» »

Novell in Mandrakesoft odgovarjata Ballmerju

1
2
»

Poldi112 ::

>Poves mu kaj mora kliknit in to je to.

Brez skrbi da jim konstantno trobim, da rabijo vsak teden posodibit antivirus, ampak ni uspesno. V bistvu je veciji vseeno. Niti backupa nocejo delati, dokler vse dela. Ko jim crkne disk imajo pa glavobole. Ampak se jim ne da dopovedat. Saj jih razumem. Nikoli nimajo casa. In se jim zdi skoda casa skrbeti za popravke, antivirus, spyware, backup,...
Bistvo ja je da me linux userji klicejo prakticno samo kadar hocejo kaj novega in tega se ne znajo. Edino enkrat je zadeva ckrnila, ampak je pac crknil disk. Drugace sistem po dveh letih nikjer se ni odpovedal. Je pa res da nekatere selim na gentoo. Glih zaradi lepote vzdrzevanja. Pa ni da bi vse delalo. Doma me trenutno heca k3b (program za cdje pect). Sicer dela, ampak ga moram kot root laufat. Ampak v generalnem je pa vse much much easier. Nobenega firewalla ki te za vsako povezavo sprasuje ce jo sme spustiti. Nobenega antivirusa, bsod, spyware-a in podobnega sranja. Linux je dalec od popolnosti, a se vedno dalec od Win. Ampak tisti ki se ga niste nikoli lotili pac ne veste.

Jimi, a je fax popoln ali bi se dalo kaj izboljsati, pa se ne da ker manjka denarja?

>Nikoli ni kriv OS kriv je clovek

Clovek je kriv ce si pobrise svoje datoteke. Sistem je kriv ce v bitki za monopolni polozaj na racun varnosti onemogoca konkurenco. In ce oznanja da nekatere luknje nikoli ne bodo zaflikane to ni ravno krivda uporabnika. Sej to da so win user friendly je super, problem je ker so tudi virus friendly.

Glede tega da so windowsi zasnovani za lahko uporabo in 2x naprej kliknit. Koliko Janezov pa si zna instalirat windowse. Res je hudo lahko ampak vecina tega vseeno ne zna. Ali pa zamenja printer. Kaj se zgodi. Pride sosed Franci da 2x naprej klikne. Sicer je res bolj zahtevno Linux instalirat (ok, kakor katerega, Mandrake je verjetno celo lazji), ampak zahtevnost za uporabo pa pac ni vecja. Prej lazja, ker nimas tezav z nesnago.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Jimi, a je fax popoln ali bi se dalo kaj izboljsati, pa se ne da ker manjka denarja?

Ma na informativnem so recimo zelo trobili, da majo malo prostora, samo jst zaenkrat tega se nisem dozivel. Vsi prostori, v katerih imamo predavanja, se mi zdijo prav vredu.

Se mogoce ti strinjas, da bi se dalo kaj izboljsati, pa se ne da, ker je HW oprema tako draga?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

SXR ::

Sej to da so win user friendly je super, problem je ker so tudi virus friendly.
Hehe. Ne problem je, da so dumb-friendly.:D :D :D
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

hruske ::

(offtopic) poldi, k3b ti verjetno ne dela zaradi 2.6.8. Preber si na domači strani k3b.
Rad imam tole državico. <3

Poldi112 ::

Jimi, jaz samo pravim da bi se dalo denar bolje porabiti, ce ga ne bi metali stran za sw, ki ga ne potrebujemo.

hruske, hvala za informacijo. Jaz sem samo gentoo forum preiskal in tam niso nasli resitve. In glede na to kako malo rabim cdrom sem si rekel da bom pac pocakal na verzijo, ki bo problem resila. Ampak bom sel pogledat kaj so napisali.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brane2 ::

Par stvari še z moje strani:

kar se odziva Linux firm tiče, je pričakovan. Ballmer sicer kvasi propagandne neumnosti, ki so bile že milijonkrat prežvečene, pa vendar so se morali uradno odzvati. Če se ne bi, bi izpadlo, da se strinjajo ali vsaj, da nimajo ustreznega odgovora.

