» »

Pobeg gravitaciji

Pobeg gravitaciji

Slo-Tech - V ponedeljek 6. decembra ob 20.00 se bo v Mariborski Kibli odvijalo zanimivo predavanje:

Predstavil se bo Ewen Chardronnet, ustanovitelj AAA (Asociacija Avtonomnih Astronavtov), raziskovalec taktičnih medijev in novomedijski umetnik, ki v svojem delu združuje digitalni avdio, video ter raziskovanje informacijskih sistemov.

AAA je vse-svetovna mreža ljudi, ki svoje delovanje posvečajo neodvisnim vesoljskim programom. Pri tem ne raziskujejo samo vesoljskih potovanj, temveč tudi za to potrebne skupne izhodiščne cilje, kot so pobeg gravitaciji vsakdana in gravi-kapitalizmu. Gravi-kapitalizem je metapolitični koncept z dvojnim pomenom - prvi je fenomen koncentracije v globalni ekonomiji (mala telesa privlačijo in absorbirajo velika telesa), medtem ko je drugi razširitev vojaskih in geo-ekonomskih pravil na sončni sistem.

Chardronnet bo predaval na temo kontroverzne in vzporedne zgodovine raziskovanja vesolja, predstavil film o svoji izkušnji v nični gravitaciji in zaključil večer z dj izborom vesoljske glasbe.

65 komentarjev

«
1
2

MCSE ::

Sorry, ampak a nima ta folk čist nič boljšga za počet?

Spet en prfuknen (se oproščam za moje izražanje) človek s preveč denarja in časa...

NoUse4AName ::

Nimaš ti nič boljšega za počet kod pa da pišeš bedarije po slo-techu?

poweroff ::

Najboljše je, da se vsi ukvarjamo z ustaljenimi zadevami in ostanemo zaplankani???

Halo, ideja je zanimiva, mogoče pa se da s takim načinom razmišljanja odkriti kaj novega.
sudo poweroff

ql000 ::

ja jaz se kar delno strinjam z MCSE-ejem! Meni gre najbolj na jetra, ko se grejo umetniki znanost (ko, da bi prodajalec banan, korenčka in podobnih zadev šel prodajat avijone (pardon letala))! Ja bo kar nekaj na tem: prveč cajta in dnarja majo eni! Grem jaz, po faksu v Mavrico po par kant tesarola, pa, ko pridem domov jih bom kar random polival po steni in potem zadevo prodal (beri predaval) kot MANIFESTACIJA UJETE DUŠE, KI JE DOBILA NAVDIH NEZEMELJSKE CIVILIZACIJE PO OGLEDU FILMA THE FORGOTTEN! SVAŠTA!

Boeing ::

Je tole res bolj en šit kot kaj drugega.

Gravitacija vsakdana.... gravi-kapitalizem... ježeštana...

Če bi svoj čas in denar raje porabili pa magari za množične demonstracije, pa bi bil učinek boljši.


Umetnik my ass. Prej preserator.


Zna pa biti zanimiva njegova izkušnja nične gravitacije... Polet z balkona mogoče ?


J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Bluz.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

AAA ! Yeah !

Zakaj bi astronavti morali biti člani sindikata ? A v tem svetu ni prostora za samostojne pustolovce ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Exilian ::

kaj ko bi rename-al "slo-tech" v "reklama za kiberpipo by minmax and some tech"
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

AtaStrumf ::

Kolk tipičen odziv ozkogledih geek-ov.

Thomas ::

Včasih je ozkoglednost dokaj zdrava stvar. Ko se bluzi 360 na uro, je pametno zožiti svoj pogled in se vprašati: Komu zvoni (v glavi)?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

exilian. malo si mimo vsekal. tokrat se gre končno spet za nekaj iz maribora.
ko sem prvi stavek z naslovom prebral sem bil navdušen.
sedaj po komentarjih sodeč vidim da je zadeva neko bluzenje..
no če me bo volja in če več nebom bolan grem verjetno pogledat.


exilian. oglasi se ob pravem času. pa fejst naglas, povrh vsega pa še bodi prvi!

igzebedze ::

exill: kaj zaboga ima pa ta novicka veze s kiberpipo? nauci se brat, predavanje je v kibli - pol manj crk.

