga boš prenesel


ne boma ga kupo v trgovinah pa tut z neta g ne bom potegno.

Problem je v tem d bi eni svoje izdelke lahk prodajali po nižjih cenah in imeli ob tem še vedno zaslužek,ampak ko si navajen služiti na veliko je ta prestop nezaželjen.


npr. kakko si lahko nekdo v nekateri državi, kjer je prihdek zelo nizek brei 10-100 evrov potem privošči original cd ki stane 20 do xx evrov???:\

problem pa bo vsekakkor potrebno rešiti!!!


lp

rekunius ::

Rofl, men zdajle žre ok. 40 mega rama, pa tam od 50-70% cpuja

drugače se mi je pa tole pojavilo pod blocked :
Connection Rejected: 198.174.39.75 - Minnesota Regional Network AP2P (11-06-2004 @ 03:11:31)


diplomatic immunity >:D harrrrr mateys
Motiti se je človeško.

M.B. ::

Če bodo izkoreminili P2P bo večina ISP-jav propadla, ker ljudje ne bodo več rabili hitre povezave v svet. Najboljša stvar pa bo, da se bo najverjetneje razširil Linux, ker bo WIndows predrag in tudi že zdaj nima veliko ljudi originalnih windowsov.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Tilen ::

Meni zre samo 24 MB rama pa 0% oz 1% CPU(vcasih).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gandalfar ::

A ni fajn, ko smo zdej v EU pa lahko cez noc sprejmejo zlobirano zakonodajo, ki bo tudi nasim filmskim in glasbenim studijo omogocili posiljanje ljudi v zapor.

T0RN4D0 ::

Ah ja čez uro pa pol bom nehu DLat s torrentom. :P

Sam da tale film še dol pride pa bo >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Tornado Boy, you wish >:D

Gandalfar, imamo premalo zaporov za tole :)

Dvomim tudi, da imaj ov ZDA dovolj, da bi lahk vse al pa vsaj cetrt jih zaprli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wox ::

Logi obstajajo in nobena umetnost ni dobit podatke o tem, kaj je kdo up/dl prek p2p. Kar se tiče naše zakonodaje, z p2p "aktivnostmi" ni kršen noben naš zakon. To mi je s prve roke potrdil pravnik, ki sicer deluje na področju avtorskih pravic. To velja vse dokler so tole početje, ne tretira kot pridobitniška dejavnost. Se pravi, če vsebino (glasba, film) ki jo pretočiš z interneta ne prodajaš, nisi kršil nobenega našega zakona, ker ta aktivnost ni nikjer izrecno prepovedana.
Kar se pa tiče MPAA, je pa takole. Mi smo v Sloveniji in pri nas ne veljajo njihovihi zakoni. Če že, te lahko tožijo osebno. Osebna tožba, pa ni kar tako. Treba pa se je tudi zavedat, da njim gre samo in le za keš. Njim ni v interesu, da bodo nekega dijaka ali študenta spravli v ječo in mu s tem pač pokazali, kako je v svojem življenju grešil. Ne. V osebno tožbo se bodo spustili le, če bodo zavohali dovolj denarja. V tem je cel catch te komedije.
Commodore 64

darkolord ::

@RejZoR
jaz vem kako te stvari delajo, samo očitno nisi razumel nekaj tistih besed ki sem jih napisal.. no, sej nima veze..

Tilen ::

Zdaj sem updejtal peerGuardiana pa mi zre 90% CPU 8-O What to do ? A sem napacni fajl uporabil za update al kaj ?

Zrihtal! Updated and 0% CPU oz vcasih 1% ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

10x blocked:

Connection Rejected: 64.49.222.57 - Rackspace.com (BigChampagne Host) split 3.1.1.2 AP (11-06-2004 @ 13:59:39)

Connection Rejected: 213.86.53.182 - Sanctuary.Group-sanctuaryclassics.com-www.sanctuar (11-06-2004 @ 15:17:00)

8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neoto ::

Ej Tilen, kako ti je to uspel da si z 90% prišu na 0-1%??

Tilen ::

Ko sem updatal sem videl da sem naredil slednje narobe. Ti si najbrz manual downlowdal update pa potem addal v program, po tej poti tudi meni nabije 80% - 90 % load. Naredil sem uninstall, reboot, namestil na novo ter kliknil "Check for blocklist updates" in nic z one strani dol vlekel. ker ce pogledas v tistem trenutku v program vidis da se ti block lista dopolnjuje. NO, ko je bilo tole koncano pa je bla poraba cpuja spet normalna in program "up-to-date".