KAr se uporabnosti Linuxa tiče, mogoče tole. Ko sem se začel ukvarjati z njim, so me "profiji" iz Windows sveta obravnavali v stilu med "ko je lud, ne budi mu drug" in "nek se dete igra". Iz tistega časa sem se naposlušal tudi ogromno predavanj, kako WInsew pa tole že ne bo nikoli nadoemstilo in da bo Linux vedno ostal igrača. A takrat sem to slišal od profi programerjev in še od njih po kar ene parih pirih. "Raja" ni kaj dosti razkladala o tem. Potem pa so te razprave postale vse glasnejše, vendar so prehajale vedno bolj v gostilniške domene.
Lokalni profiji so pa že davno tiho. Vsi čakajo, kaj se bo zgodilo. Mnogi so osvojili delo z OSS orodji, mnogi pa tudi ne. Težko se je po toliko letih spet začeti učiti povsem novih stvari.
Nikomur pa ne ugaja, da je njegov source of income ogrožen s tem, da si bo raja pa kar naenkrat lahko ustrezne programe pisala sama in da povprečen mulec danes ve več o tem kot prej.

Mojeizkušnje z Linuxom so v glavnem pozitivne. Res je, da sem zažgal brdo časa v tole, a na stvar gledam kot na investicijo. Poleg tega, stvar postaja bistveno bolj resna kot pred recimo samo letom dni. Danes vsa orodja na Linuxu kar nekako delajo.
OpenOffice je toliko stabilen, da se da z njim početimarsikaj, praktično enakovredno MSOfficeju, vsaj na mojem nivoju uporabe. GIMP zelo lepo dela, lkar se obdelave slik tiče. Za vektorsko grafiko imam tudi kar nekaj povsem spodobnih in uporabnih programov. Predvajanje multimedijskih materialov mi dela super- bolje kot na winsih. Mrežne povezave (Samba itd) mi delajo 100.00% - nimam nobenih bistvenih pripomb. Resda se je bilo treba prebiti do tega, ampak dela. O firewallingu ne bi zgubljal dosti besed- brezhibno. Tudi brovsanje po netu, email itd je postalo na Linuxu povsem udobno opravilo. Stvari delajo. Fiorefox resda kdaj kaj zašuštra, ampak saj tudi IE, pa kaj. Kar se Evolutiona tiče, ta danes vsaj zame povsem ustrezno zamenja Outlook.

Edine stvari, ki me še mučijo, so:

-poganjanje Windows aplikacij v Linuxu na Opteronu. Ni jih veliko, rabim jih pa
- prenos kartončkov iz Outlooka v Evolution

Res je, da je Linux še robat okrog foglov, a tudi to se bo še uredilo. V preteklem letu je porihtal marsikaj, ni vrag da ne bo v naslednjem naredil podoben napredek.

Je pa zanimivo še nekaj. Vse več "Janezov Dolencev" me sprašuje po Linuxu, ne da bi jaz načel temo- seveda. Ravno danes sem prišel od enega svojih dobaviteljev, kateremu sem mimogrede pustil nekaj primerkov revije itd. Pa me je vprašall, koliko hočem za mini-ITX VIAo in kakšen Linux naj zmaontira gor. Te izkušnje so zadnje čase vse bolj pogoste.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

> All we are saying...is give MS a chance...

MS je 25 let pacal, da je spacal to kar je spacal skupaj.

Open/free source community je naredil to manj kot polovici tega casa.

Kako naj mu se damo sanso? Obrazlozi mi, prepricaj me, da bo naslednji release 'killer OS'. Varen in zanesljiv, da se ne bom bal instalirat zadeve in me ne bo 'ubil' kak bug, ki se vlece se iz prejsnje verzije...

SXR ::

Obrazlozi mi, prepricaj me, da bo naslednji release 'killer OS'. Varen in zanesljiv, da se ne bom bal instalirat zadeve in me ne bo 'ubil' kak bug, ki se vlece se iz prejsnje verzije...
Kako naj te kdo preprica v nekaj v kar se ne pustis prepricat ?
Kako naj te nekdo preprica v nekaj kar se ne pozna in na kar ne more vplivat ?

Lahko pa si odprte glave in dopustis moznost, da ti bo mogoce naslednja verzija prisla prav. V nasprotnem primeru bos itak lahko ostal na Linux-u, al ni tako ? :))

...ce ze govorimo o prihodnosti...
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

JanezekNovak ::

OK nisem probal še Linux-a, a vseeno mi ni jasno, kako se lahko kregate glede Linuxa in Windows, vsak naj uporablja tisto kar mu najbolj paše pa bo!

Aja pa glede OpenOffice in Gimp ipd. programov, zakaj pravite da človek, ki kupi Windows mora kupiti tudi MS Office...
Sej OpenOffice in Gimp delata tudi na Windowsih kolikor je meni znano!!! Tud FireFox dela odlično na Windowsih!

Dejstvo je, da tisti, ki od mladih let uporablja Windows programe in tudi v službi uporablja Windows programe, ne bo kr naenkrat prešaltu na Linux, ampak bo ostal na Windows platformi.