Poldi112 ::

>sedaj po komentarjih sodeč vidim da je zadeva neko bluzenje..

Zdaj vidim zakaj se vedno prisegas na IE. Ce ga ima vecina potem je ziher kul. :D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SavoKovac ::

>>AAA je vse-svetovna mreža ljudi, ki svoje delovanje posvečajo neodvisnim vesoljskim programom.

Na koncu bodo ugotovili, da so vesoljski programi *močno* odvisni in od denarja in od gravitacije.

Exilian ::

igzebedze, Caqka:
sj moj komentar ni letel le na to novico.

ampak na vseh 200 ostalih v zadnjem tednu ki so govorili o kiberpipi.. pač je zdj nekje drugje.. isto sranje drugo pakovanje.

igzebedze: a brt, kt črke al qua?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Phil ::

In take zadeva grejo ljudje gledat/poslusat :\ ?

A ti mogoce kaj placajo ce si tam?
LP

AndrejS ::

Kaj bo tam kaj za jest ? Te grem samo na hrano in pijačo :D

Vanich ::

Zej jih pa lahko Alcoholycs Anonimous tožjo zarad AAA kratice.:D

ql000 ::

ej sem šel malo na njihov page pogledat to sceno. Prilagam par rožic iz intervjuja z Chris Sullivan-om:

- na vprašanje kaj delajo je odgovoril: Well, we're a world-wide network of local, community-based groups, all dedicated to building our own space ships.
--> Problemček: na X-prisu so teami vsaj imeli predstavitve svojih raket, plovil, na tej strani pa ni videt nič drugega, ko text!! Al so hudo produktivni ali pa khm, khm!?

- no na eno drugo vprašanje je odgovoril: Well, what we want to do is destroy the present day monopoly of space exploration which is maintained by the government and corporate or military interests.
--> Poba očitno ni dost na netu, k pol bi vedu, da poteka X-Prise, ki se je bydmimo izkazal za prekleto efektivno zadevo (Burt Rutan & Co.)

No pa še bonbonček, ki pokaže, da ta folk res ne ve kaj bi sam s sabo:
But what's the aim of the organisation? To get you up in rockets?

Well, the immediate aim is to set up that world-wide network. And as a network it allows to travel in several directions at once. In other words we don't have a fixed agenda for how we are going to escape from gravity. If you look at other organisations like NASA, they have to have a very fixed notion of how to travel into space.

HELLO kje so CILJI!?!?!?!?!?!?!?!?!
Madona odpravljajo se v vesolje, pa ne vejo niti v katero gostilno bi zavili za začetek, da bi se malo zmenli pa plane naredili!!!


Če vam bo pa še kaj dolgčas pa preberte tale vic:
klik


Tisti, k boste šli na zadevo - moja popotnica: blagor tistim, ki verujejo in verjamejo, ostali, ki mogoče znamo razmišljati s svojo lubenico smo pač, kako je že en gor reku: zaplankani geeki. Jest sem že rajš zaplankan geek.

LP

minmax ::

ah fantje... daj naj en gre na predavanje, pa naredi tu recenzijo, da bomo videli ali je kul ali ne.

Thomas ::

Avtor novice nej gre. Po možnosti naj novico napiše potem, ko se bo že dobro seznanil z zadevo.

Hehe..
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Heh, Thomas so teh idejah že vse ve, preden je sploh šel na predavanje.

To pa je kritičen um, kaj?

No, meni se zdi ideja o gravitaciji velikih sistemov presenena na kapitalizem zanimiva (prevzemi). ZANIMIVA. To je vse.

Mogoče, MOGOČE, bo tip celo kaj pametnega povedal. Mogoče se bo razvila zanimiva debata... mogoče bo MENI dal kakšno idejo.

Mogoče je pa vse skupaj navadno bluzenje. Ne vem - še nisem slišal predavanja. :D
sudo poweroff

Thomas ::

Mogoče bo pa nocoj Krjaveljev prapravnuk na Muljavi imel v gostilni pri Obrščaku kakšen genialen preblisk in ga bo povedal, tik preden se bo v pijanosti zvrnil pod mizo in zadremal. MOGOČE.

