» »

Parodija oglasa MPAA

Parodija oglasa MPAA

Slo-Tech - Današnje DELO piše, da so pri ameriškem filmskem združenju MPAA (Motion Pictures Association of America) pripravili plakatno oglaševalsko akcijo, s katero kršitelje opozarjajo, da z nelegalnim pesnemavanjem avtorsko zaščitenih datotek preko interneta tvegajo kazen.

Slogan akcije je "YOU CAN CLICK, BUT YOU CAN'T HIDE" (lahko klikaš, a skriti se ne moreš).

Ker pa je oglas nadvse primeren za kakšno parodijo, smo ga malce popravili. Tokrat oglašuje Linux in opozarja uporabnike Windows, da jim konzola ne "uide"...

55 komentarjev

«
1
2

alesrosina ::

okej, kaj je point te novice? Tole spada v forum, ne pa v novice. Prosim admine, da odstranijo to novico in naj avtor to objavi v forumu pod funny links.

RejZoR ::

No offence ampak tale anti-MS kampanja je pa že mal bedna. Vsi neki pljuvate čez MS pa vsi uporabljate njihovo programje,po možnosti gusarske seveda :\ Kaj ima Linux tle veze z MPAA je lahko samo uganka :\
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kekec ::

čisto mimo!

tha_man ::

Hehe dobra :P
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Dr_M ::

hahaha, kr neki...

tole spada pod funny links :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NoUse4AName ::

Ce vam kaj ni vsec, idite drugam. Vsa noben ne sili da obiskujete slo-tech.
Matthai, keep up the good work.

ghaefb ::

>pa vsi uporabljate njihovo programje.. :D now that's funny

Ne sam res, še meni se zdi ta "novica" povsem nevmesna.

salesky ::

Ce vam kaj ni vsec, idite drugam. Vsa noben ne sili da obiskujete slo-tech.


Aha,.. :\

PS: bolani ste že s tem Anti-MS

jest10 ::

:D dober oglas

CCfly ::

Tole je res funny links zadeva.

iration ::

> Matthai, keep up the good work.

>:D >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

thramos ::

Geeks ...

Dr_M ::

NoUse4AName: da si ne bos noht zlomu no...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

we_are_borg ::

I ♥ cracked Widows & stuff

we_are_borg ::

I ♥ cracked Widows & stuff

PARTyZAN ::

Wow super novica, ej:\

Marjan ::

Linux konzola - najmočnejše orodje ?!?

svencbir ::

Zgornja slikca je že background na mojem Mandraku.

alesrosina ::

okej, bom jst tud napisal eno novico in podal link na en funny filmcek, pa bomo vidl, ce bodo to objavil ....


Drgac pa okej, men osebno zadeva ni smesna, ampak tole NI novica.

dr.J ::

> Linux konzola - najmočnejše orodje ?!?

Močnejša je, kot si večina sploh upa predstavljati.

MrStein ::

"bolani ste že s tem Anti-MS"

Bolani ste že s tem "vsepovsod samo napadajo MS".

Kje je tu anti-MS ?

Aja, če se reklamira karkoli razen MS, je že anti-MS ?

Torej reklama za novega Megan-a je anti-MS ?

Ali pa le , če se reklamira MS-ova konkurenca ?

Sicer pa, zanimiva ikona web strani pri sliki !
Hmm, a nimajo ikone le HTML strani, tudi slike jo lahko majo ?

Keyser Soze ::

Jah če ni pamtnejše novice je tud šodr OK. Tolk, da se vidi da še nekaj miga na S&T. Pa čeprav samo tisti hrček, ki poganja server.

Drugače pa. Tale parodija je bolj parodija sama sebi in skupaj s to novico sama sebi v posmeh.