Pa še neki to da ljudje dobivajo viruse in spyware je problem ljudi ne operacijskega sistema! Če se pravlino zaščitiš z Firewall in Antivirus (lahko freware, recimo ZoneAlarm, Kerio.... in Avast ipd) bo zelo majhna verjetnost, da boš dobil virus! Update pa ima večino programov itak samodejno!
http://www.euroairsoft.com/

Tigorsami ::

Če smem še jaz dodati praktično izkušnjo izpred dveh dnevov. Crknila je matična plošča na "strežniku", na katerem je bila nameščena Fedora 2. Ker je strežnik služil tudi kot prehod na internet je bilo seveda čimprej najti rešitev. Disk sem prestavil v nov računalnik, ki je bil nekaj let mlajši in je imel popolnoma drugačno strojno opremo, vključno s procesorjem. Ob zagonu se je nekaj pritoževal, da ne najde particij in je bilo treba popraviti diske iz hda v hdc. Ob ponovnem zagonu je našel kup opreme, ki sem jo z nekaj kliki namestili in obenem odstranili tudi vso prejšnjo opremo. Nastavil sem samo še mrežni kartici in zadeva je delovala. Lahko bi temu rekli srečno naključje, vendar sem bil zelo vesel, saj pri roki nisem imel ne gonilnikov in tudi ne CD-jev s Fedoro. Kdove, mogoče bi mi to uspelo tudi na windowsih, vendar jih ne uporabljam za takšne namene.

marS ::

sicr na hitro:
home userji so v glavnem pirati kr se tiče programske opreme /ne bom o tem debatiral ker nima smisla, ga ni pc-a v nekem domu da ne bi imel kaj "piratskega"
Torej - home userji za ta duel Win-Lin sploh niso pomembni.
mala podjetja in podjetniki so tisti, ki se bodo v naslednjih letih odločali komu bodo dali denar za programsko opremo: ali M$ju za en server in licenco za 5 userjev za kr neki dnarja ali pa bodo kr pograbili nameščene Linux pakete.
Ne se slepit: M$ju gre za nohte, sedaj sicer ne, ma oni gledajo v prihodnost in ta za njih ni rožnata. Denar je denar.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Poldi112 ::

>Pa še neki to da ljudje dobivajo viruse in spyware je problem ljudi ne operacijskega sistema! Če se pravlino zaščitiš z Firewall in Antivirus (lahko freware, recimo ZoneAlarm, Kerio.... in Avast ipd) bo zelo majhna verjetnost, da boš dobil virus! Update pa ima večino programov itak samodejno!

Ne. Beri clanek izpred kakega tedna o Windows vs Linux. Problem je v neumni zasnovi windows sistema, ko ti bug v office, explorerju,... postane bug od os.
Samodejen update pa ni nekaj kar bi uporabniki na dialup-u lepo sprejeli.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MasterMind ::

Jaz imam kernel 2.6.9 (gentoo-dev-sources) in K3B teče brez problemov.
Gentoo, KDE uporabnik.

hruske ::

(offtopic)mastermind, samo 2.6.8 ne dela. sicer pa si ravno tako lahko preveris domačo stran k3b.
Rad imam tole državico. <3

lorenz ::

marS: Vsa cast , en najboljsih postov letos.

Tvoje besede so zazvenele kot besede preroka, ki je napovedal prihodnost.

MasterMind ::

hruske. Če uporabiš gentoo-dev-sources (tudi 2.6.8) dela. (popravek s strani gentoo-ja)
Gentoo, KDE uporabnik.

marS ::

pa še to: če oddelki za informatiko v podjetjih resno ne spremljajo kaj se dogaja na področju open sourca potem so history:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

balocom ::

Ah ta Zorko...
Včasih se smejimo da glih ne pademo s stolov, drugič pa vsi smrtno resni pa pol mojih sošolcev pred tablo.
Ma pa pr njemu 5! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

BigBoss ::

Res ne maram svetih vojn...... .

Prva, ki se je spomnim je bila okoli tega, kateri QWK bralnik je boljši . (a se še kdo spomne QWK paketov, pa BBS-ov, ... ?)

Zadnja - trenutna je pa tale ....

V glavnem:
Kar se virusov tiče trdim, da se bo z dvigom % zastopanosti Linuxa na desktopih večalo tudi število virusov za Linux. enostavno zato, ker se pisci pač usmerjajo v večjo tarčo. Če lahko z enako truda napišeš nekaj, kar bo tolklo po 90% sistemov, zakaj bi se matral za 10% ?
Saj ljudje nismo neumni. Ko bo razmerje 50:50 bo stvar bistveno drugačna.