Če si preveč "open mind", ne veš kam bi šu ... kerga Krjavla poslušat.

To je. Nekaj zdrave kritičnosti vnaprej ni slabo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gigabit ::

Kaj to zdej pomen, da odprtokodni programi premagujejo gravitacijo medtem, ko zlobni zaprtokodni ostajajo na tleh? Resda sm stvar bolj slab prebral, ampak me na prvi pogled zadeva sliči na pravlco, mogoč clo mal na star wars... le še princesa manjka, k bi jo ugrabil zlobni Gates (dobr ime za zlobnega junaka) in jo pol rešil hrabri Linus z romantičnim poljubom in njegovim antigravitacijskim programjem odpeljal daleč stran. >:D

"in zaključil večer z dj izborom vesoljske glasbe."
To bo verjetn najpomembnejši del večera. LOL!
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

CaqKa ::

jaz definitivno ne grem.. sem opoldne zvedo da imam bronhitis.

exilian: ja je razlika.
ker:
1. nimam časa it v četrtek ob 19h na predavanje v lj
2. sem v mariboru, in predavanje v mariboru je dobrodošlo.
3. favoriziranje ljubljane (in občasno sečovelj) mi gre na bruhanje. ("Tam so višje plače", sej je res ja, samo....)

roko22 ::

Caqka: bodi ti tisti, ki bo prekinil to favoriziranje Ljubljane in premakni rit, ter naredi ti kaj konkretnega ... in vrjemi, potem te pridemo gledat v Maribor.

P.S.: Nisem iz Ljubljane.

Jux ::

@exillian

ampak na vseh 200 ostalih v zadnjem tednu ki so govorili o kiberpipi.. pač je zdj nekje drugje.. isto sranje drugo pakovanje.


Če bi mel to moč bi take netilce ognja TAKOJ ZBENAL z slotecha. Vse kar počneš je nerganje, nerganje proti vsaki temi ki tebe ne zanima. Osebno bi se najbolj razveselil, če bi imel možnost blokiranja objav določenega osebka - od tebe nebi rad nikoli več niti enega posta prebral. Take demagogije, kot jo ti zganjaš na slo-techu ne vidiš pri Zmagu Jelinčiču.

Res ne vem, kaj vas toliko moti da se pišejo objave o področjih povezanih z računalništvom. Pa a vas kdo sili te novice brat? Če vam gre slo-tech tako na živce, kdo zahteva da na njem visiš? S-T admini in avtorji novic majo dober želodec da vas prenašajo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Exilian ::

CaqKa: ne razumeš me čist: isto sranje drugo pakovanje, kar pomeni da je zarad mene lahko predavanje v kačjem brlogu na vrtu od sedem palčkov ali pa v mariboru oz. ljubljani... minmax pa spama ST z reklamami o nekih levih predavanjih.

zato sem tudi rekel da bi lahko rename-al slotech..
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Jux: h3h3.. to sm hotu slišat že vse skozi.... točno to!

ja netilec ognja sem, ker mislim da se Slo-Tech spreminja v Slo-Bluzenje.
moderatorji in pisci se ne ozirajo več na mišljenja nas preprostih ljudi ki ST beremo, ampak uporabljajo ST za razširjanje njihovih mišljenj o opensourcu in kapitalizmu...

in pri tem jim pomagajo/pomagaš ljudi ki jim verjamejo vsako peklensko stvar ki jo napišejo, saj ni opozicije nikjer na vidiku..

--------------
torej mene primerjaš z Jelinčičom (kar sploh ni slaba stvar v bistvu)
ampak tebe lahko potem primerjam z Komunistom, saj bi me scenzuriral ker sem podal svoje mišljenje in kritiko. (shame on you!)..

