» »

Izšel KDE 3.3

Izšel KDE 3.3

OSNews - Izšla je četrta različica tretje generacije namiznega okolja za Linux in druge Unixe, KDE 3.3. Prenovljeno je celotno okolje z veliko večino aplikacij, izboljšave na področju uporabnosti, stabilnosti in povezljivosti pa so najbolj občutne v zbirki KDE PIM (Personal Information Management). Kontact, ki je zamenjava za Microsoftov Outlook, je odslej povezan z Kolabom, rešitvijo za skupinsko delo. Nekaj podrobnosti je razkril tudi eden glavnih razvijalcev, George Staikos, v intervjuju na NewsForge. Še nekaj statistike: odpravljenih je 6000 hroščev, izpolnjenih 2000 želja in dodanih 60000 vrstic nove kode.

Na novico nas je opozoril Kostko.

15 komentarjev

MasterMind ::

Zvečer se bo pa kompajlalo :D.

Jaka83 ::

Hmmm, morm mal preštudirat, kako se tole napedena, ker še nikol tega nisem delal. Sm pa kompajlal jedro 2.6.8 na Mandrake10. :D

Kostko ::

Uf ja, najperj unmergat vse 3.2 KDE ebuilde, potem pa ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge kde :D Paketke sm pa že učeri downloadu še preden so se mirroji zafilali.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Jaka83 ::

AAAAAAAAAAAAAAAAA, nism si mislu, da je tolk dela. Matr, lazje je jedro zamenjat, kot KDE. Can't they just make it simple?

Gandalfar ::

Ce uporabljas mandrake itak pocakas na naslednji mandrake release

Jebiveter ::

Lahko pa uporabis Kostruct
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Kostko ::

AAAAAAAAAAAAAAAAA, nism si mislu, da je tolk dela. Matr, lazje je jedro zamenjat, kot KDE. Can't they just make it simple?


Ja, pa KDE se kompajla veliiiiiik dalj časa kot kernel ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Jaka83 ::

Jebiveter: Sem si potegnil dol Konstruct, pa ne vem kako naprej. Odpakiral sem ga, nastavil par parametrov, kaj pa zdej? Za vsak ukaz mi reče "Permission Denied", pa sem lahko root ali navaden user. Krneki, pomoje itak bolš da res počakam na nov Mandrake.

MasterMind ::

Boš mogu šenkrat posnet sistem al narest update?

JLP ::

Evo po
emerge -u world
in nekaj časa je že updejtan :) Le kaj je lahk še bl simpl.
Edin problem pr men je da mi KOrganizer crashne kuj k ga zaženem (neki u zvezi s kodo za holidays). Vse ostalo dela super!
Live long and prosper!

BigWhale ::

Unmerge moras narest? Hm, saj se sam znebi stare verzije KDEja... Vsaj meni se je...

Zdaj KDevelop 3.1 predpripravo delam...

WhiteAngel ::

A ma kdo problem, da po nametitvi 3.3 verzije kdm-ja tipkovnica včasih dela, včasih pa ne. Zgleda tko, kukr da prtisneš kero kol tipko, pa sistem zmrzne za kakšno sekundo (tko zgleda kukr escape sequence v n-curses, samo da je za vsako tipko), ne prime pa nič. Miš dela v redu in tko poj tut v kdm-ju preklopim na console login. Vidm pa poj pod username (v konzoli) tut ful enih čudnih znakov (en znak za vsako pritisnjeno tipko očitno).

Zdej sm gor sicer dal gdm in dela v redu, sam še zmerej, a je imel slučajn kdo podobn problem? Mam pa kernel 2.6.8.1, pa Debiana (tut KDE od tam).

darkolord ::

:D

Kostko ::

BigWhale: mislim je v ebuildu verzija 3.3 v svojem SLOT-u tako, da se stara ne unistalla sama od sebe...
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

BigWhale ::

Kosto.. Ja... ko mi je manjkalo placa sem sel gledat... :P

Pol sem pa na roke... ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zgodovina grafičnega vmesnika

Oddelek: Novice / Grafične kartice
293812 (3040) 64202
»

KDE 3.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211682 (1268) grim_
»

Pestro pri namiznih okoljih

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172565 (2565) noraguta
»

OpenOffice.org v obleki KDE

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
333334 (3334) Roadkill
»

KDE 3.2.2 -- še bolj slovenski

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92982 (2982) OwcA

Več podobnih tem