Drugič :
Nekdo je zgoraj trdil, kako tisti na Winsih ne delajo backupov, pol pa jokajo, ko disk crkne. Huh. A an Linuxu pa ne crkne. In a ne bi jokal, če ne bi imel backupa ?

Še kar tolčete po tehnika sem-tehnika tja. Tehnika je oboja dobra. Tko je. Konc.
Ljudi za širšo podporo Linuxa (še) ni. Konc. Tko je. Ko bodo, bo tudi razmerje vedno biliže 50:50. Tko je. Konc.

MasterMind ::

Sam poglej... Ti rabiš root dostop da odpreš port pod 1024. In ti po defaultu laufaš kot root. Torej? Virus ne bo veliko škode naredil... (sam prek mailov se bo pošiljal)
Gentoo, KDE uporabnik.

BigWhale ::

> Prva, ki se je spomnim je bila okoli tega, kateri QWK bralnik je
> boljši . (a se še kdo spomne QWK paketov, pa BBS-ov, ... ?)

QWK? Eni smo uporabljali BlueWave, ki je bil boljsi! Potem pa ze point system... ;)

Poldi112 ::

BigBoss, jaz sem omenil backup-e, a ne tako kot si jih ti razumel, ampak sem govoril, da je userje izjemno tezko prepricat, da se bodo ukrarjali s sistemov. Se backup-a nocejo delat, kaj sele nove definicije za antivirus dl, pravila za firewall sirit, popravke instalirat... Backup velja seveda za oba sistema.

Glupo zasnovo winsow maskirati v to, da je virusov najvec, ker imajo najvecji trzni delez, je pa tudi naivno. Seveda je to en faktor, ampak je dalec od najpomembnejsega. Ampak eni ocitno nicesar ne berejo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

BigBoss:

Kar se virusov tiče trdim, da se bo z dvigom % zastopanosti Linuxa na desktopih večalo tudi število virusov za Linux. enostavno zato, ker se pisci pač usmerjajo v večjo tarčo.

Si ziher ? Apache je trikrat bolj razširjen kot MS IIS, pa je za IIS vseeno več virusov/wormov/ipd.

"Tehnika je dobra." No ja , odvisno od tvojih kriterijev ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Glede k3b. Na njihovem forumu nisem zasledil svoje napake (sem pa relativno hitro preletel). Meni izpise Could not find mime type application/octet stream. No mime types installed.
Ampak so instalirani. Imam gentoo-dev-sources 2.6.9-r1 in se prida ne sekiram.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MasterMind ::

Hmmm. Zgleda, d maš tale mime type zbrisan :D.
Gentoo, KDE uporabnik.

Poldi112 ::

Hvala za informacijo :D
Tole je konkretno moj problem na forumu, ki pa nima se resitve
http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hruske ::

poldi112, zbriši si /var/tmp/kdecache-{user}
Rad imam tole državico. <3

darkolord ::

Ne se slepit: M$ju gre za nohte, sedaj sicer ne, ma oni gledajo v prihodnost in ta za njih ni rožnata. Denar je denar.
Am pomoje pa to res ni problem, glede na to da imajo toliko dnarja, da ga niti slucajno ne morejo kar tako porabit...

Poldi112 ::

hruske, to sem ze enkrat prej naredil, pa ni pomagalo.
Ampak sem slucajno nasel resitev. V rc.conf sem imel XSESSION="Kde-3.2.2", pa sem spremenil v XSESSION="Kde-3.3.0", ker sem slucajno pri bootu opazil, da mi na slikci od kde pise 3.2.2. Hvala za pomoc vseeno. Grem takoj na gentoo forum tole ponovit.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

> Am pomoje pa to res ni problem, glede na to da imajo toliko
> dnarja, da ga niti slucajno ne morejo kar tako porabit...

Enron, ga je tudi imel...

SXR ::

Apache je trikrat bolj razširjen kot MS IIS, pa je za IIS vseeno več virusov/wormov/ipd
:D Mislim, da ves od kje izvira ime Apache...:8)
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

BigWhale ::

SXR: To vsi vemo, pa ti ves kaj vec od tega? Zgleda, da ne... ;>

SXR ::

Exactly. ;)
LP,
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

_Tom_ ::

Delno OFF-TOPIC: A ste videli reklamo za Win 1.0.. v katerem nastopa Ballmer? Zgleda tak ( če ne veš, kdo je, seveda ), da mu Jankovič ne bi dal dela niti kot prodajalec v Merkatorju :) Btw. tipi niso imeli še niti naslova, ampak le poštni predal :D

BigBoss ::

MrStein:
Kar se virusov tiče trdim, da se bo z dvigom % zastopanosti Linuxa na desktopih večalo tudi število virusov za Linux. enostavno zato, ker se pisci pač usmerjajo v večjo tarčo.