1. ta novica nima veze niti z računalništvom, niti s tehnologijo niti o ničemer pametnem...
2. vsake toliko časa se na ST-ju najde novica ki je vredna branja, torej se moram dokopat do nje preko miljon spamov (glupih novic), zato tudi tu "visim"
3. seveda imajo dober želodec, jaz bi že zdavni nehu pisat take novice...,novice iz novembra 2000 TO JAZ POGREŠAM!!! 100% tech with luni and no spam to be found

nostalgija me daje...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

PS: in poglej kaj se zgodi če nekdo poda kritiko na ST-ju: globalno: persona non grata... torej, da mi nebi slučajno šu pametovat naprej o tem kako je ST fer in nasploh kul.. prošla su ta vremena
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

CCfly ::

Prototip novega Netscapa
POT: Varna IP-omrežja
IBM bo prenehal izdelovati osebne računalnike
Thunderbird tik pred različico 1.0
Pobeg gravitaciji
Google gor, Google dol
Inkscape 0.40
Rusi razkrijejo novo generacijo vesoljskega plovila
Radiatorji
Nova spletna glasbena trgovina pri nas
Gigabit na Švedskem
Python 2.4!
Mislim na sledi
Se vojna na fronti BluRay vs. HD DVD šele začenja?
Prvi podatki o Cell procesorjih, ki bodo poganjali Playstation 3
Slovenski internet v Vukojebini
Zamenjava za Hubbla v izdelavi
Okrogla miza: Informacijska družba po MID-u?
Nova anketa
ATI RADEON XPRESS 200, nov vezni nabor
Na voljo 950 W napajalniki
Nov članek na Slo-compu
Ohranjevalnik zaslona omogoča upočasnitev spammerskih spletnih strežnikov
DELO: IBM z linuxom v NLB premagal Microsoft
POT:Delež Internet Explorerja padel pod 90%
Ureditev datotečnega sistema v Linuxu
Microsoft vam legalizira piratske Windows
Odkrita varnostna luknja v vstavku Java
Telekom zlorabil položaj
Neumni telefoni
Nov članek -- Pogosto zastavljena vprašanja o računalniških napajalnikih
Internet in umetnost
Nič več anonimk z laserji
MSN in Firefox
Očetje Linuxa, PHP in MySQL proti programskim patentom
Najslabše službe v znanosti
Intelektualna lastnina in copyleft
Tisočkrat natančnejše ure
Microsoft opozarja azijske države.
POT: Spyware
Slovenski MultiMedijski Festival v Krškem
Winamp 5.06
Google išče tudi za šolarje
Privacy & Human Rights Report 2004
Nič več "špricanja" v šoli
GeForce 6600GT AGP

Bluziš.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Exilian ::

POT: Varna IP-omrežja
Pobeg gravitaciji
Slovenski internet v Vukojebini
POT: Ureditev datotečnega sistema v Linuxu
Internet in umetnost
Očetje Linuxa, PHP in MySQL proti programskim patentom
Intelektualna lastnina in copyleft
POT: Spyware
Kiberpipina zgodba: Moloz
Microsoftov Micro-Warez?
POT: Poškodbe pri delu z računalnikom
Linux audio meet me

samo nekaj novic ki po mojem (samo mojem) mišljenu sploh ne sodijo na slo-tech..

da ne govorim o tem da so ostale novice spisane tako, da ali pluvajo po zaprti kodi ali pa poveličujejo opensource, če pa ni to pa so novice take da avtor na subjektiven način vsiljuje svoje mišljenje bralcu (še posebaj njihovi butasti komentarji)...(Novice ki vsebujejo MS, MSN, IE, Telekom).
če želiš ti lahko copy/pastam par novic, da bodo stvari bolj jasne.

pa pojdi brat pa stare novice pa jih primerjaj z dan-današnjimi..

ok da bom fer: ne pravim da niso take novice dobre, samo pravim da naj odprejo še kakšno podstran kjer bodo bile lahko novice tudi o kuharskih dogodkih ne pa da je vse zmetano v isto skledo, kot kup dreka.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Poldi112 ::

Ravno te novice, ki ti gredo v nos, mene najbolj zanimajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gigabit ::

"POT: Varna IP-omrežja
Pobeg gravitaciji
Slovenski internet v Vukojebini
POT: Ureditev datotečnega sistema v Linuxu
Internet in umetnost
Očetje Linuxa, PHP in MySQL proti programskim patentom
Intelektualna lastnina in copyleft
POT: Spyware
Kiberpipina zgodba: Moloz
Microsoftov Micro-Warez?
POT: Poškodbe pri delu z računalnikom
Linux audio meet me

samo nekaj novic ki po mojem (samo mojem) mišljenu sploh ne sodijo na slo-tech.."