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RejZoR ::

@darkolord
Vidim da ti ne razumeš povsem zadeve...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mavec ::

Dejstvo je da so CD-ji predragi. Pa dejte mi povedat, kdo bo dal 10k za igro ?!? Al pa za film 5k?? Al pa denimo igre za PS2 15 k ?? Ja ddd, itak da je predrago komu se pa to zdi poceni. Ce bi se cene spustile za 50% potem bi bilo sigurno bolje. Najbolje da dam za film na DVD 5k ki ga bom pogledal samo 1 ali pa 2x. Cenim trud programerjev samo cene so pa previsoke in to je dejstvo. Piratstva pa itak navjo nikol izkoreninili.

MKrmec ::

eXeem is the future!! To je vse kar lahko recem!!

Tilen ::

tinkec, jaz bom dal 10k+ (najbrz 15k) za C&C 3 - Tiberian twilight samo zato, ker bo res spet en legendarn C&C spil in ker igram kr dosti preko interneta, bo pa to tudi EDINI spil (najbrz) katerega bom v prihodnjem letu, ce bo izsel seveda kupil. Za mene osebno so C&C serije edine igre, ki so vredne svojega denarja. Naj vas spomnim na enih par ... Tiberian sun, RA, RA2, Generals... res meni zakon spili in ce je to edina igra, ki jo bom v tem letu kupil bo to ta igra. Drugih pa niti podrazno nocem kupit, ker kvaliteta padaaa... oz smo mi vedno bolj zahtevni. Glede filmov pa sem ze povedal, tisti 2 ali pa 3 filmi na mesec ki so res DOBRI si jih bom sposodil in dal tistega jurja ter si te 3 filme pogledal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mavec ::

Ja to je cist prov, samo glede na splosno gledano jaz pravim, da je predrago to. Sj sm tud sam kupu original NHL 2005 pa dal 10k, ker se mi zdi vredno, samo splosno gledano pa trdim da so CD-ji igre, filmi predragi.

Tilen ::

Connection Rejected: 159.153.253.110 -EA Inc split 3.2.2.2 AP2P (11-06-2004 @ 23:38:07)

LOL! >:D

Connection Rejected: 12.220.67.30 - National Aeronautics and Space Administration AP2P (11-06-2004 @ 23:43:48)
8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Pismo, sam men pa tale programcek skos zre max procesor. :| Sm pa instaliru in updjetu iz programa. Kot si ti naredil, Tilen.
Je pa tud men v kaki uri ali dveh blokiral enih 20 IPjev. Lepo to.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

@RejZoR
jaz pa isto zate mislim...

al pa je samo nesporazum :D

wolftrix ::

POZOR!
Tole sm pa jest že kr na arnesov meil dubu. Pate se ni se več za hecat. HEHE

BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
Hash: SHA1
arnes-catv-net3
ARNES
Notice ID:9462568
Notice Date:14 Feb 2005 01:12:02 GMT

Dear Sir or Madam:

BayTSP, Inc. ("BayTSP") swears under penalty of perjury that Paramount Pictures Corporation ("Paramount") has authorized BayTSP to act as its non-exclusive agent for copyright infringement notification. BayTSP's search of the protocol listed below has detected infringements of Paramount's copyright interests on your IP addresses as detailed in the attached report.

.... IN ŠE NAPREJ NABIJAJO, POL TI PA PODAJO KER FILM SI POBIRU

Infringed Work: Team America: World Police
Infringing FileName: Team.America.World.Police.(2004).DVDSCR.XViD-DVL.SVCDPlaza.avi
Infringing FileSize: 734232576
Protocol: eMule P2P
Infringers IP Address: 212.245.445.278
Infringer's User Name:
Infringer's DNS Name: clj20-158.dial-up.arnes.si
Initial Infringement Timestamp: 9 Feb 2005 05:47:02 GMT
Recent Infringement Timestamp: 9 Feb 2005 08:11:38 GMT

IN TKO NAPREJ ŠE OSTALI FILMI, kaj temu sledi nevem


SKRATKA ZAMISLITE SE!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wolftrix ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri P2P je trenutno najboljši?

Oddelek: Omrežja in internet
163685 (2943) wishmaster
»

torrent tracker

Oddelek: Pomoč in nasveti
194907 (4415) Izi
»

Prevod besede peer

Oddelek: Loža
135224 (4637) celada
»

eXeem -- izpopolnjeni BitTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5011409 (7920) Darker
»

Filmska industrija gre po poteh glasbene

Oddelek: Novice / Ostale najave
223099 (3099) Bistri007

Več podobnih tem