» »

Privacy & Human Rights Report 2004

Privacy & Human Rights Report 2004

Slo-Tech - Electronic Privacy Information Center in Privacy International sta izdala že sedmo letno poročilo Privacy & Human Rights 2004.

V zajetnem poročilu, ki je sicer dostopno tudi na internetu, je najprej opisano splošno stanje spoštovanja pravice do zasebnosti ter tehnologije, ki zasebnost ogrožajo, sledijo pa nacionalna poročila za več kot 60 držav, med drugim tudi Slovenije.

Poročilo bo zanimivo za vse, ki jih zanima primerjalna pravna ureditev varovanja zasebnosti po svetu, pa tudi za vse, ki jih zanima kako posamezne tehnologije ogrožajo zasebnost. Na primer nanotehnologija, RFID ali pa elektronske volitve. Na branje!

5 komentarjev

HerrBaron ::

Link ne dela

Jst ::

Popravi link za Slovenijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Krofojed ::

Saj ja zanimivo tole, samo odlocno preobsezno. Se Executive Summary je dolg (je pa v nasprotju z mnogimi se kar informativen).

Krofojed ::

Tisto o Sloveniji sem prebral in zdi se, da ja nasa zakonodaja v glavnem dobra (kako je z njenim spostovanjem, je druga rec). Matthai, kaj menis ti, ki obvladas te reci?

poweroff ::

Krofjed - ne morem komentirati. Poročilo za Slovenijo sem namreč jaz pisal... 8-)
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamma FinFisher hacked

Oddelek: Informacijska varnost
61450 (884) Iatromantis
»

EU pripravlja ukrep obveznega hranjenja prometnih podatkov od enega do treh let

Oddelek: Novice / Zasebnost
314937 (4937) kuglvinkl
»

Zlivanje vseh baz podatkov za Velikega Brata

Oddelek: Novice / Zasebnost
152946 (2946) rasta
»

Poziv za zaščito Whois baze

Oddelek: Omrežja in internet
63639 (651) Bakunin

Več podobnih tem