Se moram strinjat. Pa ne zarad novic samih, ampak cenene (anti)reklame.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

CCfly ::

Ironija. (POT: Spyware)
Se pravi preskočita novice, ki vaju zanimajo, kljub temu pa vaju to ne ustavi pri vajinem nerganju.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Boeing ::

Po dolgem času se spet strinjam s Thomasom. Imajo nekateri njegovi posti dejansko vsaj point, za razliko od večine novic.


Treba je met mal kritičnosti, tudi vnaprej, in tudi, če ti je zadeva totalno neznana. Potrebno si je ustvariti neko lastno mnenje in potem s tem mnenjem poslušati, kaj imajo za povedat ostali. Seveda pod pogojem, da si nepristranski, tj. da si pripravljen pod zadovoljivimi argumenti to mnenje spremenit.

Če si ne pustiš dopovedat in če ne razmišljaš s svojo glavo, si še večji butelj.


Se tudi pridružujem mnenju, da je večina novic, objavljenih na st-ju pljuvanje po MS, poveličevanje opensourcea ali pa res totaln bullšit od bluzenja.

Pisci takih novic ste zaplankani geeki, ne mi, hardveraši.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

CCfly ::

Eh ne bom se kregal z vami. Sem že svetoval da novice, ki vam niso všeč preskočite.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Zdaj ste me pripravili do branja novice, ki me ni zanimala. Bes vas plentaj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Road Runner ::

exilian: pokazi nam kako je treba. napisi par dobrih novic (poslji novico link na levi). I dare you.

CaqKa ::

Ravno te novice, ki ti gredo v nos, mene najbolj zanimajo.


nevem, mogoče nisi opazil da si na drugi strani brega in tebi vprašanje ni bilo postavljeno 8-O

Touche?

CaqKa ::

ccfly: iz tvojega zgornjega spispka sem prečrtal čez 33% novic.


vprašaj boeinga zakaj.
jaz hočem tu in tam novico v kateri se ms prikaže v slabi luči. ampak to se naj naredi profesionalno, ne pa subjektivno.
Jaz znam tudi rečt, da je muha cece v afriki spet piknila trinajst zeber.

Phil ::

Se tudi pridružujem mnenju, da je večina novic, objavljenih na st-ju pljuvanje po MS, poveličevanje opensourcea ali pa res totaln bullšit od bluzenja.

Se strinjam. Takih pisecev sicer ni veliko so pa toliko bolj glasni. Za zgled naj vam bodo novice na slo-compu, recimo:
Winamp 5.07
NVidia predčasno upokojila jedro NV48?
Testi Radeona X600XT proizvajalcev HIS, ABIT in GeCube
ForceWare 67.03
nVidia GeForce 6200
Zboard
Thunderbird 1.0 Release Candidate 1

Skratka novice o HW, SW. Ne pa da je vsak izid FF, Opere... izgovor za pluvanje po MS in hvaljenje opensourca.
LP

Jux ::


Jux: h3h3.. to sm hotu slišat že vse skozi.... točno to!

ja netilec ognja sem, ker mislim da se Slo-Tech spreminja v Slo-Bluzenje.
moderatorji in pisci se ne ozirajo več na mišljenja nas preprostih ljudi ki ST beremo, ampak uporabljajo ST za razširjanje njihovih mišljenj o opensourcu in kapitalizmu...


SloTech ni revija, ki jo kupiš v trgovini. S-T od mene, tebe ni plačan nič. Vsi ki objavljajo objavljajo stvari, ki jih zanimajo. Nekdo objavlja novice o novem tečaju, jst o Cell procesorjih tretji pa o računalniški umetnosti. V vsakem primeru je enostavno neumno zahtevati, da se pišejo drugačne novice. A mislite da ljudje, ki skrbijo za objavo novic filtrirajo tiste iz področja hardware-a, objavljajo pa samo tiste iz področja Opensourca? Seveda da ne. Objavijo tisto, kar napišemo mi. Ergo - če boš ti napisal novico o tem kako hud je MS (seveda na osnovi nekega resničenga dogodka) boš mel na S-T več novic o tem kako je MS hud. Je pa res, da vsi tisti ki se greste "svete vojne" proti takim novicam naletite na težavo, da niste dovolj aktivni da bi sami spisali novičke. Zato počnete edino stvar, ki vam preostane - nergate. Meni bi tudi bilo bolje imeti več hw novic - ergo jih bom nekaj spisal, nekaj jih bodo pa ostali. Get it?


in pri tem jim pomagajo/pomagaš ljudi ki jim verjamejo vsako peklensko stvar ki jo napišejo, saj ni opozicije nikjer na vidiku..