Resnično se je za vprašat, če ima to sploh še kakšen smisel?:\

Down, down, down we go....

tec ::

Mah kaj ste tecni s temi komentarji. Ce se ta novica ne kvalificira pod novice, kot pravi vecina, potem se vasi komentarji ne kvalificirajo pod komentarje. Clovek napise pac kar se mu zdi zanimivo in vam to posreduje. Namesto hvaleznosti, sam neki tarnate o tem kako je anti ms usmerjen. Mislm, pa kaj pol ce je! Vecina vas je pa anti linux, pa vam noben nic noce. Ce bi se radi pa pravilno borili proti tej linux-windows vojni, pa pisite novice o windowsih in kako so fajn in dobri. Tako pa vsi znate sam v prazno tipkat in se kregat. Ce nimas dobrega argumenta (kaksne novice) potem bodi tiho in se drzi ustreznih komentarjev...tko kot jest zdele ;-)

Skoda baze za neumnosti.

mathjazz ::

Na Slo-Techu itak ni novic. To vse skupaj so ena velika čudesa. Verjetno kar nova samostojna literarna zvrst, če ne celo vrsta.
www.getfirefox.com

Z-lot ::

mathjazz, literarne vrste in zvrsti sploh niso definirane v medsebojni odvisnosti (hierarhiji) :D, zato bi bilo težko reči, kater izraz je bolj powerful.

Kar se pa tiče takoimenovane AntiMS kampanje...ne vidim nikakršnega znaka, da bi le ta obstajala. Če bi bilo jadikujoče ljudstvo tu gori količkaj razgledano, bi samo pisalo raznovrstne novičke.. no, ta posel sedaj opravlja večina generalštaba. In če Microsoft dela neumnosti, bodo pač pisali tudi o tem. Če jih je veliko, bo tudi veliko novičk. Toda preobjedenost nekaterih še ni razlog za nehanje pisanja tovrstnih novic! Slo-tech NI entertainment park! f00!! 8-O

Matev ::

tale anti MS kampanija ki so jo gredo na slo-techu bo imela za posledico le in zgolj samo zmanjšanje obiskovalcev ki uporabljajo MS programe
in nič drugega

tx-z ::

krneki.. :))
tx-z

Trinitron ::

Sam res ste bedni, prov izzivate prepir s takimi bedarijami... Kaj ko bi za pisune™ končno nabral sposobne ljudi, ne pa take bedake... Pa brez zamere, ampak res se mi zdi, da je slo-tech portal visoko proti MS naperjen. Če imate kaj proti MS potem pač ne uporabljajte njihovih izdelkov, če pa mislite, da bojo zaradi takih bednih novic (torej vsake druge novice) ljudje raje gledali slo-tech se pa motite.

Keyser Soze ::

Sej sama po sebi kot Proti MS ni novica nič škandaloznega. Samo to ni novica. To da avtor spremeni sliko iz oglasa RIAA in potem svojo mojstrovino objavi kot novico je pa malce neokusno.

Saj ne pričujem da boste razumeli, zamislite se pa lahko. Profesionalcev tukaj tako ali tako ni. To je že bilo pokazano.:\

Jebiveter ::

Hmm... kolker jest vidim, tle ni nobene anti-MS kampanije - je samo Pro-Linux. Oz, ce smo bolj natancni je to pro-opensource.

Sedaj pa... ce pogledamo, kaj se je zgodilo in kaj se dogaja v MS-landu v zanjem casu (letu, 2h, 3h), a je sploh cudno, da ni nobenih MS novic? Od izdaje XP-jev je MS naredil samo in tocno 4 stvari. 1. Izdal SP1; 2. Napovedal Longhorn in SP2; 3. Prestavil Longhorn in SP2; 4. Izdal SP2.
In dej ti meni povej od kod naj se tukaj najde materjal za spisat 2 MS novici NA DAN!?

Ravno nasprotno pa se open-source programi (ki BTW niso samo za linux) izdajajo vsak dan, pa naj si gre za manjso izboljsavo, novo "veliko" razlicico ali pa popolnoma nov program. In tega je OGROMNO! In ljudi, ki to opazijo in zelijo druge seznaniti z tem tudi. To kaze tudi na to, kako je povprecen MS-user pasiven - samo caka, da mu korporacije mecejo nekaj na kroznik, in se pizdi na ljudi, ki na to ne morejo vpilvati. Na drugi strani pa so aktivni linux userji, ki v svojem raziskovanju niso pasivni in aktivno prispevajo k ustvarjanju vsebine na spletnih straneh. MS-userji pa v veliki vecini nimajo teh sposobnosti.

Sicer pa, poglejte malo po drugih "general-IT-news" straneh in mi povejte, kje ni problemov z novicami. Trend je pac tak, da se strani zelo specializirajo za neko doloceno podrocje (znotraj IT), kjer pa se ne dogaja vedno veliko.

