» »

Prvi trirazsežnostni zaslon LCD

Prvi trirazsežnostni zaslon LCD

Slo-Tech - Slashdot poroča, da je na tržišče prišel prvi 3D-zaslon z oznako LL-151-3D, podjetja Sharp, ki je zmožen prikazovanja 3D-grafike brez kakršnih koli dodatnih očal. Uporabljal se bo sprva v medicini in v "high-tech" znanosti, lahko pa uresniči tudi sanje marsikaterega oboževalca računalniških iger. Zameriti jim gre morda le to, da se zaenkrat lahko poslužujemo samo modelu s 15-palčnim zaslonom, ki stane 1500 USD.

Sharp's 3D monitors: Look, no glasses
Sharp Ships 3D Monitor
Sharp's 3D monitors are on the way!
Sharp's 3D LCD Technology Now Available for Desktop Computers

11 komentarjev

Thomas ::

Prijetno presenečen. Sem mislil, da mislijo s tem še mau mečkat!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G-man ::

Heh, sem še malce pobrskal po Sharpovi strani. Le presenetljivih 1500 USD.

Pa še nekaj karakteristik:

* 15-inch TFT 3D LCD Module
* XGA resolution (1024 x 768)
* Brightness of 370 cd/m2 (2D mode)/ 140 cd/m2 (3D mode)
* 500:1 contrast ratio
* 25ms response time
* Viewing angles of 130° horizontal and 115°vertical
* Integrated stereo speakers
* DVI-I video PC input and 3.5mm stereo audio jack
* Long-life, 50,000 hour (typical) backlight
* Screen height adjustment
* External AC adapter with 100-240VAC input

In link

SoulReaver ::

hmm... daleč od tega, da bi to bil prvi takšen zaslon! Če se ne motim je podjetje DTI predstavilo podobno rešitev že pred par leti...!

rabbit-zek ::

Sem malo bolj skeptičen dobenih živih slik, ki prikazujejo monitor v akciji :D:))

LuiIII ::

Zaenkrat se mi zdijo CrystalEyes očala in dober CRT monitor še vedno boljša izbira. Ko bodo izdelali za enako ceno 18" ali še bolje 20" 3D LCD monitor, bom pa resno premislil o tej alternativi. To bo pa verjetno čez leto ali pa dve.

Lui

LuiIII ::

No glavna ovira poleg cene je zelo ozek pas kjer lahko zaznavamo 3D. Če se premaknemo za nekaj centimetrov v levo ali desno, 3D efekta ni več. Seveda je stvar manj problematična, čim dlje od monitorja smo.

AtaStrumf ::

40 cm od monitorja je optimalno. Naprej, nazaj, levo, desno pa že vidiš dve prekrivajoči se sliki. Tilen drugič napiši malo bolj podrobno novico, da bo folk razumel za kaj se gre, pa mal prednosti pa slabosti, ker taka novica ni dost boljša od samega linka. Mi je pa všeč stil pisanja:)!

Tole s 3D zasloni je vedno preveč napihnjeno, pol pa ugotoviš, da vsi uporabljajo isto foro. Pa itak more bit tudi software napisan za prikaz 3 D slike, tako da to verjetno ni kar tako na splošno uporabno.

WhiteAngel ::

Hja, sam že če se samo zna povezat z OpenGL al pa Direct3D-jem, postane stvar uporabna. Pa daš gor Metisse (3D desktop) ka laufa na OpenGLu, pa maš 3d okna in vse kar hočeš.

Tilen ::

Nisem hoto nic podrobno, ker pol bi en napisal, ja halo saj pa moj monitor je tudi 3D ima dolzino,sirino, visino. Manj pogrevas bolje je :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

Jest take 'voda v prahu' pogruntavscine malo z rezervo jemljem.

Pa zaenkrat se ni nevem kake uporabnosti v 3D desktopu... ;)

cendof ::

Glede na to, da je bila tema odprta že precej dolgo nazaj, je očitno šele danes prišel čas za pravo vrednost 3D zaslonov. Pred nekaj dnevi sem namreč zasledil slovensko podjetje, ki se ukvarja s temi zadevami.

Link na njhovo internet stran!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z Nvidio bodo lahko vse igre 3D

Oddelek: Novice / Igre
357878 (3191) xsannyx
»

kaj rabim za tri monitorje?

Oddelek: Zvok in slika
81256 (1074) jan01
»

Intel Q9xxx, E8xxx

Oddelek: Strojna oprema
171710 (1710) Dr_M
»

Večji LCD TV zasloni in nov dvojni analogni pogreb

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
166603 (5249) Saladin
»

Biometrija: Brez glave ne bo več šlo

Oddelek: Novice / Zasebnost
223799 (2994) Jst

Več podobnih tem