1. Dej preber še enkrat ta stavek, kaj si hotu povedat s tem?
2. Opozicija si vedno lahko ti, če bi ti osebno znal vodit normalno debato. Pa ne znaš, kot se je videlo v komentarjih na zadnje tri novice. Vsi vemo da si navaden demagog in daješ nične dokaze za svoje argumente - skratka odlično mečeš pesek v oči, zaradi tega ker se bojiš pogledat na stvar iz druge smeri. Povsem tipično slovensko - goniš svoje, za druge te ne zanima.


torej mene primerjaš z Jelinčičom (kar sploh ni slaba stvar v bistvu)
ampak tebe lahko potem primerjam z Komunistom, saj bi me scenzuriral ker sem podal svoje mišljenje in kritiko. (shame on you!)..

Scenzuriral bi te ne zaradi tega, ker si podal mnenje, ampak zato KER SMETIŠ. Ker ne podajaš mnenj, idej, konceptov, ampak pizdiš čez delo ljudi (oz. jih kar direktno žališ z bedaki), ki se trudijo za ostale uporabnike. A razumeš?


1. ta novica nima veze niti z računalništvom, niti s tehnologijo niti o ničemer pametnem...

Vezo z računalništvom ima, s tehnologijo tudi, ali pa je pametno ali ne pa ne jaz ne ti ne veva, ker nisva bila na dogodku. Osebno me ne zanima in tudi ne bom šel (but you dont see me complaining).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::


Skratka novice o HW, SW. Ne pa da je vsak izid FF, Opere... izgovor za pluvanje po MS in hvaljenje opensourca.
LP


Ne štekam. Pa kje v novicah o prihodu FF, Opere vidiš ti pljuvanje po MS.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Thomas ::

Ne, ne. MS naj se kar opluje, kadar zasuži, pa pohvali kadar zasluži.

Ni to sploh kakšen osrednji problem tule. Osrednje nestrinjanje je okrog "alternatve". Zdej pride v Maribor en umetnik in bluzi 300 na uro o astronavtiki, pa je to "dogodek", ki ga Slotech vestno pribeleži in reklamira.

Če bi prišel v Maribor en kozmonavt iz Rusije, ki je prečepel v postaji Mir nekaj mesecev - potem bi to bil dogodek vreden omembe na Slotechu.

Nekateri z žalostjo ugotavljamo, da tistega Rusa pa nikoli ni bilo k nam. Bo pa prišel spet en Francoz, Američan ali Bolgar, ki hodi okoli ovešen samo v tipkovnice in s tem protestira proti "odtujenosti računalniške generacije". Vsi bomo vabljeni v eno štalo ga gledat, tukaj na Slotechu ga bodo nekateri posebno čuteče priporočali, kako da "daje misliti sodobnemu človeku kje je njegovo mesto v čedalje bolj sprofitiziranem svetu". Ter podobna flancanja.

Bo jo pa prijadral tudi kakšen Rus ali John Šega Shuttle astronavt ... samo nista cool, tukaj bosta (vse bolj verjetno) prezrta.

