» »

KDE 3.4

KDE 3.4

christooss ::

Izsel je novi KDE

Tukaj je povezava na originalno novico in ce se kermu da pisat novico. naj jo kar ker men se ne da. Sploh pa ne maram KDEja. I prefer GNOME
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

iso2000 ::

Hvala za obvestilo! Sem se lotil downlovda in za zelo hiter strežnik se je izkazal tale: klik
Ostali so delovali v rangu 0-10k/s. tale pa je dosegal hitrost vse do 128k/s
LP

iso2000 ::

No, zaključek je tak, da mi kde 3.4 deluje brez kakšnih težav na Suse 9.2. Odzivanje na premike miške se mi zdi malenkost hitrejše.
LP

BigWhale ::

Jaz sem ga emergal, ne vem pa ne, kako zgleda, se nisem restartal KDEja. Bom, ko pridem domov. Baje je fancy :P

christooss ::

Djte pol mal porocat kaksne so izkusnje pa kaj je tolk drgac prod prejsnim verzijam.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

64202 ::

Kaj ti pa pri KDE-ju ni bilo vsec? Cist tko me zanima, ker sem precej uporabljal GNOME, pa sem na koncu obupal nekje pri 2.4. Sicer je vazno, da KDE sprobas na distrotu, ki to posteno podpira. apt-get install kde ni nujno dovolj za "full experience" :)

Drugace bo pa zanimivo videt SUSE 9.3, namrec imel bo hkrati svoj tanov KDE 3.4 desktop + (ocitno) novellov GNOME desktop. stran na www.novell.com.

iso2000 ::

JAh, razen večje odzivnosti, pa malenkost drugačne ure v panelu ne opazim kakšne večje razlike. Vsaj za sedaj ne. Moraš pa upoštevat, da sem zadevo naložil čez (po osebnih preferencah nastavljen) 3.3 in zato verjetno ne pridejo spremembe toliko do izraza.

LP

christooss ::

KDE sem gotov zasovrazil, ne zasovrazil samo vsec mi ni, ker sem imel slabe izusnje z distribucijami ki so temeljile na KDE. Ko dobim adsl pa ga bom gotovo nalozil. Potem pa se bom odlocil glede na odzivnost napream gnomu.

Sej mogoce bom pol postal pravi kdejas. Bomo vidl
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

borchi ::

ne vem, menda je res KDE naprednejši in boljši od Gnome-a. vem pa, da moj organizem KDE ne prebavlja. men postane fizično slabo, če morem 10 minut delat s KDE. pa lahko brez problemov delam tut z winxp.
l'jga

Screamboy ::

gnome trga sam na denian mo poskusil kde ;P
mogoče pa ni tako slabo ,)

christooss ::

Kubuntu

Tukaj tole pisem samo zaradi tega ker vsebuje KDE 3.4
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

64202 ::

Dajete same meglene odgovore :)

Ok, bom jaz povedal, zakaj sem presaltal z gnome na kde:
- konqueror: mocnejsi hitrejsi stabilnejsi kot nautilus
- khtml: ultrahitrejse kot gecko, samo zal ni tako kompatibilen s pejdzi, pa javascript interpreter zna biti pocasen
- konsole: hitrejse manjse kot gnome-terminal
- aplikacije nasploh so veliko veliko bolj integrirane v sistem, vse je narejeno komponentno (kparts) in vse aplikacije uporabljajo KIO slaves, to mi veliko pomeni, ker imam fajle razprsene po kupu serverjev
- kde ima vec nastavitev (vcasih je bil GNOME bolj flexibilen!)
- ... heh, ziher bi se se kaj spomnil :)

Mogoce je GNOME 2.10 ze kaj popravil, samo mi je bilo cakanje od 2.0 do neke res uporabne verzije predolgo in sploh vec ne sledim razvoju. Bom pa pogledal, ko tanov Ubuntu pride. Fedora, ki je tudi The GNOME Distro je dalec prevec nestabilna in pozresna za moj okus.

christooss ::

Odkrit je kriticni hrosc vec tukaj
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

rookie11 ::

Sem ze noob v linuxu in me zanima, ali si moram v primeru, da si nalozim novejsi kde gor, tud potem na novo nalozit programe in bliznjice in to, ali ni nic potrebno?
Hvala in lp

grim_ ::

rookie11: vse ostane in dela :)

rookie11 ::

thx.

Pa se nekaj: iscem po netu, pa tudi preko kontrolne plosce (namestitev paketov rpm) sem iskal, in mi vedno izpise cel kup kde- .rpm filov in pojma nimam kje naj zacnem, oziroma katerega moram namestiti za kde 3.4
A mi lahko kdo pomaga?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rookie11 ()

grim_ ::

kero distribucijo uporabljaš?

drugače pa: http://www.kde.org/download/

rookie11 ::

Mandrake 10.1 Comm.
A je treba vsak rpm posebej instalirat?

grim_ ::

roli ::

Ali pa pojdi na mandrakeprinas.
Sam bom zamenjal ubuntu za mandrake če ga bom pripravil do delovanja.
http://www.r00li.com

rookie11 ::

grim_ pa rolihandrej:
to sem ze nasel, vseeno hvala za info, ampak mene samo zanima ali moram vsak rpm za mojo distribucijo downl. in instalirat al je kaksna druga pot?

grim_ ::

v linku ki sem ga napisal piše, da dodaš 2. link pod URPMI sources, in poženeš ukaz
urpmi --auto-select


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 4.0.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7111793 (7111) kriko1
»

MS Windows + Virtual desktop

Oddelek: Operacijski sistemi
151496 (1198) BigWhale
»

Linux File Manager - Konqueror (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
753756 (2972) d0rK
»

Pestro pri namiznih okoljih

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172532 (2532) noraguta
»

Gnome ali KDE to je zdaj vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
181538 (1224) moj_nick

Več podobnih tem