Be open, be active. Make your own world spin!!!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

R|pper ::

vedno pridem sem gor da preberem kaksno zanimivo novico...ampak s temi linux ms fintami ste tak tecni ...btw se je kaj drugega v racunalnistvu kot ms vs linux ... pa nevem res nimate kaj bolsega za delat jao?

Exilian ::

Hmm... kolker jest vidim, tle ni nobene anti-MS kampanije - je samo Pro-Linux. Oz, ce smo bolj natancni je to pro-opensource.
moje oči vidijo drugače...

Sedaj pa... ce pogledamo, kaj se je zgodilo in kaj se dogaja v MS-landu v zanjem casu (letu, 2h, 3h), a je sploh cudno, da ni nobenih MS novic? Od izdaje XP-jev je MS naredil samo in tocno 4 stvari. 1. Izdal SP1; 2. Napovedal Longhorn in SP2; 3. Prestavil Longhorn in SP2; 4. Izdal SP2.
In dej ti meni povej od kod naj se tukaj najde materjal za spisat 2 MS novici NA DAN!?

seveda edini ms-jev produkt so windovsi in ie, ki pa so seveda polni hroščev in nasploh sux... ane...

Ravno nasprotno pa se open-source programi (ki BTW niso samo za linux) izdajajo vsak dan, pa naj si gre za manjso izboljsavo, novo "veliko" razlicico ali pa popolnoma nov program. In tega je OGROMNO! In ljudi, ki to opazijo in zelijo druge seznaniti z tem tudi.
seveda, programov za win. nasploh primankuje, tako da nov pride vn na vsake 3 mesece, update-ajo se pa itaq ne nikol, strani ki pa na to opazarjajo so pa itak same ruske...

To kaze tudi na to, kako je povprecen MS-user pasiven - samo caka, da mu korporacije mecejo nekaj na kroznik, in se pizdi na ljudi, ki na to ne morejo vpilvati. Na drugi strani pa so aktivni linux userji, ki v svojem raziskovanju niso pasivni in aktivno prispevajo k ustvarjanju vsebine na spletnih straneh. MS-userji pa v veliki vecini nimajo teh sposobnosti.
seveda.... moj največji užitek v življenju je biti aktivni linux user... saj komaj čakam da compilam vsak nov program za svojega gentoo-ja in nato porabim 5 ur, da pregledam source in ugotovim kje je napaka, nakar pa z užitkom pridem na ST-jev forum in se hvalim kak car sem. 100x boljš od neumnega install-wizarda ki ponavadi naloži program v windowsih.

Sicer pa, poglejte malo po drugih "general-IT-news" straneh in mi povejte, kje ni problemov z novicami. Trend je pac tak, da se strani zelo specializirajo za neko doloceno podrocje (znotraj IT), kjer pa se ne dogaja vedno veliko.
um hočeš link? sorry ni dovolj placa.. probi slo-comp...

btw: i use linux
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

BigWhale ::

Pa saj je bila novica o SP2. Najprej o tem, da je izsel, potem, da ne dela in potem se, da je poln bugov... Pa vam tudi tisto ni bilo vsec... Mislim, dajte se zdaj odlocit kaj bi radi... Nevem no...

;>

Exilian ::

objektivnost pisunov...?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

PiPi FiLiPi ::

Pač, saj zastopim, da naj bi bla "novica" smešna, samo take stvari po moje spadajo na kakšen web-blog ali pa na forum in ne pod novice.

Aja, pa še to... kakšen naj bi bil sploh novi pomen te reklame? Da bomo Windows userji slej ko prej morali uporabiti konzolo al kako? Ker večina povprečnih Windows userjev nima pojma o konzoli, pa čist lepo shajajo brez nje.

BigWhale ::

Jasno, ko se kaj zjebe se naredi reinstall, ce bi kdo znal uporabljat konzolo, bi tudi v Win lahko marsikaj popravil ;>

Aggressor ::

Moram bit blont, ker ne vidim nobene anti-MS kampanje. :\

In ne, tale slikica ne sodi med novice.

AndrejS ::

Meni to sploh ni novica... to bi bolj spadalo na bluz-tech. Če smo že pri konzoli, jo tudi pri windowsih uporabljamo, samo ne tako veliko kot linux useri. Ker windowsi so "zgleda" tako napredni da se da marsikaj postoriti tudi brez konzole. Dobri stari DOS je bil konzola. Zdaj pa se malo zamislite linux userji.