To se meni vidi kot problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

jux. zate velja isto kot za poldyja.
enostavno si na drugi strani brega in tega ne vidiš.
razlaganje zakaj je tako bi pristalo na govorjenju steni. vsaj na podlagi dosedanjih izkušenj.

poweroff ::

Exillian - vsakdo ima možnost pisati na Slo-Tech, če se novica le drži nekih standardov. Recimo copy-paste PR (=Public Relations) sporočil ni dovoljeno, novica mora biti jezikovno in slovnično vsaj približno objavljiva, pa navezovati se mora na IT, oziroma bom nesramen, pa bom napisal: na informacijsko družbo. >:D
Torej ne samo zgolj tehnologija (izdan je nov nabor čipovja, s karakteristikami, bla, bla, bla,...), pač pa TUDI kakšni pravni, ekonomski in drugi vidiki uporabe sodobne tehnologije. Pa recimo kaj iz raziskovanja vesolja, mikrobiologije, nanotehnologije itd. Če nisi opazil, je Slo-Tech že zdavnaj postal več kot samo računalniško-hardverska stran. Število obiskovalcev pa tudi narašča, torej... :D

Glede opensource in closed source... kaj jaz morem, če se razni Microsofti in podobne firme večino časa ukvarjajo z marketingom in ne z razvojem? Poroča se pa o razvoju, ne o marketingu. Za marketing imamo oglase. Ko je MS izdal dolgo pričakovani SP2 se je o tem poročalo. Ko bo pa izdal MSIE 7.0 (za katerega je trdil, da ga ne bo izdal), se bo pa tudi o tistem poročalo. Nesmiselno je pa poročati o tem, da BO MS naredil to ali ono in da je zato kul firma. Ko BO naredil, se bo poročalo. Ko bodo pa gobezdali in delali PR se pa ne bo poročalo, ker se nima kaj poročati.

Sicer pa lahko TI napišeš novico o Microsoftu, če hočeš. In če bo dobra, bo objavljena. Veš, tudi marsikatera moja novica ni bila objavljena, ker je pač nekdo presodil, da ni bila dobra.

Vidim pa (ker imam možnost videti tudi neobjavljene novice), da so pripadniki opensource veliko bolj aktivni in spišejo več novic, pripadniki closed source pa niste. In zato je tudi objavljenih več novic, ne zato, ker bi se nekatere sistematično zavračale.
Fantje - nismo več v socializmu, kjer si se lahko držal mame za kiklo. Če hočete s svojimi idejami uspeti, je treba delati. Ne vem, mene so učili, da se v kapitalizmu prebiješ s kvaliteto in z delom, jamranje o krivičnosti je bilo pa bolj značilno za pozni socializem...

Svete vojne se greste pa v komentarjih pisci. Tudi če je novica zelo previdno napisana in Micrtosofta sploh ne omeni (!!!), se že najde kdo, ki se začne pritoževati. Ne vem, eni imajo očitno halucinacije... >:D

Thomas: Bo jo pa prijadral tudi kakšen Rus ali John Šega Shuttle astronavt ... samo nista cool, tukaj bosta (vse bolj verjetno) prezrta.
Če se bo to zgodilo, in boš o tem napisal novico, bo zagotovo objavljena.
Lahko greš pa še korak dlje, in ta dva človeka sam pripelješ v Slovenijo. Tako kot je nekdo iz Kible sam pripeljal tega človeka na predavanje.
Lahko pa tudi stopiš v stik z Šego po e-mailu in narediš intervju z njim.
Lahko se pa seveda samo pritožuješ...
sudo poweroff

Thomas ::

Jest se nikakor "samo pritožujem". Po svojih skromnih močeh delam Slotech zanimivejši. Niti ne toliko z novicami, čeprav tudi to, pač pa predvsem forumiram.

Danes naprimer, sem nekomu pojasnil, zakaj geostacionarni sateliti niso primerni za GPS.

Tako da se mi zdi, da lahko tudi kaj pokritiziram, anede.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jux ::

jux. zate velja isto kot za poldyja.
enostavno si na drugi strani brega in tega ne vidiš.
razlaganje zakaj je tako bi pristalo na govorjenju steni. vsaj na podlagi dosedanjih izkušenj.


Na drugi strani česa? Česa ne vidim, plz. razsvetli me.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umrl je zadnji človek z Lune (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8320725 (16665) PrimozR
»

Einstein je imel prav: observatorij LIGO odkril gravitacijske valove! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9335434 (26846) Spajky
»

Kje neki je Voyager 1? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
22076027 (66444) jest10
»

Kako bivati na drugih planetih (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
685975 (5499) Double_J
»

Pobeg gravitaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
655263 (5263) HAM

Več podobnih tem