Si ziher ? Apache je trikrat bolj razširjen kot MS IIS, pa je za IIS vseeno več virusov/wormov/ipd.

"Tehnika je dobra." No ja , odvisno od tvojih kriterijev


Govorim o Linuxu in Windowsih , ne o IIS in Apache. Večina virusov je pisana za OS ali pisarniško zbirko. skoraj noben za spletni strežnik.

Kriteriji glede tehnike so, kot sem nekje zgoraj napisal, te, da eno leto pa še mal (leto pa pol) enakovredno na istem prenosniku poganjam Linux (trenutno Fedora 2) in Windows (trenutno XP SP2). Oba približno enako veliko uporabljam, na obeh mi dela tako bluetooth, kot wireless, kot še marsikaj... Na obeh sem doiživel v zadnjem letu dva "crasha" - tako bluescreen, kot kernel panic. Verjemi. Obe tehniki sta dovolj dobri za uporabo. Ampak meni ni problem, ker se podpiram sam. Ključni problem je podpora, pa karkoli misliš ti.

Poldi112 ::

Ej, big boss. Ti mirno ignoriras dejstvo, da je pri win explorer vgrajen skupaj s precej drugimi programi v kernel. Kar windowse dela idealno platformo za viruse.
Glede virusov za spletne streznike. Meni 3 dni ni delal internet zaradi tiste zadeve, ki je napadla IIS. A si ziher da niso tarca napadov? In zakaj se to ni zgodilo Apache-ju, kar bi bilo glede na delez uporabnikov bolj logicno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

SXR : "Mislim, da ves od kje izvira ime Apache...:8)"

When you run out of arguments, call people names.

Ali pa dejansko hočeš nekaj relevantnega povedat ?

A patchi server. Ker IIS nima patchev ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigBoss ::

Poldi, pri Winsih explorer (saj si mislil Windows explorer, ne pa internet explorer) ni integriran v jedro. Celo z enim samim vnosom v register se ga da (torej uporabniški vmesnik) zamenjati za drugega. To včasih tudi počnemo. Ga zamenjamo za, na primer NAL (Novell application launcher) in tako dostavimo uporabniku smao tisto kar rabi, brez lukenj za dostop do sistema (dokler se ne najde kak genij, ki iz NAL-a požene Word in v njem napiše makro, ki požene CMD.exe ...., a to je že druga zgodba).
Skratka, NI res, da je Explorer integriran v kernel. Tako kot bash ni integiran v kernel Linuxa. Je pač ena od školjk.
Če bi se poglobil v oba sistema, bi lahko videl, da sta si pravzaprav presenetljivo podobna ....

Kar pa se tiče napadov na IIS ali Apache - ne enega ne drugega ne napadajo VIRUSI, kvečjemu hackerji (pardon, krackerji). To pa virusi nima veze. Tudi ne vem, zakaj bi kdo napadal sisteme, kiso zaradi svoje funkcije redno nadzorovani in se jih vsaj večinoma ne da zlahka prevzeti pod svojo oblast.

Večina virusov služi temu, da se "zasede" računalnik, z njega pošilja spam, ga uporabi za "maskiranje" in podobno. Skratka za služenje denarja. Za to pa je logično, da se napada večinske sisteme.
Virusi (vsaj večina) že dolgo niso več samodokazovanje malih hackerčkov.

Poldi112 ::

Nope, mislil sem internet explorer. Vsak teden je nova luknja za njega, medtem ko za win explorer mislim da ni tezav.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigBoss ::

Heh. Tisto o luknjah za IE je res. Precej je novih.
Tisto o luknjah za Windows explorer pa ne. Tudi tu se najdejo.

Ampak noben od teh dveh ni del Windows KERNEL-a. Sploh je pa - v to so me že prepričali - windows kernel boljši od linux kernela.

CCfly ::

In s kakšnimi argumenti so te v to prepričali, če smem vprašati ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

Tudi mene bi to zanimalo...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SUN je za Javo izbral GPL licenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
507154 (5722) darkolord
»

Kdo ima najhitrejšega?

Oddelek: Novice / Ostale najave
92262 (2262) Izi
»

Microsoft se je izkazal

Oddelek: Novice / Brskalniki
352147 (2147) Alexius Heristalski
»

Skype 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
83927 (3927) pivmik
»

Microsoft prevzema BIOS

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
362385 (2385) mojsterpeter

Več podobnih tem