PS sem windows & linux user.

MasterMind ::

"Konzola" u winsih se ne uporabla, zato ker je akhm.. Emulirana? :D

Kostko ::

In že spet vidimo kakšni so povprečni uporabniki MS produktov. Samo skozi se vsajajo da jih slo-tech ne mara a novice v svojo korist ne napiše nihče (ja, obstaja možnost pošlji novico in ne, sistem ne zavrača avtomatsko novic ki so ne-opensource).

Pač je tako, da Linux uporabniki pišejo več novic in so potem takele - s tem pa ni nič narobe.

@Exilian:
moje oči vidijo drugače...
But your logic is flawed.

seveda, programov za win. nasploh primankuje
Jih ne, če hočeš da bo to objavleno NAPIŠI NOVICO. Linux userji je ne bodo namesto tebe!

moj največji užitek v življenju je biti aktivni linux user
Your thing, your problem ;)

@AndrejS:
Ker windowsi so "zgleda" tako napredni da se da marsikaj postoriti tudi brez konzole.
Windows are inferior, če bi ti vedel kako veliko stvari se da postoriti bolj učinkovito in hitreje s konzolo kot s klikanjem (aha vidiš pomen oglasa!), potem tega ne bi trdil.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Matev ::

men se bruha ko vas poslušam

a res nimate kaj bolj pametnega za počet kot se igrat vojno med win in linux uporabniki????

slo-tech pa samo še podpihuje to

bedno do konca

pa tak forum

MrStein ::

"sicer pa, poglejte malo po drugih "general-IT-news" straneh in mi povejte, kje ni problemov z novicami. Trend je pac tak, da se strani zelo specializirajo za neko doloceno podrocje (znotraj IT), kjer pa se ne dogaja vedno veliko."

"um hočeš link? sorry ni dovolj placa.. probi slo-comp..."

Na slo-comp so 90% popolnoma iste novice kot na slo-tech. So pa tem tele, ki jih na ST nisem videl :
- ZDnet primerjal Athlon 64 z P4 ( v 3/4 testih je Athlon hitrejši , pol manj elektrike porabi, pa cenejši je :D )
- izšla neka nova verzija Opere
- itd ... torej ni nekega bistveno drugačnega linux/MS razmerja

"Dobri stari DOS je bil konzola. Zdaj pa se malo zamislite linux userji."

Ja, in dedkov zarjaveli ročni sveder je čisto primerljiv z moderno premično morsko vrtalno platformo. Ža tak vas imamo za manj intelignetne, s takim izjavami pa samo potrjujete naše prepričanje >:D
( zadnji stavek je vic ;) )

In milijontič, če se vam zdi , da je premalo novic o MS, jih napišite !

darkolord ::

Tudi za win imaš nekaj precej močnih "konzol"

Microsoft ::

Se vec takih novic. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MasterMind ::

Sam morš to konzolo posnet. Kje je poanta tega?

Filo ::

hehe qlski oglas ni kej... prvotn od MPAA mislim

ješ ::

Parodija! Na to parodijo bi se mogl smejat ne pa zganjat komentarje v stilu "mi hočmo piratizirat Windoze XP, ne potrebujemo zastonj pingvinov!". (Na slabo propagando je parodija dobra porpaganda - odziv je že dober).

Sicer bi jest raje videl kaj v stilu "U can click, but you will sasser consequences!">:D - to kar je zdaj , je premalo anti-MS >:D

thramos ::

Geeks Inc.

Marjan ::

Matthai pač v vsem pretirava.

Pa naj bo pri zasebnosti ali pri zganjanju "parodij".

Ni nekega razumskega premisleka tuki... :|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Play - Privacy Policy

Oddelek: Programiranje
81066 (757) shadeX
»

Kupovanje telefona iz Uk

Oddelek: Mobilne tehnologije
131866 (1555) bdoxx
»

iPad 2 64GB WiFi + 3G

Oddelek: Pomoč in nasveti
152456 (1833) Goran's Blog
»

Ovi Zemljevidi

Oddelek: Mobilne tehnologije
91003 (710) amater87
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375937 (4370) St235

Več podobnih tem